şükela:  tümü | bugün
 • amerika'nın gözbebeği astronot. bir taraftan hint, diğer yandan sloven olan bu hanımefendi amerika'nın uzayda en fazla vakit geçirmiş insanı olacak yakında. tabii rekor bir kozmonotta...
  (bkz: valeriy vladimirovich polyakov)
 • uzayda en uzun kalan kadın ünvanını sonunda almıştır. en büyük rakibi annem.
 • uzayda 195 gün kalarak en fazla uzayda kalmış kadın rekorunu elinde bulunduran astronot. bir önceki rekor 188 gün ile shannon lucid'in elindeydi.
 • sunita williams, müslüman olduğunu bütün dünyaya duyurmuş.

  demiş ki:
  "bütün dünya karanlıktı sadece iki yer muhteşem bir şekilde ışıldıyordu, o görüntüler bizleri büyülemişti. sonra o iki yerin islamın kutsal toprakları olan mekke ve medine olduğunu tespit ettik. son olarak ay’da sürekli allahu ekber allahu ekber nidalarına şahit olduk.”

  tanım: açıklamaların doğruluğunu merak ettiğim, uzayda en fazla kalmış bayan astronot kişisi.
 • hakkindaki musluman oldugu konusundaki haberlerin bir sakirt yalani olmaktan oteye gitmedigi, baba tarafindan hint asilli kadin astronot.

  yalan atacaksan, herkesi inandiracaksan, hikayedede biraz suslemeler yapman gerekiyor tabi. uzaya giden kadina aya gitti de, 1999 yilinda uyduyla cekilen resimleri hikayene ekle, sonra da ver internete.

  su linkten erisilebilen wikiislam sayfasindan geliyor:

  "we have learned that sunita williams is not the first woman of ındian ethnicity to fly in space, and that she did not go to the moon. she also believes lord ganesha was looking after her in space, and even her visit to ındia upon her return to earth coincided with the ganesh celebrations.

  furthermore, the images which are used as proof that she converted after witnessing and capturing a miracle, have been available on the net in their doctored form since may 2006, and in their original form since december 1999.

  after looking at the facts, we can rightly conclude that their is no evidence whatsoever to back up the claim that sunita williams, or any of the other unspecified individuals, ever witnessed a miracle in space/on the moon, nor did they ever agree to convert to ıslam upon their return to earth."

  ve de

  "her father, dr. deepak pandya, is a hindu and her mother, bonnie pandya, is a christian. williams has an affinity for both faiths and is known to be a ganesh devotee."

  ozet: kendini hinduizm ve hristiyanliga yakin buluyor, hatta hinduizme daha bir yakin gibi sanki, aya degil uzaya gitti (hayir, onemsemiyor degilim de, maksat gercekleri soylemek), bahsi gecen goruntuler icin sunlan fotograflar da kendisinin bu olmayan tecrubesiyle hic ilgisi bulunmayan uydu fotograflari.
 • facede müslüman olduğuna dair şehir efsaneleri yeniden dolanmaya başlayan bilimkadını.

  2013 de hindistan ziyaretinde verdiği röportajda uzayda yanında upadnishalardan ve bhagvad gita dan kopyalar olduğunu ve onları okuduğunu söylüyor. müslümanlıktan hiç bahsetmemiş bile aha link
  bu da yazılı halinin özeti
 • uzayın kraliçesi
 • daha önce müslüman olmamış olabilir, fakat 17 nisan itibariyle müslüman olmuştur. facebook da onlarca gönderi ile yalan söyleyecek değiller ya.
 • şu sıra youtube nasa johnson videoları vesilesiyle müptelası oldum.

  dünyada işini sevmenin en canlı örneklerinden biri bu kadın bence. videolarda sık sık buna şahit olabilirsiniz.
 • yine müslüman olmuş. ben de her cuma müslüman olsam sonra cumartesi ara verip pazarları da hıristiyan olsam. hafta içi de japon olayım hobi olarak.