• sünnet, sünnet derisi denilen ve kesinlikle penisin ucunda olmayan, * penisin bas kismina yakin derinin kesilerek, bu bölgedeki derinin inceltilmesi islemidir. peki neden yapilir bu islem, tamamen erkegin erken bosalmasi için. çünkü bu bölge sinirlerin en yogunlastigi bölgedir.

sevismenin sadece çocuk yapmak amaçli oldugu düsünülürse sünnet isi kolaylastirmaktir. toplumsal açidan sünnet er kisinin isini çabuk bitirip baska seylere konsantre olmasini saglayarak verimliligi arttirir *.
    ayni sekilde kadinlarda sünnet, kadini evinin isleriyle ugrasmaya böyle cinsellik falan düsünmemeye itmektedir.

neden cinsellikten zevk almak engellenmeye çalisiliyor? tabi ki daha çok çalisip, topluma daha fazla hizmet edebilmek için, toplumdaki yerimizi bilmemiz için, çünkü her insandaki ilkel duygular bir.

insanlar dini bagnazliklarini kaybettikçe bunu baska seylere bagladilar. kimse sünnetin gerçekten gerekli olup olmadigini düsünmüyor. gelenek haline geldi. bir de dügün falan. herkes biliyor ya senin çocugunu kestirip kestirmedigini. bir gün kesin sorarlar sünnet ne zaman diye. üzerinde toplumsal baski da var. tam bir toplum kurali olmus.

bir de sünnet olan çocuga artik erkek oldun deniyor. ne demek erkek olmak. bes dakkada besiktas erkeklik ispati mi? hem sen git çocugunun velisi olarak, onun hiçbir seye karar veremeyecegi yasta, aklina yok sen erkek olacaksin, dini vecibe bu gibi seyler sokarak bir parçasini kes at. daha sonra da temizlik için gerekli de. ne yani dünyanin 2/3'ü pis mi.

bir gün gelecek hepimiz baliklar gibi çiftlesecegiz.
  • (bkz: travma)
    aşağıdaki soruları akla getiren operasyon.

- neden musevilik ve islamiyet ile bağdaşır?
    - demek ki işin içinde din, inanç var ise bir yaptırım da vardır da bu nedir?
    - yaratan buraya bunu koyduysa bir nedeni vardır o zaman bunu kesmek niye?
    - din dışında insanlara bu operasyonun gerekçesini doğrulatmak için; neden insanların en hassas olduğu sağlık neden olarak seçilmiştir?
    - neden museviler hemen, müslümanlar belli bir yaş aralığında yapar?
    - neden bazı insanlar din ile bağımsız olarak bu operasyonu erkek çocuklarına yaşatır?

bu işte bir iş var ama çözemedim...
    bence birileri erkeklerin cinselliği ile oynuyor ama neden?

bazı toplumlarda vahşice kadınlara uygulanması; kadının cinsellikten nefret etmesine yol açıyor;
    peki bu durum bu operasyonu geçiren erkekte ne travma yaratıyor?

ne yaşta yapılır ise yapılsın bu bir travmadır....
  • eğer sünnet derisi dar ve penis başına yapışmışsa, oldukça zor geçen * ve muhakkak bir cerraha yaptırılması gereken operasyon.
    kişi bir gün * kandırılarak bir doktora götürülür. muayenehanede birazdan sünnet olunacağı dehşetle öğrenilir. neyse ağlamaklı bir 5 daikadan sonra razı olunur. ameliyat masasına yatılır. ortası delik yeşil steril örtüler serilir. penisin uyuşması için morfin iğneleri yapılır. acı dolu üç iğneden sonra * doktor pensle deriyi tuttuğunda: aaah!! operatör doktor artık söylenmeye başlamıştır. "ben fıtık ameliyatına bu kadar morfin kullanıyorum. neden uyuşmadı bu şey?" diye. sonra dördüncü iğneyi yapar. iki dakika sonra tekrar tutar. "bunu hissediyor musun?" "neyi?" neyse operasyon başlar. doktor yaklaşık yarım saat boyunca kan ter içinde mukozaya yapışıp kaynaşmış deriyi mukozadan ayırmaya uğraşır. neyse sonuçta kat kat * bandajlar eve gönderir. pansuman için eczanede yaptırılan "sarı su" diye bişey yazar. 3 hafta boyunca evde bununla pansuman yapılır. mikrop kapar antibiyotik kullanılır. atılan dikişlerin erimeleri beklenir. "allaam ben neden herşeyi zor yoldan yapmak zorundayım" diye hayıflanılır. budur
    (bkz: sevgili günlük)
  • kitaplarda adı "türkiye'de çağdaş cerrahinin kurucusu" olarak geçen cemil topuzlu'nun (1868 - 1958) 30 kasım 1934'te "türkiye tıp encümeni"ne okuduğu bildiri; başlığı "sünnet lüzumlu mudur?"

*

pekâlâ biliyoruz ki, bugün biz müslümanlar şu iptidai âdeti sırf din için sürdürüyoruz. en garibi de, pek çok insan, sünnetin dinimizce farz olduğunu ve sünnet olunmaz ise müslüman olamayacağını zanneder. halbuki peygamberimiz sünneti farz yapmadığı, yani kati surette emretmediği gibi kendisi de sünnet olmamıştır. şu asırda bu gayet gülünç ve iptidai operasyonun hiçbir değeri, hiçbir yeri olmamalıdır.
    herkes kendi dininde serbesttir. ancak kendisini müdafaadan aciz ve hiçbirşeyden haberi olmayan birtakım küçük çocukları yakalayıp aldatarak, din uğrunda mühim bir uzvundan mahrum ve bazen de sakat [bırakıp] günlerce, aylarca ıstıraplara ve ölüm tehlikelerine bile maruz bırakmak doğru mudur? on sekiz yaşını geçtikten sonra arzu eden bir erkek sünnet edilmesini isteyebilir; ve sünnet olsun buna hiçbir itirazım yok. ancak masum çocuklara din perdesi altında ıstırap çektirmemeli. on sekiz yaşına kadar hiçbir çocuğa sünnet ameliyesi yapılmasına müsaade etmemeli.
    güya sünnetin temizlik bakımından faydası varmış. günde bir defa ve birkaç saniye sürecek olan temizleme işini yapmayıp da cinsel organın mühim bir parçasını kesip attırmakta hiçbir mantık yoktur. el ve ayaktaki tırnakları her gün temizlememek ve ara sıra kesmemek için tekmil tırnakları kökünden söküp mü çıkarırız?
    sünnetin fimosis ve buna benzer hastalıkların önüne geçeceği iddiasına gelince; bu gibi hastalıklara nadiren tesadüf olunur. tedavi ile geçeceği gibi, icap ederse vaktinde lazım gelen ameliyat ağrısız yapılır. lakin binde bir kişide tesadüf olunan bu hastalıklar için bütün müslüman çocukların mühim bir uzuvlarını hayatları bahasına ve din uğruna kestirmekte mana nedir? din telkini olmaksızın düşünelim. sünnet olmamış on bin kişide birinin fimosise müptela olabileceğini ileri sürerek bütün erkek çocukları sünnet ettirmeyi [teklif etmenin] ileride apandisit hastalığına uğramasın diye bütün insanların doğduktan sonra apandisini çıkarmayı teklif etmekten ne farkı var? çocuklarda sünnetin zararlı olmadığını iddia edenler de var [ama] günlerce yaraları kapanmayarak ıstırap çekenlere, sakat kalanlara, hatta ölenlere bile tesadüf olunuyor. hele sünnetten sonra sinir hastalıklarına tutulan çocuklar pek çoktur. bu gibi hastalıklar ekseriya biçare yavrunun şiddetli heyecan geçirmesinden ve pek çok korkmasından ileri geliyor. memleketimizde sünnet hakkında henüz resmi bir istatistik tutulmamış olduğundan, ölen, sakat kalan ve sinir hastalıklarına tutulan çocukların doğru bir surette sayısını bilemiyoruz. bunun tetkikini sağlık bakanlığı'ndan bekleriz.
    arkadaşlar,
    din için yapılan şu sünnet ameliyesinin asla faydası olmayıp, bilakis kötülüğü ve tehlikesi aşikâr bulunduğunu tasdik edeceğinizden şüphem yoktur. sünnet ameliyesinin müslümanlık dininde farz olmadığına; pek iptidai ve tehlikeli bir âdet olduğuna; on sekiz yaşından evvel çocukların asla sünnet ettirilmemesi ve bu yaştan evvel sünnet ettiren ve sünnet ameliyesi yapan kişilerin cezalandırılmasına dair bir kanun tasarısı hazırlayıp, sünnet mevsimi olan ilkbahardan evvel büyük millet meclisi'ne gönderilmesini isteyelim.
  • tv'de gordugum bi antropolog eski zamanlarda masturbasyonu yasaklamak amaciyla yapilan bi sey oldugunu soylemisti.
  • v1.00'dan ufak bir yama ile v1.01 e yükseltgenme olayi.
  • aids riskini azalttigi bilimsel olarak kanitlanmis. dalga gecerken haberlerde gecen altyazi sayesinde ogrenmis oldum ve de ettigim butun laflari turk erkeginin bir bildigi varmis diyerek geri aldim. ozur diliyorum.
    (bkz: turke bir sey olmaz)
  • abd'deki okullarin asistanlarina sagladigi saglik sigortasi hedelerinde sigorta kapsami disindaki eylem.
    kendi beceriksiz doktorlarina guvensizliklerinden mi, gereksiz gorduklerinden mi, yoksa yirmili yaslarina gelmis asyalilar kesse ne olur kesmese ne olur gibilerinden bir adam sendeci tavirdan midir bilinmez.
  • yedi sekiz yaşlarında yaptırıldığında çocuğu dumura uğratan, alt üst eden bir olay. ne yazık ki çok yaygın olarak koca koca, pipi nedir kuku nedir farkına varmış çocukları yatırıp canlı canlı* kesiyorlar. çocuklar pipilerinin kesilip biçildiğini izliyor, sonrasında o yarayla dolaşıyor, iyileştiğindeyse "ben bu pipiyi istemiyorum, düzeltin pipimi, eski pipimi istiyorum" diyebiliyorlar. al sana travmanın önce gideni. arkadan geleni ise pipisini kaybetme korkusu bilinaçaltına oya gibi işlenmiş bir sürü maganda. ondan sonra oturup "hergün peşime bıyıklı takılıyo" der misin? dersin dersiiin.
  • kampanyasi da oluyor imis bunun.

bugun kan alma, bogaz kultur, bok pusur testleri filan yaparak ticari hayatini surduren bir tibbi laboratuvarin isgal ettigi kata hayvan gibi "indirimli sunnet kampanyasi!!!" pankarti asildigina da sahit oldum. gulmedim, alay etmedim, not aldim. neyin semptomudur, bunu dusundum.