şükela:  tümü | bugün
  • az önce başlattım.erkek türünü anlamak mümkün değil. sünnet yahudilere ait bir gelenek ve erkeğin sünnet edilme amacı cemaat bilincini yükseltmek, bunun yanında kastrasyon korkusu yaşatarak erkeklerin otoriteye başkaldırmalarını engellemek. karar verme yetisini kazanmamış, henüz çocuk olan bireylere yapılan sünnet uygulaması insan haklarına aykırıdır. hepimiz bu işin mağdurlarıyız ve sesimiz çıkmıyor. eğer hukuk evrenselse çocuklarını sünnet ettiren tüm ailelere en ağır cezalar verilmeli. basitçe anlatmak gerekirse sikinizi kesip vücudunuzun doğallığını bozuyorlar. lan gerizekalı!! sağlıksız bir şey olmuş olsa zaten evrim onu yok ederdi. doğanın önüne gecip minik cocker yavruları yaratıyorsunuz ve buna maruz kalan insanlar olayın absürtlüğünü kanıksayarak hiçbir şey yokmuşcasına hayatlarına devam ediyorlar. tüm erkekleri bu bayrak altında toplanmaya davet ediyorum. söz veriyorum, en az 1 cm daha uzun ve en az 1 mm daha kalın olacak.
  • (bkz: tabi hemen)
  • ilgi görmeyen kampanya. neden? çünkü hepiniz sünnetlisiniz. gerçekten yazık.
  • destek verdiğim kampanya, oğlum olsa kestirmem.

erkekler, aletin başından aldığınız zevki düşünün, sonra o zevki aslında tüm aletle alabileceğinizi hayal edin, işte o sünnetsiz hali, çok acı bir gerçek.
  • o ziynitle bakılırsa çocuk olan ziyniyeti camiye yada kiliseye götürmekte insan haklarına aykırıdır. bunu cami ve kilise çıkışında insanlara söylemelisin bence.
  • elim sikimde gözüm yaşlı desteklediğim kampanya.
  • benim destekleyeceğim kampanya olabilir de aklıma takılan bir husus var.

tamam destekledim ve çocuğu ( bu arada çocuk yok ufukta da görünmüyor ) sünnet ettirmedim diyelim lakin bir şey duymuştum askere giderken kontrol ediliyormuş sünnetli mi değil mi diye. askere giderken kesmesinler benim çocuğumun çükünü bozmasınlar psikolojisini. zaten askere gidiyorum diye stresli çocuk...

(bkz: doğmamış çocuğa don biçmek)

edit: böyle bir sıkıntı yokmuş. o zaman destekliyorum ama yine de babasıyla bu konuyu tartışmam lazım da aslında banane ya çük çocuğun çükü kendisi karar versin. ama kestirmem derse ben desteklerim yani.
  • bir çocuğu kiliseye camiye götürmekle vücudunun bir parçasını geri gelmeyecek şekilde ampüte etmeyi bir tutan imla özürlü olduğu kadar da muhakeme özürlü olan "ziyniyet"in bok attığı kampanya.