şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: he yarram he)
 • 18 yaş böyle bir şeye karar vermek için çok erken olduğundan yaş sınırı koyulmasına şiddetle karşı çıktığım gerçek. ben 31 yaşımda farkına vardım bazı gerçeklerin. 18 yaşında hala sunni din eğitimi etkisi altındaydık. onun dışında hani insan yaratılıştan kusursuzdu, bunu bozmak günahtı? neyse ayetullahlarınız, şeyhleriniz, şıhlarınız allah'tan yeni ayetleri aldıkça ay yani ilhamlar aldıkça daha güncel cevaplar verirsiniz. bu arada california'da sünneti geri alan bir klinik olduğunu okumuştum. bize masraflı tabii ama bir dipnot olsun.
 • şimdi "bana ne kardeşim ben kestirdim onlar da kestirsin" diyen biri çıkagelir. türk olmak bunu gerektirir.
 • benim için artık çok geç.
 • desteklediğim gercek. uzuv kesmek sapıklıktan baska birsey değildir.
 • sünnetin yasaklanması değil olay.asıl yapılması gereken şey sünnet kararının belli bir olgunluğa erişildikten sonra ve kişinin kendisi alması.yeni doğmuş çocukların fikirleri istekleri hic sorgulanmadan cinsel organı kesiliyor ve geri dönüşü yok.bununla yasiyacak olan kişi ise neyin ne olduğunu iş işten geçtikten sonra anlıyor.
  bu arada sünnetin erken boşalmaya neden olduğu ve cinsel ilişkide zevk kaybına neden olduğunu biliyor muydunuz? veya cinsel organın kısa kalmasına neden olduğunu? veya sünnet yapılmadığı takdirde kişinin soylendiği gibi ne enfeksiyon ne de hastalik kapmadığını?
  gelenek ve görenek uğruna insan kendi uzvunun bir parçasını neden kessin ki? doğar doğmaz hanginiz cocugunun serce parmagının bi kısmını kestirir?
 • işin daha vahim kısmı ise , sünnetin aslında islam'da olmamasıdır...

  ateist bile olsanız bunu mecburen kabul etmeniz gerekiyor , çünkü çük ve vajina budama geleneği , kur'an da geçmez.

  peygamberin ölümünden 250 sene sonra ortaya çıkan hadis kitaplarına dönemin yahudilerinin çarşafı , ölülere kitap okumayı soktukları gibi bunu da ordan peydahlamışlar.

  zaten sünnet tevratta geçer...

  malesef sunnilik dini ve yahudilerin musevilik dini neredeyse kafa kafaya aynıdır.

  bunun tek nedeni de %90 ı uydurma olan hadis kitaplarıdır.

  ayrıca bunu bir çok ateist bile kabul etmektedir. çünkü çok net bir şekilde görülüyor.
 • önermenin doğrulu / yanlışlığına girmeyeceğim ama zamanlamasının yanlışlığı aşikar.
  yakında zorunlu sünnet uygulaması gelmezse şükredin.