• 21. yüzyılın gerçeğidir. ancak gel gelelim orta doğu toplumu olmanın bir neticesiyle derdinizi en yakınlarınıza bile anlatamazsınız. sünnet olmayı adam olarak görmek mi dersiniz? sünnet için yapılan türlü şaklabanlıklar mı dersiniz? dilerim ülkede bir şeylerin değiştiğini görürüz diyelim. islam hatta yahudilik öncesi bu ortadoğunun saçma adetlerinden kurtulabiliriz. ama sığ kafalara bir şey anlatmak gerçekten güç. bilemiyorum. belki de şu konunun da araştırılması gerekir sünnet /heteroseksüel olmayan cinsel kimliklerin oluşumu. arasında bir bağ bulunursa, kesin olarak toplumu vazgeçirebiliriz. toplumu zaten homofobik olmaktan kurtarmak zor. neredeyse imkansız. bari bundan yararlanıp çocukları kurtarsak bu çağdışı uygulamadan. belki de saçmalıyorumdur ama çok canımı yakan konulardan bir tanesidir sünnet. hele sünnet olduğum akşam geliyor aklıma. o henüz tam iyileşmemiş acıyan yara... aaah. sünnet karşıtı olunca her tür gerizekalıca yaklaşımı da görüyorsunuz: sağlık içinmiş, yok temizlik içinmiş... bu topluma nasıl anlatacaksın. ilk önce her öğrendiği bilginin değerli olduğuna inanacak insan. bilgiyle değişecek . o da bu memlekette yok. bu sünneti çıkaran cahilin ruhu huzur bulmasın...

edit. başlık başa kalmış. ziyanı yok.
  • (bkz: he yarram he)
  • 18 yaş böyle bir şeye karar vermek için çok erken olduğundan yaş sınırı koyulmasına şiddetle karşı çıktığım gerçek. ben 31 yaşımda farkına vardım bazı gerçeklerin. 18 yaşında hala sunni din eğitimi etkisi altındaydık. onun dışında hani insan yaratılıştan kusursuzdu, bunu bozmak günahtı? neyse ayetullahlarınız, şeyhleriniz, şıhlarınız allah'tan yeni ayetleri aldıkça ay yani ilhamlar aldıkça daha güncel cevaplar verirsiniz. bu arada california'da sünneti geri alan bir klinik olduğunu okumuştum. bize masraflı tabii ama bir dipnot olsun.
  • şimdi "bana ne kardeşim ben kestirdim onlar da kestirsin" diyen biri çıkagelir. türk olmak bunu gerektirir.
  • desteklediğim gercek. uzuv kesmek sapıklıktan baska birsey değildir.
  • sünnetin yasaklanması değil olay.asıl yapılması gereken şey sünnet kararının belli bir olgunluğa erişildikten sonra ve kişinin kendisi alması.yeni doğmuş çocukların fikirleri istekleri hic sorgulanmadan cinsel organı kesiliyor ve geri dönüşü yok.bununla yasiyacak olan kişi ise neyin ne olduğunu iş işten geçtikten sonra anlıyor.
    bu arada sünnetin erken boşalmaya neden olduğu ve cinsel ilişkide zevk kaybına neden olduğunu biliyor muydunuz? veya cinsel organın kısa kalmasına neden olduğunu? veya sünnet yapılmadığı takdirde kişinin soylendiği gibi ne enfeksiyon ne de hastalik kapmadığını?
    gelenek ve görenek uğruna insan kendi uzvunun bir parçasını neden kessin ki? doğar doğmaz hanginiz cocugunun serce parmagının bi kısmını kestirir?
  • işin daha vahim kısmı ise , sünnetin aslında islam'da olmamasıdır...

ateist bile olsanız bunu mecburen kabul etmeniz gerekiyor , çünkü çük ve vajina budama geleneği , kur'an da geçmez.

peygamberin ölümünden 250 sene sonra ortaya çıkan hadis kitaplarına dönemin yahudilerinin çarşafı , ölülere kitap okumayı soktukları gibi bunu da ordan peydahlamışlar.

zaten sünnet tevratta geçer...

malesef sunnilik dini ve yahudilerin musevilik dini neredeyse kafa kafaya aynıdır.

bunun tek nedeni de %90 ı uydurma olan hadis kitaplarıdır.

ayrıca bunu bir çok ateist bile kabul etmektedir. çünkü çok net bir şekilde görülüyor.
  • önermenin doğrulu / yanlışlığına girmeyeceğim ama zamanlamasının yanlışlığı aşikar.
    yakında zorunlu sünnet uygulaması gelmezse şükredin.
  • olması gereken yasak. olayın saçmalığı kimse farzı uygulamaz, nerede sünnet, vacip, adet, gelenek onun peşinde koşar. inanmayın abi siz. hayatınızı temelinden etkileyen dinin kitabını okumaktan bile acizsiniz. çocuklarınızı bari yakmayın.
hesabın var mı? giriş yap