*

şükela:  tümü | bugün
 • ateistin sünnisi şiisi olacağını zanneden edip yüksel saçmalaması.

  adam dinleri mezhepleri toptan reddediyor olm. inanmıyor. sizin ve benzerlerinizin alayını siklemiyor. daha ne "gelsin önce bizi sorgulasın" tribine giriyorsun?
 • edip yüksel'in birtakım ateistler üzerindeki tespiti. ateistin sünnisi, şii'si de bal gibi olur.

  sünni ateist, sünnilerin kabul ettikleri hadislerle yorumlanan islama saldırır.

  şii ateist, şiilerin kabul ettikleri hadislerle yorumlanan islama saldırır.

  selefi ateist, selefilerin islama atfettikleri öğretilerle yorumlanan islama saldırır.

  ama islamın özüne değil, mezheplerin öğretilerine saldırdıklarının farkında değildirler. üstelik mezheplere/fırkalar haline ayrılmanın islam tarafından yasaklandığını bilmez.

  sünniler, şii'leri lanetler. şii'ler sünnileri ve selefileri. selefiler, şii'leri lanetler, sünnilerden hoşlanmaz. birbirlerini asla kabul etmezler, işin ilginci hepsi farklı farklı kişilerin yorumlarıyla bir grup haline gelmişir. böyle bir çelişki içerisinde hangisi islam olabilir ki ? islam, birilerinin dinleştirdiği bireysel yorumlardan ibaret değildir.

  hangi cografya'da doğarsan oranın kültürünün ateisti olursun. samimi bir eleştiri yapılacaksa, rivayetler veya alim kılıklı şeytanların dini görüşleri üzerinden değil yalnızca kur'an üzerinden yapılmalı. işte o zaman siz de gerçek bir ateist olabilirsiniz

  - şirinleri seslendiren korkunç adam
 • uydurma hadisleri kur'an'a ortak koşan mezheplerin milyonlarca takipçisine kanarak, "milyonlarca insan yanılıyor olamaz, demek ki gerçek islam bu olmalı" gibi sığ bir bakışla islam'ı eleştirdiğini sanan; fakat tüm atışları karavana olan ateistler için yapılan ironik tanım.

  ilginç bir şekilde bazı ateistler buradaki ironiyi anlayamıyorlar. (bkz: ironiyi anlamayan nesle aşina değilim)

  edip yüksel, bu ironik ifadeyi ateizmin ne olduğunu bilmediğinden ya da ateizmin gerçekten sünni'sinin, şii'sinin olabileceğini düşündüğünden kullanmıyor. edip yüksel ''sünni ateist'' ifadesini tamamen ironi amaçlı kullanıyor.

  tanımımızı yaptık, düzeltmemizi yaptık; artık içimizi dökelim...

  sünni ateistler artık kendilerini ciddiye alabilmemiz için islam tanımlarını bir an önce düzeltmeliler. çünkü 1990 model turan dursun ateizmi günümüzde nesnel olarak açık bir şekilde çürümüş bulunuyor. siz bu çürümüş argümanları nihat hatipoğlu'nun ramazan programları gibi tekrar tekrar ısıtıp önümüze koyarak hiçbir şey elde etmediğiniz gibi, sadece sosyal medyanın kokmasına neden oluyorsunuz.

  kafalarınızın içindeki islam algısını düzeltmelisiniz: islam sadece kur'an'dan ibarettir! sadece kur'an!.. fakat sizler islam'a yönelik eleştirilerinizi peygamberin ölümünden 230 küsur yıl sonra, dönemin siyasi çatışmalarının tam ortasında üretilmiş ve türetilmiş olan; hatta kur'an'la, akılla ve hatta kendi içlerinde açıkça çelişip duran hadisler üzerinden getirmeye çalışıyorsunuz. 2017 yılında hala bunu yapıyorsunuz!

  dinde kur'an'dan başka ikincil bir kaynak tanımayan bizlerin fikirlerinden habersiz olduğunuz için değil, tamamen kendi kendinizi kandırmak, islam'a karşı kendinizi zafer kazanmış sanmak ve çöpten adamı * dövmek çok kolay olduğu için bunu yapıyorsunuz! çünkü, bizler, yani ''kur'an yeter!'' diyenler, bu düşüncemizi samimiyetle ve delillerle internette gücümüzün yettiği kadar yaymaya çalışıyoruz. amacımız, aklı dışlayarak boğazına kadar pisliğe saplanmış olan orta doğu'nun üzerini kapamaya çalıştığı islam'ı allah'ın izniyle tekrar gün yüzüne çıkarmak. bu uğurda hem gelenekçi sözde islam toplumlarıyla ve hem de gelenekçiler üzerinden islam karşıtı argüman üretmeye çalışan sünni ateistlerle mücadele ediyoruz. bu kavga günden güne şiddetleniyor ve artık allah'a şükür televizyon ekranlarına da taşınıyor, her gün daha fazla insan bilinçleniyor...

  böyle bir ortamda ucundan kıyısından dinler tarihine, felsefeye, islam'a, ateizme değmiş kimselerin bizlerin fikirlerinden habersiz olduğunu düşünmek istemiyorum. açıkçası, biraz kendinizi geliştirin artık. hala peygamberin dokuz yaşındaki kızla evlendiğini iddia eden kur'an dışı uydurma kaynaklarla islam'a eleştiri üretmeye çalışmayın. çünkü artık gerçekten ciddiye alamıyoruz sizleri... çünkü bu yaptığınız cahilliğin de ötesinde bilinçli bir çarpıtmadır artık!..
 • islam denilen öğreti yüzyıllardır sünni ve şii kaynaklar tarafından tahrip edilmiş, adeta tanınamaz hale gelmiştir. muhammed peygamberin tebliğ ettiği din ile şu anki islam denilen dinin hiçbir alakası kalmamıştır.

  sünni ateist nedir? haklı olarak sünni dininin öğretilerine karşı çıkan insandır. fakat bu karşı çıkmayı direkt olarak islamı reddederek yapar. ya kardeşim bu kadar olmaz, bunun üzerine neler eklenmiş asıl kaynak olan kuranda neler deniliyor ve insanlar ne uyguluyor şunu bir düşüneyim demez.

  derse de çok fazla sağlıklı kaynağa ulaşması pek mümkün değil. hoş, insanın aklı ve iyi niyeti yetse de...

  işbu sebeplerden ötürü, (bkz: edip yüksel) bu tip, ki türkiye'deki ateistlerin %99'u bu kategori içerisindedir, insanlara sünni ateist demektedir.

  sünni dinine karşı olanlar, sünnilikte müslümanlık olarak kabul edildiğinden, bingo.

  edip yüksel'in sünni ateistler videosunu izleyebilirsiniz, birçok soruya cevap vermiştir.
 • sünnilik ile islamı birbirinden ayıramayan organizma türü.
 • gerçek islam o değil, bu değil, şu değilcilerin yeni yumurtlaması.
  adamların kapasitesi, 1400 yıllık islam tarihindeki her şeyi mezheplerin üzerine atarak islamı aklayabileceğini sanacak kadar çünkü.

  size bir sır vereyim, sizin allahınız da sunni.
  kuran ne der? allaha peygambere itaat eder gibi ulu'l-emr'e de itaat edin der.
  kim bu ulu'l-emr? aralıksız 1400 yıl boyunca sünniler.
  sizin allahınız bin küsür yıl boyunca sunnilerin islamın patronu olacağını bilememiş mi? biliyorduysa ve buna rağmen ulu'l-emr'e uyun diyorsa artık sünnilerin islam adına yaptığı her şeyden allahınız sorumludur demektir. (zaten sünni şii ayrımının temelinde ali-ayşe çatışması yatar, bu çatışmanın da merkezinde ifk hadisesi vardır ve allahınız bu çatışmada ayşe'nin tarafını tutmuştur, yani evet allahınız kesin olarak sünnidir.)

  bir din 1400 yıl boyunca yanlış bir şekilde yaşanmışsa, 1400 yıl sonra çıkıp da "ben bunun doğrusunu çözdüm, 1400 yıl boyunca bu din yanlış yaşanmış ben doğrusunu keşfettim, onlar kaka ben süperim, dinim süper" diyemezsin. o tren kaçar.

  bir din baştan sona dosdoğru olmalıdır. o din adına yapılan ve yaşanan (yapılacak ve yaşanacak) her şeyin sorumluluğunu almalıdır. hani allahınız gaibi de bilirmiş ve her şeye gücü yetermiş ya, öyle iddia ediyorsunuz ya, ona istinaden.

  sunnisini şiisini bilmem ben, karşımda 1400 yıllık islam var, ben de onu eleştiriyorum.
  hayır sanki kuranda her şey çok nizami çelişkisiz de tek sorun mezhepler kalmış gibi o dala tutunmuşsunuz. ama bu dal çürük, islamın tüm yükünü kaldıramaz.

  sünnilik diye bir şey varsa ve 1400 yıl boyunca islamı bunlar idare etmiş yönlendirmiş ve şekil vermişse, islamın bu konularda eksikleri vardır demektir. bilirsiniz doğa boşluk sevmez, bir şekilde doldurmaya çalışır. islamda o kadar eksik var ki bunlar bir şekilde dolduruluyor, bunun adı da mezhep oluyor. mesela kuran açık seçik bir şekilde orucun zamanını tarif eder. peki o tarife uymayacak zamanların yaşandığı yerler ne olacak? al sana kocaman boşluk. herkes kafasından bir çözüm üretmeye çalışarak o boşluğu doldurmaya çalışıyor. sonra sizin gibiler geliyor bu boşluk doldurucu çözümlere bok atıp aklınızca dininizi temiz çıkarmaya çalışıyorsunuz. halbuki sorunun temelinde islamın boşluksuz eksiksiz tastamam olmaması var.

  islam mükemmel olsaydı 1400 yıl boyunca bir mezhebin elinde bir çocuğun elindeki oyun hamuru gibi şekillenmezdi, siz de şimdi sünniler kaka islam süper diye takla atmak zorunda kalmazdınız.

  1400 yıl boyunca sünnilerin elinde oyuncak olmuş islam teorisi islamı aklamaz tam tersi yerin dibine sokar. ateistler de sünnisiymiş şiisiymiş ona bakmaz, sizin var olduğunu iddia ettiğiniz allahınız din diye neyin karşımıza çıkmasına izin vermiş ona bakar. ben de bakıyorum ve karşımda nerden tutsan elinde kalan bir şey görüyorum. bunun faili sünnilerse bile onlara bu fırsatı veren dinin mükemmel olmaktan çok uzak olmasıdır. mükemmel din önce kendisine dosdoğru bir yol çizebilsin ki sonra insanlara doğru yolu göstersin. islamiyetin kat ettiği 1400 yıllık yolu görüyoruz, ben demiyorum siz diyorsunuz 1400 yıllık islam tarihinin gerçek dinle alakası yok sünnilerin eseridir diye. 1400 yıl boyunca