şükela:  tümü | bugün
 • sunny beach şehrinin bulgarca adı slınçev bryag'dır.
  bulgaristan'ın burgaz şehrine bağlıdır.
  karadeniz'de yer alır.

  bulgarlar tatil için burayı pek tercih etmezken tatile gelen turistlerin %75'ini genellikle iskandinav ülkeleri oluşturur.
  gece hayatı, güneş doğana kadar aralıksız devam eder.
 • (bkz: slanchev bryag)
  (bkz: nessebar)
 • istanbula 450 km olan ibiza cesmeden yakın.bulgaristanın bodrumu birde vize zor olmasa .guzelligi dogu avrupa ulkelerının en yakın sıcak deniz merkezi.
 • bulgaristan'ın en önemli turizm merkezlerinden biri. sabahlara dek süren eğlenceleri, kumarhaneleri, erotik showları ve uzun, temiz kumsalı ile ünlüdür. tabi eksik olmayan karadeniz dalgalarını da eklememiz gerek.

  yalnız bu sene denizi ağustos başı itibariyle çok kötüydü. kıyı boyunca içeriye doğru yaklaşık 50-60 metre boyunca kalın bir yosun tabakası vardı. o yosun tabakasını görünce bu bölgenin neden bulgaristan'ın kumar ve seks turizminin merkezi haline geldiğini anlayabiliyor insan.

  daha sakin ve daha temiz bir deniz için:
  (bkz: chernomorets)
  (bkz: sozopol)
  (bkz: altınkum)

  dünyaca ünlü djlerin çaldığı ünlü clubü için: (bkz: cacao beach)

  yemek yemek için merkezdeki la piazza'yı özellikle tavsiye ederim.
 • eğer sahilde parti ve çılgın eğlence arıyorsanız buradaki beach club mekanları gayet uygun. ancak sakin sakin yüzeyim, güneşleneyim istiyorsanız nesebar'ın birkaçyüz metre güneyindeki ravda ile arasındaki plaj çok daha güzel ve dalgalardan korunaklı.
 • tertemiz ve apaçisiz bir kumsala fakat yosun ve deniz anasından suyun dibinin görünmediği bir denize sahip turistik bölge.

  alman, ingiliz ve rus ağırlıklı bir turist yapısı vardır. ara ara bayram tatili için trakya'dan arabaya atlayıp gelen türkler de bulunur. rahat bir yerdir. ama bulgaristan'ın geneline göre daha pahalıdır.
 • denizini beğenmediğim ama gece yaşamı çok güzel olan yer. buraya gidecekler için için tavsiyem otellerini nesabar - ravda arasında bir bölge'de seçmeleri. denize de bu noktalarda girmeleri. bu noktaların tarihi güzelliklerini gezmeleridir. akşam olunca taksiyle 6-7 dakikalık 2 levalık bir yolculuk ile sunny beach'e geçin ve gece hayatına atılın.

  disco orange sanırım cacao beach ile birlikte bölgenin en popüler mekanı. çok önerdiler ama discoları pek sevmediğim için gitmedim tam olarak bir bilgi veremeyeceğim.

  ayrıca şehirde ingilizce bilme oranı %90 seviyesinde. genel olarak bulgaristan'ın çok üstünde.
 • varoş eğlencenin başkenti.
 • geçen haftasonu bir günlüğüne gittiğimiz güzel tatil mekanı. otel, hava, deniz çok güzeldi. karadenizden böyle keyif alacağım hiç aklıma gelmezdi. bulgaristan'a girdikten sonra yolun manzarası çok güzel, kendisi çok kötü. yol istanbul'dan yedi saat kadar sürüyor ama değiyor. zaman olsa da yine gitsek.
 • fakir ingilizlerin şoko parti yapmaya gittiği yer: https://www.youtube.com/watch?v=iipy7cnlduc

  bildiğin reality show yapmış adamlar bu konuda.