şükela:  tümü | bugün
 • new york eyaleti icerisinde 64 adet yerleskeye sahip, yok ile olusturdugu ortak lisans programlari cercevesinde turkiye'den oss puanina gore ogrenci kabul eden (suny binghamton ve suny new paltz kampuslerine) , orta kalite eyalet universitesi.

  edit : 04/05 egitim yilindan itibaren yok ile anlasmali suny univeristesi sayısı dorde yukselmistir, ortak lisans programlarina suny buffalo ve suny cortland da dahil olmustur.
 • muhtesem kampusune ragmen bir aydan fazla kalindiginda sikintidan patlanabilir ,kampuste gordugunuz her kisiye "hi" demekten gina gelir,universitenin bulundugu new paltz kasabasi guzeldir ayrica iletisim fakultesi binasi harikadir.
 • odtü ve bilkent üniversitelerinin alternatif olarak açtığı işletme programını ve küresel ve uluslarası ilişkiler programını birlikte devam ettirecekleri üniversite.üniversitelerin yaptıkları anlaşmaya göre dersler bir sene ankara'da diğer sene new paltz kampüsünde yapılacak. ücret yıllık 9.850 $ olarak belirlenmiştir. programın en büyük avantajı mezun olunca çift diploma sahibi olabilmektir.
 • sony'nin logo fontlarıyla yazılan uyduruk elektronik eşya markası. dikkatlice bakmayanların sony niyetine bunlardan aldığı görülmüştür. eminönü civarında bulunurdu bir zamanlar, hala var mıdır, bilmem.
 • itü'nün de işletme,ekonomi,bilişim mühendisliği,inşaat mühendisliği vs. bölümlerine öğrenci alarak parayı kırdığı programdır.işletme ve ekonomi öğrencileri yıllık hazırlık dışında bu sene 13.500 ytl ödemek zorundadırlar.
 • itü ile ekonomi, işletme, moda tasarımı, tekstil geliştirme, bilişim sistemleri, inşaat mühendisliği, çevre mühendisliği, biyomühendislik, çevre bilimleri ve yönetimi, gemi makinaları işletme, deniz ulaştırma ve işletme, endüstri mühendisliği bölümlerinde ortak programlar yürüten okul.

  http://www.uolp.itu.edu.tr/
 • suny diye yazılıp suni diye okunur, çünkü kısaltmadır kendisi. (bkz: state university of new york)
 • gerek adının okunuş şekli*, gerek bölümüne göre isminin ilginç olabilmesi*gerekse yakın branşlardaki diğer parasız okuyan öğrencilerle aynı dersleri görüp çoğunlukla aynı sınavlara ve aynı curve e girmenize rağmen devlet okulunda parayla okuyor olmanız,bazen veremli muamelesi görmenizin* yanı sıra,sinir bozucu diyaloglara da neden olabilir.

  misal:

  rastgele bir kişi-nerde okuyosun?
  afush-ege üniversitesi *lütfen bölümü sorma*
  rbk-hangi bölüm?
  a-suni fredonya* bilgisayar bilimleri mühendisliği

  rbk-suni mi?hahahaha çakma* gibi mi yani?hahaha*
  a- .... *öl lütfen..*

  rbk-iki yıllık mı o?*
  a-.... *off*

  rbk-hııı şu devlet okulunda para verip okuyan kapitalist düzenin köpeklerinden birisin demek..*
  a-gaçayım..
 • cortland ayağının sizi kabul etmek için nazlana nazlana bir hal olduğu new york'un üniversite sistemidir. çünkü para puldan, sağlık raporundan geçtim artık tee bebeklik aşı kartlarınızı ister.

  anacağzınız memlekette aramadık sandık, dolap çekmece, dosya, fotoğraf albümü bırakmazken siz de devlet özel ayırmadan hastane hastane gezip doktorlardan "yok mu bir oluru bu işin hacı?" diye medet umarsınız. doktorlar da sanki memlekette hiç böyle şeyler olmazmış gibi anlayış göstermez, eşe dosta sahte rapor dağıtan kendileri değilmişçesine "ben nerden bileyim senin bcg aşısı olduğunu" diye belgeleri imzalamazlar. el mahkum gider bebek gibi aşı olursunuz. taramalardan geçersiniz. belgeleri yeniden toparlarsınız. ülkenizdeki kurallara ve bürokrasiye bağlılığa hem şaşırır, hem de küfredersiniz. hemşirelerle yüz göz olursunuz.

  - kolunuzu açar mısınız?
  - bi dakka ordan vuramazsınız. ordan hepatit b için kan aldılar.2 cm aşşağıdan vurun iğneyi.
  - bura mı?
  - yok, ordan da tiberküloz taramasından geçtim az sağa doğru vurun siz.
  - bura iyi mi?
  - orda hormon testi var, yeni kan aldırdım
  - burdan batırıyorum artık.
  - hepatit b aşısı oldum ordan da
  - şura?
  - ayaktan vurun siz

  deyip topuklarıma sıktılar. şaka gibi...