şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: super 8 mm)
 • jj abrams'ın son filminin kod adı.. filmin trailerı iron man 2 filminin öncesinde yayınlanacak..

  cloverfield'ın trailerının transformers öncesinde yayınlanması gibin aynı..

  jj yaptıysa güzeldir diyoruz ve heycanlan bekliyoruz..

  edit: cloverfield'ın prequel'i olmasını bekleyenler için jj'den cevap da geldi:
  "it has nothing whatsoever to do with cloverfield"
 • (bkz: super 7)
 • yapımcılığını steven spielberg' in üstlendiği bilimkurgu türü film. filmin ilk teaser'ında dikkatimi çeken birkaç şey vardı. teaser'ı seyrederken steven spielberg' ün ismi ortalarda geçiyordu ki onu okuyuncaya kadar close encounters of the third kind*a acaba göndermemi yapıyorlar dedim.

  ****bundan sonrası -spoiler- içerir mi içermez mi siz karar verin.****

  super 8 teaser' ında "sarı" bir kamyonet tek yönlü demiryolu geçidine gelip aniden rayların üzerinde ilerlemeye başlıyor. bunda filmin konusunu bilmesek de şaşılacak birşey göremeyebiliriz ancak yukarıda yazdığım gibi close encounters of the third kind adlı 1977 yapımı filmde roy neary* elektrik idaresine bağlı olarak çalışan bir teknisyendir ve sebebi belirsiz elektrik kesintilerini araştırmak üzere amiri tarafından kesintilerin olduğu yerlere yollanır. roy demiryolu kavşağında sarı kamyonetiyle karşıya geçmek üzereyken birinci türden bir ufo vakası yaşar. tam bu noktada super 8 teaser'ında da demiryolu kavşağı ve sarı kamyoneti görünce acaba dedim, steven spielberg üçüncü türden yakınlaşmalar filmine gönderme mi yapıyor?!? ayrıca böylesine sert bir fragmanla da bizi merak içinde bırakarak j.j. abrams ile beraber uzaylı teması barındıran eski filmleri için günah çıkartıyor gibi geldi. büyük bir olasılıkla e.t. ve üçüncü türden yakınlaşmalar gibi daha "evrensel+uzaylı seven" bir film çıkacağını pek sanmıyorum. çünkü abrams da işin içinde olduğuna göre koltuğumuzda rahat bir şekilde izleyebileceğimiz türden bir yapım beklemek yanlış olur.

  spoiler edit: işbu entryi yazarken yukarıda bahsettiğim sarı kamyonet ile ilgili net üzerinde ufak çaplı bir araştırma yaptım. görülen o ki aynı şey başkalarının da aklını kurcalamış. bu ve daha fazlası için şimdiden bolca teori üretebilmek adına:

  http://super8.wikibruce.com/super8_teaser_analysis

  merakla bekliyoruz...
 • yapımcılığını steven spielberg'ın yönetmen ve yazarlığını ise jj abrams'ın yapacağı 2011 yılında çıkacağı söylenen film. http://www.imdb.com/title/tt1650062/
 • imdb'deki cast'e bakıp uzaylıları çocuk olarak lanse edeceğini düşündüğüm filmdir. heyecanla bekliyoruz.
 • 17 haziran 2011'de vizyona girmesi beklenen filmdir.