şükela:  tümü | bugün soru sor
  • terkettiği yetmiyor gibi bir de tam fiko yeni manita yapmış mutluluğa yelken açacakken geri dönmüş, hastalığının da etkisi ile zavallı adamın aklını çelmeyi başarmıştır. yatacak yerin yok be ipek.
  • izleyemem o sahneyi bir daha. o veda sahnesinde fiko'nun veda için gelmeyişi. ipek arabanın arkasından yola bakarken fiko'nun biraz ilerideki ağacın arkasında görünmesi. gözyaşları içinde bakışı. dün gibi aklımda. hatırlamak bile duygulanmama yetti lan.

ama yazar arkadaşların söylediği gibi gidişinden çok dönüşü yaralamıştır fiko'yu. hasta ipek'i de kendi haline bırakamıynca ne deniz'e ne de ipek'e kavuşabildi.

(bkz: bittim ben nihat)
  • ipek fiko'yu 17 değil 19 sene önce terketmiştir, sanırım 1995 sezon finaliydi.
    (bkz: çöp hafıza)
  • ipek'in daha büyük hayalleri için gerçekleştirdiği götlük.

ama bence geri döndüğünde, deniz'le aralarına girmesi daha büyük bir götlüktür.
  • balık beyinliler olduğunu görmemden sebep kronolojiyi açıklıyorum . önce ama en önce hatta 3 çocuk olmadan ipek vardı . fakir ama devrimci bir ruh. bir de bu taraklarda bezi olmayan fikoş. fikoş ipek i mahallenin zengin ama deli hatunu için terk edip 3 çocuk sıralamakta engel görmezken , ipek hatun memleketi terk edip eczacı olur dünyayı gezer o mahalleyi arkasında bırakır falan . mahalleye döner bakar ki, durumlar aynı fiko aynı fiko ama boşanmış fakir fukara garip gureba. turistik fakir çengelköy turunu bitirip giderken fikoşcumuz da arkadan tekrar bakakalır. e kolay mı . zengin hatun deli çıkmış sonuçta. arkadan deniz öğretmen çıkar fiko onu ayartır ama o da mafya takılan zengin bir abimizin kaçak manitasıdır . sonuçta deniz hatunu haremine geri alır ama çatışmalar falan ... arkasından adını hatırlamadığım bir hatun kişi daha çıkar . fikonun aşk üçgeni aynen böyle devam eder biz de burda dedikodu yaparız sonuçta . maksat 95 ruhu şad olsun
  • bunu bilen liseli degildir. hatta üniversiteli bile değildir.
  • zaten bok gibi giden günümü, hatırlayarak hepten bok eden terketme.daldım videoların arasına.

fiko: niye ben böyleyim nihat,niye bu kadar korkağım,niye hiç bir şeye cesaretim yok.düşünmeye bile korkuyorum.sence niye peki böyle nihat.neden kapıp koyu veremiyorum kendimi...
  • ipek taksiye atlayıp havalimanı na giderken yanında (bkz: musa uzunlar)ın canlandırdığı sinan vardır
  • ardından 5 nisan kararları alınmış ve çiller hükümeti büyük darbe almış, 2001 krizi patlak vermiş, ecevit'in dsp'si sandığa gömülmüş, akp sandıktan nur topu gibi doğmuş, rte milletin başına musallat olmuş muş muş muş... ah be ipek değer miydi gül gibi adamı bırakıp gitmeye?