şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
  • heralde gençliğimde olsa, sırf bir festival filmi olması vesilesiyle ezberden filme övgüler düzerdim. ama artık yaş kemale erince öyle her holivud filmine tu kaka ya da her festival filmine cici deme zamanı da geçiyormuş. geçsin zaten.

filme gelecek olursak bence vasat bir film. bir görüntü yönetmeninin elinden çıkma bir yapım olması filme güzellik katmış, burasını yadsıyamayız. ama bunun dışında film konu itibariyle olsun, atmosfer anlamında olsun bekleneni veremiyor ne yazık ki. hafızam zayıfladığı için şu an örnek veremeyeceğim ama bu tatta çok daha başarılı yapımlar olduğunu söyleyebilirim. özellikle son dönem yükselen ispanyol suç-gerilim sineması örneklerini izledikten sonra, bu yapım ortalama bir iş olarak kalıyor.

hele ki plot twist'lerle tokat manyağı olduğumuz günümüz yapımlarına göre super dark times'da çok lineer bir olay örgüsü ile karşı karşıya kalmamız, nabzımızın da film boyunca düşük atmasına neden oluyor.

bir de - tabii ben kaçırmadıysam- arkadaşın problemi ne? yani filmde tüm yaşananları gerçekleştiren dinamik ne; burası havada kalmıyor mu?..

daha açık sorabilirim ama spoiler olmaması için yazmayacağım.

izlemeyin demiyorum, izleyin ve lütfen siz de izlenimlerinizi paylaşın.
2 entry daha