• headedit: öncelikle başlık başa.. burda ilk sıradaki arkadaş benimkine benzer bir şeyler zırvalamış demek ki geçmiş gün, bende aynı şekilde sıvamışım affola.

2200' lü yıllarda olması gerçekten de mümkün olabilir. başlığı açan arkadaşı ileri görüşlülüğü nedeni ile tebrik ediyorum.
    hemen troll falan diye yaftalamayın bi dinleyin hele; çok değil en fazla bir asır içerisinde mars gezegeninde insanoğlu yaşamaya başlayabilir. ( konu ile alakalı prof. dr. özgür demirtaş' ın ilgili videolarından aydınlandım bu konuda, sosyal mecralardan izleyebilirsiniz)
    tabi insanoğlu dediğimiz gelişmiş ülkeler. bazı şeyleri aşmış, geleceğe yatırım yapan, teknolojiye önem veren kafası rahat ülkeler. kim bu ülkeler peki? bildiniz; abd, kanada, japonya, ab üyesi belli başlı gelişmiş ülkeler. tabi bu adamlar mars' a gidince ne olacak? daha luks semte taşınan fakat babadan kalma mülkü de satmaya gönlü elvermeyen sonradan görmeler gibi evi kiraya verecekler. kime? gelişmekte olan bazı batılı ülkelere. hani tanıdık olsun hesabı. misal bunların en çok sevdikleri kim var? yunanistan diyelim. koskoca kuzey amerikayı bunlara emanet edip gidecekler. işte ev boş kalmasın, rutubet olmasın, boyası badanası bakımı yapılsın hem de üç beş kuruş ek gelir gelsin, hem de bunlar bizim ne de olsa din kardeşimiz orta doğulu komşularının yanında rezillik çekmesinler, daha elit bir semtte otursunlar diye verecekler buraları bunlara. tabi ücreti mukabilinde.
    tabi bu bizim yorgolar orada da rahat durmayacaklar, dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışacaklar. kocca amerika kıtasının eski ve ilk sahipleri olan kızıl dereli kardeşlerimize artizlik yapacaklar. hatta ulan 5000 km geldik burada da türkleri bulduk falan diye kendilerine çöldeki bedevi yakıştırması falan yapacaklar. gel zaman git zaman yok senindi yok benimdi derken kıbrıs gibi nur topu gibi bir sorunumuz daha oluşacak. nazik götleri de alışmış akdeniz ılığına zor gelecek kuzeyde buz gibi. götüm götüm güneye inmeye çalışacaklar ve asimilasyona başlayacaklar. ondan sonra da ağlayacaklar yok kafa derimizi yüzüyorlar, yok ateş çubuğunu götümüze sokuyorlar diye.
    o zamana kadar başımızda nasıl bir yönetici olur onu bilemeyiz. ama böyle bir durumda hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun, damarlarında türk kanı dolaşan liderimiz (kimse artık) ayşe' yi tatile çıkartacaktır. bundan kimsenin şüphesi olmasın ve sabrımızı test etmeye çalışmasın, bıçak kemiğe dayanmıştır açıklamaları da illaki yapılacaktır.
hesabın var mı? giriş yap