şükela:  tümü | bugün
 • başlıktan anlaşıldığı üzere sorunsalimiz süper gücünüz olsa ne isterdiniz
  sanırım ben görünmezlik tercih ederdim çok pislik yapabilirsin ucana kaçana süper kuvveti bertaraf edebilirsin
 • realitybending.
  tanrı oluyorsun zaten direkt.

  franklin richards, legion, matthew malloy, elaine belloc gibi karakterleri örnek verebiliriz.

  her ne kadar bu güce sahip olan çizgiroman karakteleri kurguyu berbat edeceği için bu gücü tam potansiyeli ile kullanamamış olsalar da teknik olarak diğer tüm güçleri (teleportation, time travel, telekinesis, pyrokinesis, telepati vs gibi aklınıza gelecek her gücü) kapsıyor zaten.

  örneğin beğenmediğiniz bir mi var, beğendiğiniz halinin gerçek olduğunu hayal ediyorsunuz ve o hali gerçek oluyor. işin güzel kısmı da siz bunu yaptığınız anda eski hali diye bir şey zaten kavram olarak anlamını yitiriyor sizin yarattığınız versiyonu zaten önceden de hep olan, olmaya devam eden ve olacak olan versiyonu oluyor. misal ile açıklayalım. mesela size düşman birisi mi var, onun olmadığı bir evren hayal ediyorsunuz ve bu yeni evren aslında "yeni" değil sadece bildiğimiz evren oluyor ve o kişi aslında hiç varolmamış oluyor. mis gibi bence. diğer tüm güçleri kapsıyor olmasına da bir örnek verelim. mesela birinizin telekinezi özelliği var ve nesneleri dokunmadan hareket ettirebiliyorsunuz, diğeriniz de realitybender'sınız, realitybender olanın yapacağı şey kendisinin bir telekinezik olduğu bir gerçeklik hayal etmek sadece ve boom, artık kendisi de bir telekinezik. çok kullanışlı bir özellik ama çizgiromanlarda tam kapasite uygulamada göremiyoruz bunu çünkü öbür türlü bir hikaye kalmazdı, tek cümleden oluşurdu.
 • zihin okuma.
 • dilediğim kılığa kimliğe girebilme
 • uçmak tabii ki.

  flyboard olmadan, kanat çırpmadan. superman misali.
 • küçük kızlara tecavüz edip, serbest bırakılanları,
  trafikte magandalık yapanları,
  kedileri işkenceyle öldürenleri,
  kadın dövenleri,
  kurtuluş savaşının değerini düşüren yunanseverleri,
  mafya lideri gibi görünen kaşları alınmış tipleri,
  onu bunu badelendiren gavsakları,

  velhasıl, türk adaletinin cezalandırmadığı bilumum serbest zararlıyı cezalandıracak bir süper kahraman olmak süper olurdu.

  düşünsene; insanlar sabah kalkınca, 14 yaşında bir kıza tecavüz eden yedi sapığı zikinden atakule'de sallandırılmış görüyor.

  ya da, "bu milletin mına koycaz" diyen ve 450 milyon liralık vergi borcu bir kalemde silinen mehmet cengiz'in ziki kesilip, münasip yerine sokulmuş olarak taksim meydanında buluyor insanlar sabah sabah.

  kaç kişi sevinir, kaç kişi üzülür? bence herkes sevinçten orgazm bile olur.
 • ışınlanmak
 • gencliginden beri comics okuyan ve cok genis bir arsivi olan bir kisi olmama ragmen taa yukaridaki realtybender diyen kisi kadar net cevap veremedigim baslik.
  valla bravo yazan kisiye.
  ancak kendim dusundugumde prof x in gucu en baba guc gibi gelir bana. hele bir de cerebroyu taktin miydi okidir bu is. bakmayin adamin insancil kullandigina aslinda durdurulmasi cidden cok zor bir ozelliktir. ancak gerceklikbukme kadar degil elbette.
  zihin okuma size avantaj saglar ama wolvie gibi biri savage moda girdiginde durduramazsiniz (bkz v1 sayi 180ve sonrasindaki hikaye)
  zaman yolculugu yine size inanilmaz gucler verebilir ama ek alet edevatiniz yoksa kang gibi avengers villiani gibi kalirsiniz.
  gorunmezlik ozellimle fantastic four yengemiz kullandigi zaman super oluyor ancak onu da kolayca alt etmek imkani cok.
  ucmak size kacmayi kolaylastirir.
  batman desen onun super gucu yok iradesi var .
  vb vb vb hepsi icin bir seyler bulabiliyorsunuz kisaca ama tekrar gerceklik olayini hatirlatan susere tesekkur etmek lazim yazdigi icin.
  bu arada franklin (ff5) devamli evren yarattigini ve ff 4 un buralari ziyaret ettigini kendisini de bildigin tanrinizim diye tanittigini belirteyim. yani comiclerde bildigin iyi anlamda bu gucu sonuna kadar kullandilar. bu nedenle tam bir ornek olmuyor. hic bir zaman gercekligi buktugunu gormedim. oysa wahda maximoff no more mutanta kelimeleri ile butun mutantlari 198 kisiye kadar dusurmustu misal hatirlatayim
 • geleceği görme olarak katılacağım anketimsi.

  1 saat sonrası bile olabilir hiç farketmez. geleceği görmek müthiş bir güç. düşünsenize paraya mı ihtiyacınız var loto oyna, birini mi beğendin nerede olacağını gör, ona göre davran. zaten sonrasını gördüğün için o an dediğin yaptığın şeylerin etkisini de görebiliyorsun