*

şükela:  tümü | bugün
  • askerdeyken tank şoförüydüm. atıştan geldiğimiz bir gün tankın içinde temizlik yapıyorum. o aralar da denetleme varmış, rpg-7 atılacak. taburun en iyi nişancısı olarak tabii bana gelmiş komutan.

tankın dışından komutanın sesi geldi:
    - emreee.. roket atar mısın lan?
    + atarız komutanım.. (tankı silmeye devam ediyorum bir yandan)

sonra durdum ve yaşanan olayı analiz ettim. adam "leblebi yer misin?" der gibi "roket atar mısın?" dedi amk. ben de "yerim" der gibi "atarız" dedim. zaten askerde bir yerden sonra kendini salıyorsun. yolda karşına ejderha çıksa "buna mermi harcamayayım, dipçikle döveyim" dersin. öyle bir his geliyor. rileks.
  • inme geçirmiş profesyonel müzisyen hastamı tekrar piano çalmasına başlamasını sağladığımda olan şey.

edit: öneri için @darkflame e teşekkürler
  • kuşadasında denizde boğulmak üzeren olan 9 yaşlarında bir kız çocuğunu sahilden farkedip kurtarmıştım. annesinin o çocuğa sarılıp ağlamasını ve şükretmesini görünce kendimi kahraman gibi hissetmiştim.
  • her ay kdv' leri yetiştirmek. düşün ne kadar boktan bir hayat.
  • bazen elimi soğuk suya tutup kaynar tencerenin kapağını kaldırıyorum. normalde eeeeee diye bağırmam gerekirken gayet cool bir şekilde devam ediyorum. science bitch.
  • geçenlerde dibinde azıcık su kalmış damacanayı tek elimle boğazından kavrayıp diğer elimde tuttuğum dar ağızlı bir şişeye, dışarıya tek damla su kaçırmadan boşaltmayı başardığımda, yanımda kızım vardı. “şu an resmen gözümde büyüdün baba dedi” bana.
  • çay demlemek için ketılın düğmesine bastıktan sonra tuvalete girmek. yaptığım ince planla, sağladığım zaman tasarrufu, bana kendimi bir hulk, bir thor, bir tony stark olmasa da bir hawkeye gibi hissettiriyor.
  • kalabalikta kaybolmus aglayan bir cocugu sakinlestirmek ve ailesini bulmak.

cocugu benden once sapkin ya da kotu niyetli birinin fark etmesi ihtimali de aklima gelince ceyrek super kahraman gibi hissediyorum.
  • bir çocuğa yardım edince hissettiğim, kendimle gurur duyduğum anlar.
    çok fazla iyilik yapmam. yani tam olarak ortamın doğaçlama oluşması lazım. dilencilere para vermem.
  • bir gün trafikteyim,aracla kırmızı ışık da bekliyorum yanimda annem var. bir baktim ki minik bir kedi baska bir aracin tekerinin altinda,gormemle hizlica el frenini cekip asagiya inmem bir oldu, etraftaki insanlarin ve annemin naptigima anlam veremeyerek bakislarinn altında, arabanın altindaki o minik kediyi yesil isik yanmasına ve trafik oluşturup korna seslerine rağmen kurtarmadan araclarin hareket edip gitmesine izin vermemistim.

kediyi kurtardigimdaysa kendimi batman gibi hissetmistim.