şükela:  tümü | bugün
  • ismi süper lig ama süper olan birşey yok. seyir zevki sıfır. futbolcu kalitesi sıfır. hakem kalitesi sıfır.

başlıyor bakalım iyi seyirler.

not: gs.
  • 2 ay önce dünya kadınlar futbol şampiyonasını izledim. seyrettiğim maçların hiç birinde kendini yere atan, dokunmayla yere düşen futbolcu görmedim.
    bizim süper(!) ligde futbolcular yerden kalkmıyor.
    ceza sahasına giren hemen yerde. kadınlar seyretse bunlar erkekse biz neyiz derler, eminim.
  • türkiye futbol ligi.

bu yılla beraber kolay lokma diyebileceğimiz bir takım kalmamış ligde. herkes bütçesince güzel bir takım kurmuş, uygun şartlar gerçekleştiğinde anında cezayı kesiyorlar.

büyük takım - anadolu takımı farkı giderek kapanıyor.
    eskisiden söylenen " x takımının forması yeter" tabiri giderek tarihe karışacak gibi.

önümüzdeki yıllarda yayın gelirleri bir tık daha artarsa "4 büyükler" tabiri de tarihe karışabilir.

güzel şeyler bunlar.

bu şartlar altında büyük takım diye tabir ettiğimiz takımlar yakın gelecekte büyük sıfatını kaybedecekler.

bakalım büyük takım lobileri büyük takım sıfatını korumak için neler yapacaklar da anadolu takımlarının önüne ket koyacaklar. acayip merak içindeyim.
  • yeminler ediyorum size, bir evin tadı tuzu neşesidir. mesela geçtiğimiz sezon çok kötü geçtiği için bizde göz ucuyla dahi bakmadım maçların çoğuna, evimizin beti bereketi kaçmış, farkında değilim.

çocukluğumdan beri süper lig maçları nerdeyse biz o yayıncı kuruluştaydık, kendi maçlarımız tabii tüm aile fertlerinin mümkünse bir önceki kazanılan maçta oturduğu şekilde katılımıyla izlenirdi. fakat bizim maçlar dışında da hangi gün ne olursa olsun en azından bi bakılır, hadi hiç olmadı mutlaka maç sonu yorumları duyulurdu.
    böyle kış, halılar yerde, ev sıcak, babam maç yorumu dinliyor mütemadiyen, uyukluyor karşısında belki ama dicitürk 77deyiz.

kendi evimde yaşıyorum fakat bana hep bi boşlukta süzülüyormuşum gibi geliyor, o evdeki atmosferi sağlayamıyorum kendime bi türlü. az önce mutfak toplarken içeriden gelen -maç izledikten sonra açık bıraktığım- maç sonrası yorumlarını duydum, dedim ev be, home sweet home, sıcak yuvam, canım yuvam.

not: ölene kadar fb.
  • az önce ligin en değerli kadrosuna baktım, piyasa değeri 130 milyon euro yaklaşık. premier lig'de olsa en değerli 18. takım oluyor....
  • süper lig’in kuralları:

- galatasaray yediği gol başına penaltı kullanacak

- galatasaray’ın gol atamadığı her 20 dakikada bir karşı takıma kırmızı kart verilecek

- maçlar galatasaray gol atana kadar uzayacak

- galatasaray yedek kulübesi karşı takımın yedek kulübesine saldırabilecek.
  • bunu izlemek icin 1 kurus bile veren gerzektir nazarimda.
  • toplum olarak kalitesiz ve ahlaksizlik aldi basini gidiyor. eski bir gs sempatizani olarak cok uzun bir sureden sonra bugun oynanan karsilasmayi izledim. ben utandim izlerken . bizi aptal yerine koymanizdan utandim .
    - sahada futbol namina bir sey yok ,
    - hakemin herhangi bir otoritesi yok,
    -saha kenarindaki teknik heyetin asiri anlamsiz tripleri ve tiyatrosu mide bulandirici,
    - futbolcularin ahlaksizca kendilerini yere birakmalarina karsi bir yaptirim , seyirciden ciddi bir tepki yok. ( bunlarin ceyregini yapani sikerler ingilterede!)
    - goze hos gelen iki pas yok
    - ahlakli bir mucadele ve sportmenlik yok-
    -gunun sonunda akilda kalan , deger katan bir ani yok.

ulan bes para etmez bir aksiyonu yaglayip ballayip pazarliyorsunuz. bir de anormal paralar kazaniyorsunuz ya. buna pirim verenlere de yaziklar olsun. rezillik!!!
    -
  • üç büyükler adına şahsi fikrim.

en iyi defans hattı beşiktaş -galatasaray-fenerbahçe

en iyi orta saha galatasaray-fenerbahçe-beşiktaş

en iyi hücum hattı galatasaray-fenerbahçe-beşiktaş
  • adini super lig koyunca super lig olmuyor iste.

2019 yilindayiz ligin ne sosyal medya hesabi var, ne resmi sitesi.

beın sports desen mac ozetlerini hicbir yere vermez, sitesindeki video oynatici insani kanser eder, 4-4 biten macin da 0-0 biten macin da ozeti 3 dakika surer, pozisyon ortasindan mac ozeti baslar, mac oncesi ve sonrasi gosterilmez.

allah belanizi versin sizin.