şükela:  tümü | bugün
 • biz türklerin uyandığını gösteren son 1-2 sezondur şahit olduğumuz durumdur.

  gidip 17-23 yaş arası genç futbolcu alıp oynatıp tecrübe kazandırıp kaybetmek yerine artık 32 yaş ve üstünde olan tecrübeli futbolcu alıyoruz. aferin bize, çözdük biz bu işi.

  gördüğünüz üzere türkiye'de her yer ve her şeyde olduğu gibi futbol kulüplerini de harika yönetiyoruz.

  bu hızla gidersek 3 seneye kalmaz şampiyonlar ligini alırız.

  ffp illetini başımıza saran tüm yöneticilere selamlar olsun. kipsss.
 • (bkz: gheorge hagi)
 • gelse de işe yaramadığına göre ülkemizdeki herkesin kabullenmesi gereken durum. bu ülke katma değer üretmeye elverişli değil. futbol gelişimi anlamında hindistan'dan farkımız yok. sadece avrupaya yakın olduğumuz için ve kısmen devşirme topçulardan faydalanabildiğimiz için idare ediyoruz. topçularımız karakter olarak iyi değil, altyapımız verimli değil, taraftar dediğimiz büyük oranda çomar ve kavgacı tipler. *

  üstelik ülkemizde kötü futbol oynanıyor. sistem içinde yükselmek için başarı, liyakat değil; yalakalık, iyi eş-dost ilişkisi gerekiyor. yani neymar fener'e gelse nolurdu? messi, neymar, suarez üçlüsü bi çılgınlık yapıp galatasaray'a gelse ne olurdu? koca bir hiç. böyle boktan bir futbol sisteminin içinde bir sürü yeni tartışma üretmekten başka hiçbir işe yaramazlardı. neymar koşmuyor, messi çok egolu, suarez bardan çıkmıyor olurdu. etiğin, ahlağın olmadığı yerde, kanunların işlemediği yerde hayatlarını sikerdik adamların. 2 seneye haşatları çıkardı.

  yani bu ülkenin de, bu futbol liginin seviyesi de bu arkadaşlar. 25-26 yaşında parlamış adam çok nadir düşer. simon kajer, nikolas anelka gibi. o da kazayla düşer. sonra giderken niye geldim niye gidiyorum aq diye kendisine sorar eminim. son dönemde beşiktaş farklı bir şey yapıyor gibiydi. onlar da götü doğrultur doğrultmaz daha evvel takımın anasını belleyen emekliliği gelmiş portekizlilere yeniden yüksek paralar vermeye başladı. tavsiyem yabancı ligleri izleyin. hiç canınızı sıkmayın. soldado'ya vermeseler de zaten ülkenin menfaati için kullanılmayacak bu paralar.
 • ülkenin ekonomik durumunun yansımadır. financial fair play zorlaması olmasaydı bir süre daha örtbas ediecek durumun tezahürüdür.
 • (bkz: mario gomez)
 • (bkz: anelka)
 • para için gelmesiyle doğru orantılıdır.. nitekim sneijder'in burada 4 küsür milyon euro maaş alması ama nice ya 1.5 milyon euro ya imza atması bunu tokat gibi surata vurur.
 • fakirlikten kaynaklanmaktadır.
  piyasada 10 milyon euro'dan ucuza çöp bile bulmak imkansızlaştı. ingiltere ligi on dokuzuncusu 20 milyon euroya forvet transfer edebiliyor. paramızın değeri, halkımızın parası haliyle kulüplerimizin de sistematik gelirleri yok. bu şartlarda verilecek en doğru karar düzenli olarak 32'lik futbolcuları alarak bir gelir modeli oturana kadar batmadan dayanmaya çalışmak.