şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye ekonomisinin/ihracatının %40'ını barındıran bir şehrin, ekonomik gücü olanın kral olduğu profesyonel sporlarda hegamonya kurmasını yadırgamamak lazım. buna bir de o şehrin futbol takımlarının kökleşmiş başarı ve taraftar birikimini ekleyince elbette istanbul ligine dönüşüyor her şey.
  • başlıkta biraz ilgi çekerek içeriği okutmak maksadıyla tasarlanmış ve rahatsız olunan durum belirtilmiş fakat herhangi bir sınırlamayla hiçbir şey elde edilemez. istanbul kulüplerine sınırlandırma getirmek sadece haksızlık doğurur. adam kulübü iyi yönetiyorsa hak ettiğini vermek zorundasınız.

    takım sayısını 30 a da çekseniz, istanbul takımları yine tahakküm altında tutabilir ligi. koca gaziantep spor'u, ankaragücü'nü düşürenlerden hesap sorulsun önce. koskoca ege bölgesinden bir tek göztepe ve akhisar var. akhisar gibi küçük bir beldeden süper ligde takım varken, izmir haline yansın.
  • o zaman türkiye'nin adını da istanbul yapalım gibi saçma bir fikir ortaya çıkacaktır. ne de olsa ülkenin 4'te 1'i istanbul'da yaşıyor.