şükela:  tümü | bugün
  • hakem skandalları ve kurgu iddialarının başı çektiği sebep/sebeplerdir.
  • şifreli yayındır.
  • diğer liglerin bu kadar ulaşılabilir olması olabilir. yani bu kadar derken, elbette yine paralı ama ingiltere ligi italya almanya fransa ligleri falan oturup istediğin maçı izliyorsun, ispanya yok bu sene ama geçen seneye kadar vardı.

üstüne şampiyonlar ligi e üstüne ingiltere bilmem ne kupasında 5 5 biten liverpool arsenal maçları gibi maçlar falan türkiye ligine ilgiyi azalttı.

açıkçası ben rekabetçi lig severim ama insanların kaliteli lig beklentisi var, buna saygı duyuyorum.

örneğin çok kaliteli bir takımın fener galatasaray beşiktaş trabzonspor vs x takımı 4 0 yenmesinden ise gidilecek deplasmanda 1 puan başarıdır denilen ligi seviyorum.

örneğin beşiktaş denizlispor maçında %100 beşiktaş alır diyemiyorum, antep galatasaray maçında ise galatasaray'ın puan kaybı ihtimali daha fazla diyebiliyorum. bu sadece bu haftanın örneği, böyle bir lig benim için daha çekici.
    ama genel olarak ulaşılabilirlik ve ulaşılamazlık diyebilirim. ulaşabilen diğer liglere bakıyor, ulaşamayan zaten ulaşamıyor fiyatlardan.
  • en ufak temasta faul çalınması, futbolcularin sallana sallana taç korner aut ve faul kullanılamasi. ki bu topun oyunda kaldığı süreyi düşürüyor. futbol kalitesine deginmek istemiyorum o herkesçe malum. futbolcularin hakeme tavırları falan hepsini toplayınca iğrenç bir spor şekli çıkıyor ortaya adına futbol bile denmez
  • ekonomik sebepler. aylık 129 lira olan digitürk fiyatları, pasolig ve bilet fiyatları.
  • a spor yorumcuları. tek başına yeter sebep.
  • premier lig ve bundesliga’yı s sport plus’da ayda 17 tl’ya izlerken kendisine biçilen fiyatın bundan bilmem kaç kat fahiş olması.
  • şike yapanların küme düşmemesi için oyun kurallarının değiştirilmesi. (bkz: 58. madde)

tescilli fenerbahçe'nin başını çektiği ve beşiktaş'ın takip ettiği şikeci takımlar yüzünden süper lig kulüpleri malum sezondan sonra formalarına sponsor dahi bulamaz hale geldiler..

eskiden özel sektör lige sponsor oluyordu ancak ortamın kirli olduğunu gören şirketler geri çekildiler. sponsor işi şikecileri kurtaran hükümete kaldı.

(bkz: turkcell süper lig)
    (bkz: spor toto süper lig)
  • bütün takımların berbat futbol oynaması,

derbilere takımların kazanmak için değil yenilmemek için çıkması,

hakemlerin ota boka düdük çalması, coğu zaman duruma göre, dengelere göre, talimatlara göre yani leş gibi maç yönetmesi,

1 gol atıp öne geçen takım oyuncularının yerden kalkmaması, yatarak maçı kazanmaya çalışması yani yüreksiz, korkak olmaları

...

liste uzar gider hacım.

la liga, premier lig izledikten sonra süper lig maçlarını izlemek zaman kaybı gibi hissettiriyor.
  • izlenememesi
    nokta
    hatta (bkz: izlenememesi)