• en ufak temasta faul çalınması, futbolcularin sallana sallana taç korner aut ve faul kullanılamasi. ki bu topun oyunda kaldığı süreyi düşürüyor. futbol kalitesine deginmek istemiyorum o herkesçe malum. futbolcularin hakeme tavırları falan hepsini toplayınca iğrenç bir spor şekli çıkıyor ortaya adına futbol bile denmez
  • *85 dakika oyunu yavaşlatıp 86. dakikada hakemin anca sarı kart göstermesi.

*tüm futbolcuların hakeme hunharca itirazları. şuna artık para cezası gelmesi lazım nba'de olduğu gibi.

*sürekli yönetici açıklamaları. sıktı artık.

*çok fazla faul çalınması. kısaca kalitesiz hakemler.

*berbat zeminler ve boş stadyumlar.

*başaksehirspor, gazisehir gibi saçma takımların ligt olması. eskiden osmanlıspor, oftasspor falan vardı.

*asırlık kulüplerin herkesin gözünün önünde soyulması ve bunlar yerine adının önünde "yeni" olan kulüplerin gelmesi. kocaelispor, eskişehirspor, gaziantepspor, erzurumspor, malatyaspor, karabükspor bu kulüpler zamanında çok fazla oyuncu sattılar. her sene galibiyet primi, yayın geliri aldılar ne oldu da bunlar battı.
  • şifreli yayındır.
  • premier lig ve bundesliga’yı s sport plus’da ayda 17 tl’ya izlerken kendisine biçilen fiyatın bundan bilmem kaç kat fahiş olması.
  • yıllık 1560 tl istiyolar o paraya çocuğuma et alırım
  • ekonomik sebepler. aylık 129 lira olan digitürk fiyatları, pasolig ve bilet fiyatları.
  • allah'tan şifreli yayin çıktı kurtuldum bu malliktan hicbir maçı izlemiyorum internetten özetlerini dahi izlemiyorum. milli maçları trt yayınlıyor diye denk gelirsem izliyorum. yeni nesil de uzak kalıyor bu sayede bir kuşak sonra futbol kimsenin sikinde olmayacak bir branş olursa şaşırmayın.
  • hakem skandalları ve kurgu iddialarının başı çektiği sebep/sebeplerdir.
  • - hakem kalitesizliği.
    - oyuncu kalitesizliği.
    - taraftar kalitesizliği ve seviyesi.
    - oyun kalitesi.

kısaca kalitesizlik. ülkede futbola dair iyi olan tek bir şey bile yok, neden izleyeyim?
  • bütün takımların berbat futbol oynaması,

derbilere takımların kazanmak için değil yenilmemek için çıkması,

hakemlerin ota boka düdük çalması, coğu zaman duruma göre, dengelere göre, talimatlara göre yani leş gibi maç yönetmesi,

1 gol atıp öne geçen takım oyuncularının yerden kalkmaması, yatarak maçı kazanmaya çalışması yani yüreksiz, korkak olmaları

...

liste uzar gider hacım.

la liga, premier lig izledikten sonra süper lig maçlarını izlemek zaman kaybı gibi hissettiriyor.
hesabın var mı? giriş yap