şükela:  tümü | bugün
726 entry daha
 • 28.12.2017 tarihinde milli piyango idaresinin ne kadar kokuşmuş olduğunu gözler önüne seren şans oyunu.
 • 9. deviri 21.785.963,48 tl ile gerçekleştiren şans oyunu.

  10. çekilişte talihliyi bulacağına inanıyorum. her kimse çok şanslı. yerinde olmak isterim.
 • haftaya çankaya'ya yeni bir milyoner kazandıracak şahane oyun.
 • --- spoiler ---

  eski bir milli piyango çalışanı tarafından kendisine ulaştırılan 3 şubat 2015 tarihli bir açıklama ile iki yıldan bu yana dile getirdiği bulgu ve olaylarla birebir örtüştüğünü önemle vurgulayan atilla kart'ın açıklaması şöyle:

  "milli piyango mensubu olduğunu, şu anda yurtdışında güzel bir hayat sürdürdüğünü, kurum bünyesindeki çıkar örgütlenmesinden kendisinin de yararlandığını “çok pişmanım” rumuzuyla ve “atilla bey şaibe olduğunu söylediği dönemde çok tedirgin olduk foyamız ortaya çıkacak diye” başlığıyla ifade eden bu kişi, milli piyango müdürlüğünde yapılan çekilişlerin şaibeli olduğunu, mensupların çoğunun varlığının milyonlarla ifade edildiğini, ancak bunun kamufle edildiğini; çekiliş sonuçlarını değiştirmek ve istenilen rakamlara ikramiye çıkmasını sağlamanın hiçbir zorluğunun olmadığını; öncelikle trt payı diye milyonlarca lira verilen canlı yayın ilişkilerinin ortadan kaldırıldığını; birçok özel kanaldan yayın talebi geldiği halde bu taleplerin kabul edilmediğini; önceden çekilişi birkaç vatandaş ve gazetecinin izlerken , trt sözleşmesinin iptali sebebiyle izlemez hale geldiğini çekiliş yapıldığında 21.30’da internet sitesinde sonuçlar açıklanıncaya kadar kimsenin haberinin olmadığını, çekiliş sonucu belli olur olmaz “son 1 kupon tavrıyla” hemen çıkan rakamları kapsayacak şekilde belli bayiler aracılığıyla iştirakin sağlandığını ; bu yöntemin canlı yayın iptalinden sonra rahatlıkla uygulanır hale geldiğini; ayrıntılı olarak ifade etmektedir.
  --- spoiler ---

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…piliyor__iddiasi.html
 • 3-15-20-30-40-52 gibi bir tuhaf sonuç ile haftaya devretmiş şans oyunudur.

  eskiden oynardım ancak kolonuna yapılan %100 zamdan ve şaibeli çekiliş sonuçlarından sonra oynamıyorum.

  30 milyonda bir ihtimal için bir kupona 12 lira ödemek şans oyununa iştirak etmek değil düpedüz ahmaklık vergisi ödemektir.

  normalde çıkma ihtimali en az olan oyun olduğu için buna göre fiyatlandırma yapılması gerekirken fiyatı en pahalı oyun olarak karşımıza çıkmaktadır.

  bu zam da dördüncü murat yasaklarının bir tezahürüdür. çünkü izahı yok. hayal satın alan insanlara hayal kurdukları için bile fahiş vergi bindiren bir devlet var karşımızda. onu da belirteyim.
100 entry daha