şükela:  tümü | bugün
 • nintendo'nun switch için özel olarak çıkarttığı yeni mario maker oyunu. artık zemini eğimli yapabiliyoruz. ayrıca super mario 3d world tasarımı eklenmiş. oynamak için sabırsızlıkla bekliyorum.
 • nintendoculari basliga toplayalimda birlikte oynayalim.
 • aslında bu oyunu sadece switche değilde cross platform yapsalar daha iyi olurdu bence.herkes oynardı ama switch satışlarınıda etkilerdi tabi bu durum.
 • super mario makerın devam oyunu.

  içinde 5 adet mario oyunu bulunduruyor. bunlar:

  -super mario bros. (1985)
  -super mario bros 3 (1988)
  -super mario world (1990)
  -super mario bros. u (2012)
  -super mario 3d world (2013)

  oyunun hikaye modunda yüz kadar bölüm var. bunun dışında bu oyunu eşsiz kılan ise sizin de bölüm yapıp paylaşabilmeniz ve başkalarının yaptığı bölümleri oynayabilmeniz.

  ilk oyunda olmayan çoklu oyuncu modu da var. aynı anda başkalarıyla da oynayabiliyorsunuz.

  özet olarak, dünyanın en iyi platform oyununun sınırsız bölümlü versiyonu.
 • izlemesi antideprasan etkisi yapıyor. twitchte aurateur mesai saatlerinde düzenli oynuyor. adam günde 12 saatini oyuna ayırıyor, bir bölümü de geçene kadar oynuyor. bir gününü komple bir bölüm için ayırdığını gördüm. adamdan pes etmemeyi ve disiplini öğrendim. youtube kanalı da varmış, şu şekilde oynuyor.

  chattekilerin bağış yaparak trollemesi süper. celebratory hands in the air'e her seferinde gülüyorum. haha şurda klibe de almışlar.
 • aldığı yeni güncelleme ile super zelda maker'a evrilmiş oyun.

  artık büyüme mantarı alırmış gibi link'in kılıcını alıp mario'yu link'e dönüştürebiliyoruz. ok atma, kılıç ve kalkan kullanma vs vs.
 • şu an içinde kullancıların yüklediği oynanabilir 10 milyon bölüm bulunduran next gen mario oyunu. bunu kutlamak için nintendo kullanıcıların kendi yükleyebilecekleri bölüm sayısını da 100'e çıkarmış. yok artık ali sami.
 • japonların yaptıkları ya çok komik ya da sinir hastası olan türden oluyor, açıkcası eski günlerin hatırına, en kolay seviyede uzun bir süre endless challenge yaptım ama normal seviyeye geçeyim dediğimde bir bölüm bile geçemedim, sinirlerim bozuldu, elime almıyorum uzun zamandır. japonlar küstürdü beni.

  ek olarak, youtube'da sadece bu oyunu oynayan youtuberlar var, inanılmaz fazla sayıda takipçileri var. çok enteresan geliyor. youtuber kariyerine atılmak isteyenlere duyrulur.
 • 22 nisan 2020 güncellemesiyle birlikte son büyük güncellemesini alacak olan oyun.

  new power ups: yeni büyüme mantarı, kurbağa kostümü, kabuklu mario gibi.

  koopalings: bir çok oyunda karşımıza çıkan, bowser kardeşimizin suç ortakları, nihayet oyunda.

  cursed key: anahtarı alınca bizi kovalayan bir hayalet gibi bir şeyler var. tam olarak hangi oyuna dayanıyor bilmiyorum.

  on/off trambolin: mantarların üzerine basınca zıplayıp zıplamyacağımızı içeren bir on/off sistemi.

  mechakoopa: bu da koopa ailesinden ama biraz daha farklı lazer atanından.

  world maker: ve bu da beklenen an. super mario world tarzı haritalı çok bölümlü oyun oluşturma sanatı. artık insanlar 8 dünyadan oluşan en fazla 40 bölüm yapabilecekler. bu da bir nevi yeni mario oyunu ve prensesi kurtarma oluyor. gerçekten en heyecanlı kısmı bu.

  izlemek isteyenler için youtube
 • aurateur denen manyak kişilik sayesinde ilk oyunu keşfetmiştim. wii u ülkemizde neden satılmıyor ya rab diye yakarmıştım.

  çıktığı günden beri deli gibi oynuyorum. ama sadece "oynuyorum." bölüm yapma kısmına henüz cesaret edebilmiş değilim. derken, nintendo geçen hafta bomba bir güncellemeyle benim gibilere de "artık ben de bir iki bölüm yapayım bari" dedirtmiştir.

  bu oyunu neden bu kadar sevdiğimi, kendi içinde oluşan komünitenin oyuna neden aşık olduğunu şu yazımda anlattım naçizane.

  (bkz: ikea effect)

hesabın var mı? giriş yap