şükela:  tümü | bugün
  • street fighter 4 serisinin 3. ve son oyunu. son eklemelerin yapıldığı ve yeni karakter eklentilerinin yapılmayacağı söylenmiştir. arcade edition yeni dört karakter barındırmaktadır. oni , evil ryu , yun , yang.

eklenen yeni özellikler ise replay channel kısmında istediğiniz oyuncunun replaylarını kolaylıkla takip edilebilmesiymiş. isterseniz seçtiğiniz replayları arkadaşlarınıza yollayabiliyormuşsunuz. 3000 pp ye sahip olan oyuncular elite channel isminde pro sayılabilcek oyuncuların replaylarını izleyebilcekmiş.

şu an için xbox 360 pc ps3 için çıkarılcağı duyruldu. xbox ve ps3 kullanıcıları dlc olarak indirebilcekler ve fiyatı 15 dolar olup xbox live dan 1200 microsoft pointlede alınabilcek. pc icinde ayrı bir oyun olarak bütün karakterlerle birlikte satılcakmış (oni , evil ryu , yun , yang dahil.)

sunum tarihi : 4 haziran 2011

kaynak : http://www.gamespot.com/news/6308118.html
  • çıktığı gün parama kıyıp xboxıma kurdum. 4 karakter ve replay sistemi gelmiş.

replay sisteminde istediğimiz oyuncuların replaylarını takip edebiliyoruz, yeni replayı varsa uyarı verip "yeni replaylar var izlemek istermisin" diyor.

oni; akuma gibi hızlı ve 950 stun rating i var. (akumanın 850 idi) focus attack ın frame i düşük. çok uzağa atamıyor malesef. fireball ları fullscreen değil fakat frame trap yapılabilir. havada raging demon olayı güzel olmuş.

evil ryu; akumanın klonu olarak görülsede akumada olup air fireball, dive kick ve uzun teleport yok mesela. ryudan daha düşük stun ratingine sahip. yaklaşık 850. ryu 1000 stun ratinge sahipti.

yun yang kardeşler; aynı hareketlere sahip. o yüzden fazla bişi yazmak istemiyorum.

karakter seçim ekranında kalan 2 boşluğa gelecek karakterlerse halen bir sır...
  • yeni eklenen yun ve yang kardeşlerin diğerlerine göre çok daha iyi olduğu oyun. resmen her hareketi karşılayacak counterları var. üstüne üstlük çok ustalık gerektiren comboları da yok. doğru düzgün focus cancel bile yapmadan inanılmaz combolar çıkartabiliyorlar. yakın zamanda patchlenmeli zira onlineda ortalık yun kaynamaya başladı.
  • atari salonlarındaki street fighter' daki bonus bölümlerini * içinde barındırıp beni gülümseten yeni eğlencem.
  • ikinci oyuncu için keyboard seçeneğinin eklendiği oyun.sf4 te 2. oyuncu gamepad ile oynayabiliyordu. tek pc de eşit şartlarda kapışabilmek çok güzel oluyor.ama ikinci ultraların yaplış şekilleri kasmıyor değil. keyifli bir oyun olmuş.
  • artık pc'ye de çıkmış olan dövüş oyunudur.oyunun kötü yanı ise keyboard ayarlarının zorluğudur.
  • pcye çıkan ilk oyun street fighter iv gibi bilgisayara dualshock 3 veya fightstick bağlanarak oynanabilir. eğer gerçekten oynamak istiyorsanız* klavyeye mahkum değilsiniz yani.
  • joystick'in analoğunu kırdırtan çok zevkli oyun.
  • herhalde hayatımda en fazla oynadığım dövüş oyunu street fighter alpha 2'dir. onun ardından klasik street fighter 2 ve sonra da bu geliyo işte. street fighter seven bi insanım. mortal kombat'ı bi nebze severim, tekken olsun king of fighters olsun bunlara da saygı duyar yeri geldiğinde oynarım. vaktinde guilty gear'ı çok beğenmiştim mesela lakin nihayetinde dönüp dolaşıp geldiğim yer sf oluyo. kişisel kompüterimde her daim bir adet sf oyunu yüklüdür. sıkıldıkça açar, en kasış seviyede tek jetonla bitirmeye gayret ederim.

bu oyun da son zamanlarda en fazla oynadığım dövüş oyunu oldu. tabii pc'de çok fazla dövüş oyunu seçeniğimiz yok, orospu evladı üreticiler klas oyunların alayını konsol exclusive olarak çıkarmayı tercih ettikleri için böyle hüzünsel bir durum içerisinde buluyoruz kendimizi. neyse ki sf4 arcade edition var. sf x tekken'i de oynadım ama o bi miktar kasış geldi bana, çok içerisine girebildiğim bi oyun olamadı ne yazık ki.

sf4 diyorum, iyi. tek sevmediğim yanı düşen karakterin ayağa kalkma süresinin inanılmaz uzun olması. bunun bi ayarı var mıdır bi şeyi var mıdır bilmiyorum fakat ben denk gelmedim. adama alttan depiği çakıp yer ile yüzüstü buluşmasını sağladıktan sonra istiyorum ki hemen kalksın da bedenini ateşli shoryuken ile muamele edeyim. fakat hasmım yerden kalkmak bilmiyor. bu üzücü bir durum. çok üzücü.
  • onlie oynayanlar beni bilgilendirirse ziyadesi ile sevineceğim oyun. yeşillendiriniz efendim.