*

şükela:  tümü | bugün
 • street fighter 4 bombasından sonra capcom'un 2010 baharında çıkarmayı düşündüğü sf serisi. değişiklik olarak yeni eklenecek olan karakterler dışında birşey var mı bilemiyorum lakin daha sf 4'e doyamamışken bir de superinin çıkması ilginç olmuş. yeni bir oyun olarak sunulacak olması ve sf 4'ün satışlarının oldukça iyi olması capcom'un gözlerini para bürüdüğünün göstergesi. ya da :'' alın lan benden size son kıyak , gördüğünüz göreceğiniz son sf serileri bunlar olur , daha da oyun çıkarmam size!'' gibi bir düşünce de olabilir , bilemiyorum.

  yeni oyunda t. hawk , dee jay gibi eski karakterlerin yanı sıra yeni karakter juri ve efsane oyun final fight'tan bildiğimiz cody ile guy da olacakmış. insan isterdi ki ex serisinden; kairi , garuda , hokuto gibi karakterleri de 2 boyutlu bir oyunda görebileydik. dadından yinmezdi o zaman.

  zorunlu edit : cody katrakteri final fight'daki cody değilmiş , alpha 3'deki hapishane çocuğu cody imiş. guy final fight'daki guy. önceki serilerde de vardı zaten , oyun stilini biliyoruz. hakan karakteri için bir şey söyleyemiyorum. şu bkz. halet i ruhiyemi anlatmaya yeter herhalde :

  (bkz: şu an ağlıyorum ve edit yazıyorum biliyor musun)
 • street fighter 4, super street fighter turbo ile street fighter ex karışımı gibi hazırlanmıştı. bu bağlamda böyle bir oyunun super'inin yapılması enteresan olcak.
  sanki alpha'daki 3. seviye süperler gelicek gibi düşünüyorum.
  zaten ilk gözüken videolardan alpha'lardaki 3. seviyelerin geri dönüceğini ama bu sefer revenge formatında olacağını görüyoruz.

  sf4'te revenge ilginç bir hadiseydi. sürekli dayak yiyen kişilere karşılık verme fırsatı sağlıyordu. hatta sürekli dayak atanın süper çekmesiyle, sürekli dayak yiyenin revenge çekmesi arasında da epey bir güç ve görsellik farkı oluyordu. böyle bir revenge sisteminin daha da güçlendirilip 3 level haline getirilmesi daha da enteresan olcak gibi. dayak ye ye ye, bi lvl 3 revenge çek, adam ölsün. oyunlarda risk arttırıcı bir faktör bu. belki de "rakibi aynı zorlukta olan oyuncunun, rakibi karşısında ilerledikçe daha da zorlanmasını" amaçlamış da olabilirler.

  şimdi gördüğümüz iki karakter var, t. hawk ve yuri. t. hawk super street fighter 2'de eklenen akuma, cammy, fei long gibi karakterler sf dünyasında önemli konumlarda olmuşken, t. hawk çok geri planda kalmıştı. ssf4 ile t. hawk'ı ön plana almayı düşünüyorlar gibi. belki bu bağlamda dee jay ve adon gibi karakterleri geri getirirler.
 • şu videodan anlaşılan kadarıyla dee jay, t. hawk ve juri karakterleri kesinlenmiş.
  http://www.gametrailers.com/…-09-super-street/56959
  ama başka karakter gelecek mi, o konuda bilgi göremedim.
 • oyunla ilgili trailer'ları izledikten sonra farkettim ki , capcom sf4'ü çıkarırken dee jay denen goygoycu karakteri oyunun içerisinde zaten düşünmüş ama oyuna koymamış. belli ki sonradan ekleyecek. nerden çıkardın bunu derseniz aha da ispatı; sf4'ün adı aklıma gelmeyen bir stage'i var , hani arkada club filan var , götü başı oynayan modifiye arabalar var, arabaların üstünde manitalar , lavuklar filan... aha da bu bölüm dee jay'in stage'idir zaten. super street fighter oynayan hatırlar , oradaki dee jay'in stage'inin biraz geliştirilmiş hali gibi geldi gözüme bu yeni stage.
 • yeni kostümler ve yeni ultraları gösteren bir videosu çıkmış. çok saçma kostümlerde mevcut gördüğüm kadarıyla.

  http://www.youtube.com/…yscv8x1uene&feature=related

  şu anda sadece ps3 ve xbox ta çıkacak oyun sanırım.
  pcde de çıkmazsa çocuğumu keserim capcom, duy beni.
 • bir söylentiye göre hakan isminde bir yağlı güreşçi olacakmış.*

  --- spoiler ---

  - 2 new characters: hakan, an arab grappler, and juri an asian girl who works for seth

  - the leaked roster from last week is real

  - guile has sonic hurricane

  - the game's name is super street fighter iv

  - everyone has two ultras at once. no selection. commands don't overlap.

  - one super, two ultras. except sakura, who has shinkuu hadoken back for 2 and 2. all 3s characters have all three of their supers, except one is super and two are ultra.

  - rufus can cancel-break the last hit of spectacle romance, or the launch kick of space opera symphony.

  - guy has his chains

  - dudley now has ten target combos, up from nine in 3s.

  - cody is the only character with an alpha counter. yes, he has the knife.

  - makoto has her super as tanden renki. may be possible to activate with an ultra charged to commence the rape time.

  - gen gets a new air ultra. he still doesn't hagve his chains back at this point.

  - juri's top may bear a vague resemblance to shiki, with a bit of hinata hair.

  - expect the return of the many familiar supers, and a few new ones like metsu
  shoryuken. return of kikosho, sonic hurricane, denjin(gouken), tiger cannon.

  - expect sick names like breathless, yoga shangri-la, psycho punisher and demon armageddon.

  - expect a lot of air activated ultras, i.e; siberian blizzard, gief's ****ing air 720. yes, you read that correctly.
  - return of the bonus stage."

  --- spoiler ---

  yalnız benim bildiğim hakan türk ismi yağlı güreş dalgasıda bize özgü bişi araplar nerden çıktı anlamış değilim.ayrıca bu haberde çıkanların nerdeyse %90'nı doğrulandı.
 • geri+aşaği+alt tekme yapınca cücük hareketi yapmazsa satin almayacağımdır oyunu. *
 • hakan, "i say turkish wrestling rules" diye bağırıyor trailer'ın sonunda.
  http://xbox360.ign.com/…ssf4_trl_trailer_30810.html
 • içinde hakan diye bir karakter görünce dumurlardan dumurlara koşmamı sağlayan sıradışı oyun. hakan için, "şu ana kadarki en garip street fighter karakteri mi acep?" diye haberler yapmakta yabancı basın.

  http://uk.xbox360.ign.com/…icles/107/1075946p1.html

  youtube'daki videoları izleyince, yağlı güreşlerden en fazla bu kadar ilham alınabilirdi dedim. vıcık vıcık ediyor hakan rakiplerini..
 • hakan bu oyunda rakiplerinin belini kırma niyetinde. vücudunu devamlı yağlayarak kaykanlık sağlıyor, böylelikle rakiplerini alt ediyor.

  hakan' ın juri ile dövüşü burdan izlenebilir.