şükela:  tümü | bugün
 • river plate'nin düşmesiyle boynu bükük kalmıştır.
 • "iyi bir şaka firsatini asla kacirmayan tanri; bazen, ayrilanlari tekrar bir araya getirir."
 • ole christian madsen'in futbolu fona yerleştirip şaraplı, tangolu, buenos aires'li bir anlatım ile gerçekleştirdiği danimarka'dan bir komedi filmi.
  http://www.youtube.com/watch?v=swocts3cbgo
  edit: link
 • iksv film festivali'ne bomba gibi başlamamızı sağlamış, ilk günden festivaldeki favorim ilan ettiğim, aklıma geldikçe muhtemelen önümüzdeki birkaç hafta gülümsememe sebebiyet verecek olan danimarka yapımı arjantin filmi.

  --- spoiler ---

  film soğuk ülke insanlarıyla sıcak ülke insanlarının; ki sıcak ülke insanlarının en uç örnekleri arjantinliler; ne kadar farklı frekanslarda olduğunu ayrıntısıyla iki karakter üzerinde gösteriyor film. ve sadece bunlara bile kahkahalarla gülebiliyorsunuz:

  christian(hatunun eşi) şarap dükkanı sahibi; juan(sevgilisi) ise futbolcu.
  christian için dünyanın sonu karısıyla boşanma evrelerinde yaşadıklarıdır; juan için uzun vadeli büyük planlarının güme düşmesi bile dert/tasa teşkil etmez.
  christian için çıplaklık günlük hayatta anormaldir; juan için çıplaklık günlük hayatta rahat, samimi ve kullanışlıdır.
  christian etiğe değer verir ancak inançsızdır; juan için etik eğlenceli olandır ancak usulüne göre mükemmel bir dindardır.
  christian hep tedirgindir; juan hep rahattır.
  christian hentbol oynar; juan futbol oynar.

  kısaca;
  christian danimarkalıdır; juan arjantinlidir.

  --- spoiler ---

  yine de arjantinli, özlenen bir tanıdığı olanların ya da arjantin'e gitmeyi deli gibi isteyip de gitme şansını önümüzdeki birkaç yıl asla bulamayacak olanların izlemesi sakıncalıdır.
 • ole christian madsen'in hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği 2011 yılı yapımı komedi filmi. konusu kısaca şu şekilde:

  anna * eşi christian * ve oğlu oscar'ı * terkederek arjantin'e yerleşmiş ve futbol piyasasına menajer olarak girmiştir. christian'ın işlettiği şarap dükkanı iflasın eşiğine gelince oğlu oscar'ı yanına alır ve arjantin'in yolunu tutar...

  film komik ama bazı yönleri eksik kalmış. misal christian'ın barda karşılaştığı ve iyi bir dostluk kurduğu şarap üreticisi. keşke sonunu oraya bağlayıp bitirselermiş.
 • 9 aralık pazar günü ts 22.30 da s sports ‘da yayınlanacak derbilerin derbisidir. sabırsızlıkla beklemedeyim.

hesabın var mı? giriş yap