şükela:  tümü | bugün
 • süper cool, aynı zamanda süper saykodelik, ayrıca da şiddetin ve yaratıcılığın amına koymuş olan çizgi film. kendisinin bir yanardağın içinde bulunan bir yanardağın içinde bulunan bir hapisanenin içinde geçmesi, daha en baştan, ne kadar ecayip bir olayı olduğunu belli ediyor zaten. 10'ar dakikalık 11 bölümden oluşan çizgi filmimiz, içinde bir milyon mahkumun bulunduğu (gerçi her bölümde bir milyon mahkum ölüyor) bu superjail denilen yerde gelişen olayları* anlatıyor.

  ana karakterlerimiz ise: çocuk parkı yönetir gibi hapisane yöneten the warden, alkolik falan olan, hapisanenin her işini yapan muhasebeci jared, taşakları olan gardiyan alice, her bölüm başında hayko cepkin kılıklı jacknife'ı tutup hapisaneye geri götüren jailbot, ve istedikleri yere ışınlanabildikleri, ne isterlerse yapabildikleri halde hapisanede kalıp ortalığın amına koymayı tercih eden ikizler. araya o.j. simpson falan da kaynıyor, başka başka karakterler de var tabii.

  *olaylar dedik de böyle uzaydan mahkumlar geliyor, uzay-zaman bükülüyor, zaman polisleri geliyor falan yani. sen ne sandın?
 • şukela çizgifilmdir. müzikleride o biçimdir ayrıcana.
 • happy tree friendsi yeterince ruh hastası bulmayanlara ilaç gibi gelecek bambaşka bir anime. bolca şiddet ve kandan haz etmiyorsanız, hele hele sapkınca sayılması gayet mümkün espriler hoşunuza gitmiyorsa yanına bile yaklaşmayın. her bir bölümü 10 dakika omasına ramen, bölüm başına bir ay yetecek kadar türlü kan ve cinsellik barındırmakta. gerçi bunu o kadar hızlı anlatıyolar ki, "lan nooluyo hehuhe" demeden bölüm bitiyor. yine de çok eğlenceli.
 • ikinci sezonuyla sahalara bomba gibi bir dönüş yapmıştır.
 • cartoon network adult swim şeysinde 2007-2008 yılları arasında yayınlanan çizgi film olmakta bu sene geri dönüş yaptığından mutluluk yarattıran çizgifilim.
 • alabildiğine absürd, alabildiğine trash. mideniz kaldırıyorsa kaçırmamanız gereken bir çizgi film. içindeki esas kahramanlar da bir şekilde var ama her bölüm birbirinden bağımsız birer şaheser. yaratıcılıkta sınır tanımıyorlar. kan ve cinsellik içerdiği ise tamamen doğru. biraz içinizi kaldırdığı zamanlar oluyor bunu bilerek izleyin. ama dayanabildiğiniz kadar dayanın derim nacizane.
 • ilk seferde yakalanamayacak kadar fazla görsel ve yazılı gönderme içeren ve birdman of alcatraz'ın superjail versiyonu olan gary and bird karakterine sahip göz düşmanı animasyon.
 • hayalgücü pornosu.
 • soundtrackine şuradan ulaşılabilir. klipte the warden'i seslendiren david wain de var.
  http://www.youtube.com/watch?v=prfls_jrama

  ayrıca 2. sezon 6. bölümden itibaren altyazısını bulan varsa şukela olur.