şükela:  tümü | bugün
  • geriye doğru bir çıkış olmalı ki itiş olsun. sonuçta itiş dediğin bir vektörel dengeden ibaret. ilerleme yönündeki vektör eksi yöndekinden büyükse ivme gerçekleşir. superman osurarak ilerliyor demek istemiyorum ama fizik kanunları gereği geride bir şeyler olmalı :)
  • fizik mezunları buraya negatif yerçekimli formüller yazacak.
  • (bkz: kuru fasulye)
  • (bkz: tayt)
  • süperman'in her bişeyi faul . genelde fizikle arası iyi olanlar batman'i sever zaten.
  • biomatriks kuvvet alanı ve enerjiyi depolayıp yeniden kullanabilme yeteneği gibi şeylerle sağlıyor. elektromanyetik kuvveti depolama yeteneği ile güneşten alıyor enerjiyi ve istediği şekle sokabildiği biomatriksi ile kullanabiliyor. mesela ağır bir cisim kaldırmak isterse cismi bu alanın içine alıyor ve koskoca güneş enerjisini kullandığı için ağırlığı önemsiz gibi kaldırabiliyor. uçarken de biomatriksini istediği şekilde yönlendirebilir ve atıyorum yere kadar ayak gibi biomatriks oluşturup onunla uçabilir. belki de kanat şeklinde bir şey yapar ya da elektromanyetik kuvvetle yerçekimine karşı bir itme oluşturup havaya kaldırabilir kendisini.

bunlardan çok daha kompleks şeyler de yapabilir ki asıl yaptığı budur zaten ben bunları osuruk diyerek gülen kişilerin ufkunu sündürmek amacıyla yazdım. çünkü kendisinin megatonlarca gücü, lazeri, elektromanyetik alan hakimiyeti gibi özellikleri ile uzayı bükmesi de (ki ışık hızını aşıyor) mümkündür.
  • (bkz: hayal gücü)
  • sarı güneş