şükela:  tümü | bugün
  • bu durum eger odemeyi yapmadan gerceklesirse, siradakilerin dik bakışlarini uzerinizde hissetmenize, eger odemeyi yaptıktan sonra gerceklesirse, sıradaki kisinin aldıklarıyla sizin aldıklarinizin karismasi ve islerin iyice sarpa sarmasina neden olur.
  • toplum içinde başıma gelmesinden en korktuğum hadise, evde yapsa hırpalarım.
    başka poşet mi yok. freak!
  • iki tarafından gerip torbanın açılmayan ağzına doğru üfleyerek* çözdüğüm sorun. milyonların sorunu.
  • yanınızda birisi varsa o kişinin "bırak ben açayım yaa" diye atlamasına neden olabilen sinir bozucu olay. o da açamayabilir tabii poşet bu ne yapacağı belli olmaz. kasiyer atlar açar, hatta bazen açıp açıp verir siz istemeden, tamamen engeller gerginliği. stres oldukça açılmamakta ısrar eden poşetin sakin anlarda kendiliğinden açılması da ilginç bir durumdur.
  • işaret parmağını yalamak, emmek suretiyle kolayca üstesinden gelinebilecek sorun. elbette parmağı yalayınca olay bitmiyor, sonra o parmakla açmak gerekiyor poşeti sayfa açar gibi, bunu keşfedene kadar çok parmak yalayıp torbasız gittim kasa önünden.
  • sizi strese sokar. ya poseti yirtarsiniz yada aldiklarinizi kucaginiza sigdirip kacarsiniz. kasada bekleyenlerin iclerinden gecirdikleri küfürleri tahmin edebiliyosunuzdur cünkü kuyrukta bekleyen eger sizseniz ve poseti acamayani izliyosaniz icinizden binbir küfür edersiniz..
  • o kadar sık başıma geliyor ki bu hötöröf durum, eve en yakın marketteki kasiyer kızlar beni görür görmez açıp bekletiyorlar artık poşetleri, o derece rezillik verici bi garip hadise.
  • poşeti yalayarak üstesinden gelinebilecek sorundur efendim. *
  • stres hatta sinir krizi sebebidir. siz orda poset acmaya ugrasırken kasiyer coktan sıradaki müsterinin aldıklarını okutmaya baslamıstır bile.. sizin aldıklarınız ve digerleri birbirine karısmak üzeredir,vakit daralmıstır,iyice stres yaparsınız ve o stres baskasının pudingini güc bela actıgınız posede atmanıza sebebiyet verebilir. diger sahıs "o benim pudingim lan!" demese bile rezil olmussunuzdur. "eheh bu sizinkiymis pardon" seklindeki sempatik yaklasımlarınız bile yerin dibine girmenizi engellememistir. koşar adımlarla olay yerinden uzaklasırsınız..
  • ayni sorunu ya$adigim bu kadar insani gorunce rahatladigim neredeyse toplumsal olay. uzerimde yarattigi baski ve panik filmlerden cok tanidik oldugumuz $u sahneyi cagri$tirir bana: katil pe$inizden ko$turmaktadir ve siz anahtarlari bir turlu kilide sokamazsiniz bir de ustune yere du$urursunuz, o derece bunaltir. arka sirada birikmi$ olan bir grup insana kar$i olan sorumluluk bilinci ve kasiyerin caktirmadan attigi baki$lar bizi nasil boyle bi hale sokuyorsa artik her supermarket ciki$i beyin cimnastigi yapilarak kasaya yakla$ilir: " $imdi dogru bi $ekilde torbanin ortasina dogru uflicem ve sorunsuz acilan po$ete malzemeleri atip rahat rahat cikicam".gel gor ki sonuc yine ba$arisizdir ve yaninizdan birisi dolu poşetleriyle sollayarak gecer. vınnn. bazi marketlerde hali hazirda bulunan cirak arkada$ların sirf bu uyuz po$etler uzerindeki ba$arilarindan dolayi hakki odenmez.