şükela:  tümü | bugün
 • 3 sene oldu world’e gidemiyoruz. yine gidemiycez. stom kaldığı sürece gitmemeye devam edicez. kusura bakma furkan emeklilik zamanın geldi.
 • oyun kopmaya başlayınca zeitnot'un ruined+ulti ile (bkz: sikerim yapacağınız işi) deyip grx oyuncularına engage yapmasına benden tam not. aferin berkaycığım :)

  3. maçta cho için oyunu sattık. o an shotcalling'i kim yaptıysa bi zahmet bi daha yapmasın.

  4. maçta stom'un gank attığını gören oldu mu?? ben görmedim. koridorlara hiç bir etkisi olmadı. ryze ori karşısında minyon üstünlüğünü kurarken olaf'ın orta koridorda baskı hissettirip arayı açmasını engellemesi gerekirdi. galiba artık supermassive'in yeni bir ormancıya ihtiyacı var. (bkz: closer)

  gbm+snowflower+zeitnot takımın omurgası olmuştur. umarım önümüzdeki sezon takımda kalırlar.

  ne olursa olsun irean supermassive'e ve dolaylı olarak lige macro anlamda çok şey kattı. supermassive yönetimi irean ve yukarıdaki üçlüyü mutlaka kadroda tutmalı. ancak her worlds de aynı şeyi görüyoruz, türk takımları mekanik anlamda büyük liglere göre çok gerideler. arayı kapatmak için çok çalışmak değil farklı şeyler yapmak lazım. korelilerden daha çok çalışamayız bence :)

  enseyi karartmak yok. seneye daha iyi şeyler olur bu omurga yerinde durursa.

  not: grx destek oyuncusu koala morgana oynadığı oyunlarda q yeteneğini (bkz: karanlık esaret) bu kadar yüksek yüzde ile atmasaydı işler farklı olabilirdi. soloq terimi ile müebbet yedirdi herkese it herif.
 • msi 2018'de yardıran lol takımımız. bugün oynadıkları 3 karşılaşmanın üçünü de ezici bir üstünlükle kazandılar.
  ön elemedeki diğer maçları ise 6 mayıs pazar günü 12:00 , 15:00 ve 16:00'da oynanacak.

  sup ön elemeyi lider bitirirse bir üst turda vietnam şampiyonu evos ya da lms şampiyonu flash wolves ile eşleşecek.
 • league of legends türkiye liginde kurulan yeni takım.
  oyuncuları;
  top lane: thaldrin
  jung: stomaged
  mid lane: naru
  adc: achuu
  sup: dumbledodge
  sub: theokoles
  coach: fabfabulous

  evet, kadro kağıt üzerinde hayvan gibi şiy yapacak cinsten, izleyip göreceğiz.
  ligi domine edeceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz. wc alıp dünya şampiyonasında ne yaparlar derseniz de renk getireceklerini düşünüyorum.
 • tbf 2016 öncesinde çok güzel bir video hazırlamış e-spor takımı.

  https://www.youtube.com/…ynw90xgui&feature=youtu.be
 • abartılmış balon naru ile devam ettikleri sürece türkiye'den başka bir yerde başarı sağlamaları zor görünüyor.

  bu adamın ben daha baskın bir şekilde koridorunu kazandığını görmedim. üstüne bir de ayrık ittirmelerle takımının kaynağının büyük çocuğunu kendine ayırdığını düşünürsek, fiyat/performans oranı berbat.

  gigabyte marines karşısında da üzerlerindeki ölü toprağını atamadığını gördük takımın. bu çöküş aslında gruptan çıkmayı garantiledikten sonra yaptıkları red canids maçında trollemeleriyle başlamıştı.

  arkadaş sinerjiyi yakalamışsınız, disiplinden kopmayıp adam akıllı maç yapmanız gerekirken, troll picklerle takımın düzenini neden bozuyorsunuz? troll picklerinizden sonra bir de oyun içinde gayriciddi davranışlarınız red canids karşısında mağlubiyet almanızı ve dolayısıyla moralinizin de aşağı çekilmesine yol açtı zaten.

  flash wolves'u yenmenizi kimse beklemiyordu zaten. ancak bu kadar ezik bir performans sergileyeceğinizi de beklemiyorduk. herhangi bir şekilde oyun yapamayıp, rakibin karşı hamlelerine hiçbir şekilde cevap vermeyip, tamamen solo q oynar gibi maç yapıp mağlup olduktan sonra bariz ortaya çıkmıştı takımda problem olduğu.

  gigabyte marines karşısında iste şu ashe ısrarını anlayamadım bir türlü. ultisiyle oyun yapmayacaksan o heronun bir olayı yok abi. git jinx al, en azından dakika 30'dan sonra ateş edersin. bir faydan olur takıma.

  sonuç olarak, dumble'ın kötü performansını geçici bulmakla beraber, abartılmış balon naru'nun takımdan gitmesi supermassive'in hayrına olacaktır. hal hatır, arkadaşlık dostluk başka şey, uluslararası arenada başarılı olmaya çalışmak başka şey. bunları ayırt edebilmek önemli.

  fabfab, üst koridoru domine etmemesine karşın takım savaşlarında harika işler yapmasıyla bu takımda olmayı hak ediyor. yalnız thaldrin abisinden öğrenmesi gereken bir koridor safhası var. shen'le fb maçlarında koridorda thaldrin'e ne kadar ezilip büzüldüğünü biliyoruz. bunun üzerine çalışması lazım.

  stomage'e gelirsek, kartopuna bağladıkları oyunlarda gerçekten takıma çok katkısı var. aldığı avantajı bir başka avantaja çevirmeyi biliyor ancak özellikle counter jungle yediği durumlarda ya da takımın tüm koridorlarının kötü durumda olduğu zamanlarda ayrı bir varlık göstermeyi öğrenmesi lazım. iyi beslenmiş rakip karşısında biraz temkinli oynamayı bilmeli ve rakibin zaaflarını, ufak hatalarını iyi değerlendirip kendine avantaj sağlamalı.

  zeitnot'a gelirsek, gerçekten oynadığı şampiyonun güç patlama noktalarını iyi biliyor. nerede pasif kalacağını, nerede agresif oynayacağını iyi biliyor. gerek yetenek açısından, gerekse oyunu okuma açısından takımda en iyi oyuncu olduğunu düşünüyorum. dolayısıyla takım ne kadar geriye düşerse düşsün zeitnot'u bir şekilde öne çıkarmayı bilmeliler. onun oyundaki gücünü göz önünde bulundurarak agresif ya da pasif oynamaya karar vermeliler.

  koça gelecek olursak, son elemelerde iyi bir performans sergilediğini söyleyemeyeceğim. genel anlamda takımın global görevlerine verdiği önem açısından çok şey kattığı ortada. ancak kompozisyon kurma ve meta kontrolü konularında biraz daha zekice hamleler yapabilir diye düşünüyorum. zekice hamle demek bariz doğru olan şeyden vazgeçip, zor olan doğru yolu seçmek değildir. bunu iyi analiz etmesi gerek.

  sonuç olarak, hakan baş gibi dünya tatlısı bir adamın sahibi olduğu bu takım çok daha iyi işler başarabilir. ancak gerekirse radikal kararlar alma noktasında duygusal davranmamaları gerekiyor.
 • gayet başarılı bir şekilde yönetilen ve iyi leauge of legends oyuncularına sahip türk takımıdır. hakan baş gerçekten iyi yatırımlar yapıyor bu takıma emek harcıyor ve meyvelerini de topluyor. kim böyle bir ekipte çalışmak, yer almak istemez ki. hem yöneticilik hem de oyunculuk anlamında sektörde herkesin olmak istediği bir organizasyon supermassive bence.
 • 2. maçta net olarak gördük ki gbm ve stomaged bu takımın zayıf oyuncuları. gbm tek başına bakıldığı zaman iyi olarak görünebilir fakat bu takımda kötü. stomaged için söyleyecek söz yok sanırım. mekanikleri bile bu kadar orta düzeyin altında bir oyuncu nasıl bu seviyede mücadele edebiliyor anlamış değilim.