şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kunt tulgar tarafindan basariyla yönetilmis fantastik film.

  (bkz: süper adam)
 • dantele sarılı kriptonit taşı, annesinin "acıkırsan yersin" diyerek süpermen'e yolluk vermesi gibi naif öğeler içeren türk filmi. sinematürk'te izlemek mümkün.

  imdb linkini de vereyim tam olsun:http://www.imdb.com/title/tt0392818/
 • hemen arkasindan "supermen kafa dinlemek icin kutuplara giderse bronsit bile olur." adli film cekilmistir.
 • dünya gazetesinde çalışan tayfun ve profesor kızı, aynı zamanda gazeteci alevin kripton taşını ele geçirmeye çalışan kötü adamlara karşı mücadelesini konu alan devam filmi.
  filmden akılda kalabilecek üç-beş şey şöyle olabilir...

  --- spoiler ---
  film açılışında uzay/evren görüntüsü olaran dış sesin üzerine konuştuğu yılbaşı süsleri
  tayfunun gözlükleri
  tayfunun annesinin "biz seni rokete benzer bir aletin içinde bulduk yanındaki yeşil taşı da yıllarca sakladım" sözleri.
  dünya gazetesi
  white trans cord l.m.d. adlı taşıma şirketi
  üstü açık arabayla profesor kızı kaçırmak
  her filme girmesi gereken cinsel unsur olarak tayfun un gazetedeki bir hanım çalışanı x-ray yeteneği ile iç çamaşırlı görmesi.
  tayfunun aleve supermen benim ve ben bu dünyanın insanı değilim itirafı.
  --- spoiler ---

  film aslında bir devam filmi olarak bile hatadır... teknik imkansızlıklar bir yana dursun hikayesi, kurgusu, kamerası, rejisi sahiden de akıllara ziyan derecede başarısızdır. harcanan paraya, emeğe yazıktır.
  bu filmden yıllar önce yine aynı teknik imkansızlıklarla yapılmış olan turist ömer uzay yolunda filminin inceliğini asla yakalayamaz.
  buna rağmen filmin hakikatten de tek başarılı unsuru tayfunun kostumudur ki o da muhtemelen amerikadan alınmıştır diye düşünüyorum.
 • 01.02.2005 tarihinde sinematurk'de yayınlanmış kunt tulgar filmi. yaklaşık 1 saat suren yapıt dunyayi kurtaran adam'a rakip olabilecek tek filmdir.

  --- spoiler ---
  yaklaşık 2 metre boylarındaki efendi ogrenci tayfun, okulu bitirir ve artık gazeteci olarak hayatına devam etmek istediğini ailesine soyler. o kadar efendidir ki yuzunden nur akar. cay tabagı buyukluğundeki gozluk camları, yesil gozleri atletik vücuduyla tam bir supermendir o. ailesi durumu açıklar.
  -sen bizim oglumuz değilsin. -biz seni yıllar once bahçemizde rokete benzer bir şeyin içinde bulduk.
  -kendi çocugumuz olmadığı için seni alıp sahiplendik, kendi evladımız gibi gorduk.
  tayfun sok olur ve ekler.
  -bana o kadar musfik davrandınız ki bunu hiç hissettirmediniz.
  -evladım seni buyuttuk okuttuk artık yolunu kendin çizmelisin.
  her şey için teşekkür eden tayfun eşyalarını toplar. roketin içinde bulunan yeşil taşı ve annesinin hazırladığı yolluğu alıp yollara düşer. kriptonitin götürdüğü magaraya gider orada babasıyla gorusup supermen oldugunu ve kriptonitle alakalı gerçekleri ogrenir. oluşan duman bulutundan sonra supermen kıyafeti ve pelerini tayfun'un vücudunu sarmıştır. gazetedeki kız arkadaşı rolunu gungor bayrak oynar.
  filmdeki kotu adam yıldırım gencer, kriptonit sayesinde herşeyi altına çevirecek bir cihaz yapmıştır ve bu kotu adam aslında kriptonitle alakalı çalışmalar yapan profesorunde arkadaşıdır. arkeoloji muzesindeki bu profesor eşref kolçak'tır ve kriptonit taşının formulu uzerinde çalışmalarını tamamlamıştır. aynı zamanda kriptonit taşının bir örneği müzenin kasasında saklanmaktadır.
  arkeoloji müzesinde kriptonit formulleriyle ugrasan profesorun gazeteci kızı kotu adamlar tarafından kaçırılır ve supermen bunu sezer. kaçırılan kız arabasıyla birlikte kamyonun kasasında elleri bağlı vaziyette kilyos yakınlarında bir patikada salıverilir. araba başıboş bir şekilde yoldan aşağı gitmektedir virajlı yollardan sallana sallana ölüme doğru giderken süpermen uçarak gelir ve yetişir. istanbul semalarında plastik bir oyuncak pelerinini savurarak ve balıkçılara da el sallamayı ihmal etmeyerek gelmiştir oraya. kız hayli etkilenir.
  -benim hayatımı kurtardınız.
  -evet
  -sizi bir daha gorebilecek miyim?
  -ben sizi bulurum.
  der ve ucar gider. anlatmakla bitmeyecek bu fantastik filmin izlenmesi gerektiğine inanıyorum.
  --- spoiler ---
 • sirf tayfunun gozlukleri icin seyredilesi fantastik otesi, uber-super-duper film
 • 1 saatlik bir şaka.