240 entry daha
  • --- spoiler ---

lucifer i nasil gostereceklerini merak ile bekliyorum.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    5. sezonda lucifer'ı peter stormare canlandıracakmış son haberlere göre..
    (bkz: john abruzzi)

--- spoiler ---
  • sadece dizinin bir kaç bölümünü izledim. şeytan rolünü john abruzzi'nin oynama ihtimali olduğunu duyduktan sonra bütün bölümlerini izlemeye karar verdim..john abruzzi'nin daha önce canlandırdığı mükemmel şeytan performansından sonra, zaten ondan başka birini bu rol için düşünemiyorum

http://www.youtube.com/watch?v=aoqhvu1i0au
  • biz kız kısmının, bu dizi için ettiği kısa dua şöyledir; teşekkürler tanrım, verdiğin nimetlere*. dean'imiz amin.
  • biraz eğlenmek, gülmek, aynı zamanda korkup gerilmek, yeri geldiğinde dertlenmek, hüzünlenmek isteyenlere, jensen ve jared isimli genç kardeşlerimizin harikulade oyunculuklarını görmek veyahut sadece kaşlarını gözlerini seyre dalmak isteyenler için şahane bir dizi.

http://www.resetmagazine.net/…i33/sinema/super.html
  • son bir ayımı resmen benden çalmış olan bir dizidir. ve hemencecik de favori dizilerim arasına girmiştir. öncelikle klişe konuları ve 504564 kere işlenmiş mitleri alıp size sıkılmadan izlettirebilmesi açısından şahanedir. öyle biz çok ciddiyiz, çok ağırız triplerine girmeden, korkutmaya germeye kasmadan eğlendirerek hayalet, vampir vs hikayelerini anlatması ile bir kere gönlümde taht kurmuştur, zira dramlardan, tragedyalardan, her türlü kasıntı yapımlardan son derece bunalmış olan bendeniz için herhangi bir yapıtın (film, oyun, dizi, kitap vs) "abi bu güzelmiş" yorumunu benden alması için eğlenceli olması gerek. dizi içindeki güncel espriler, güncel olmayan espriler fevkaladedir. herşeyi geçtim, içinde chevy impala geçen herhangi bir şeyi sevebilirim. hatta bir gün evlenirsem düğün arabası olarak impala kullanıcam ahanda buraya yazıyorum. zaten road trip olayının da giderek daha fazla heveslisi oluyorum. neyse, diziye dönecek olursak, baştan sıkıcı ve sıradan başlayıp yavaş yavaş, alttan alttan konuyu sokmaları, ilk bölümdeki plot'un son bölümde bambaşka bir anlama çıkması, hikaye girginliği gerçekten takdire şayan. adamlar resmen oturup baştan sona yazmış, izleyici tepkisine göre ha bire senaryo değiştirip önceden sıkıp sonradan kılıf uydurmaya çalışmamışlar. ya da gerçekten öyle yapmışlar ama onu da çok iyi yapmışlar bilemiyorum. bir dostumun yorumunu çalacak olursam "her sezonu bir öncekinden daha iyi olan tek dizi galiba". hem doğru dürüst bir hunter yapımı eksikliği vardı, güzelce giderilmiş oldu böylece.

ayrıca onlarca karakter ile çöplüğe çevirmeden sadece iki karakter arasındaki ilgi ve ilişkiyi kullanıp bizi eğlendirir. belki kimilerine iki kardeş arasında ayrımlar, kuşak farkı çatışmaları, patriyarki sorunları vs banal gelecektir ama nedense bana gelmedi, hatta hep bir kardeş eksikliği çekmiş zavallı bir tek çocuk olarak ilgiyle izledim, hoş bir zamanlar kardeşim gibi olan bir dostum var idi (hala dostumdur ama eskisi gibi olamadı alınan bazı kararlar sonucu), dean ve sam arasındaki muhabbetler çokça hatırlatmakta ikimizi aslında ondan da olabilir. kardeşlerin birbirlerine eşek şakası yaptıkları bölüm, dean'in korku hastalığı, sam'in bad luck'ı gibi gerçekten filler olup eğlendirmeyi bilen bölümlere sahiptir.

tabii bir diğer olumlu etkisi ise din ile olan ilişkisi sanırım, hep sevmişimdir din ile bir şekilde uğraşan, konu ediden öyküleri. ancak carnivale'ın başına gelenlerin özellikle 4.sezonda ortaya atılanlardan sonra supernatural'ın da başına gelmesinden korkuyorum, zira muhafazakar hristiyan lobileri bir şekilde lölö yapabilir yine (hatta bu durumda islam ve yahudi'ler bile işin içine girebilecek malzemeye sahip). umarım beşinci sezonu da kazasız belazıs yayınlarlar.

son olarak, 80'lerden ziyadesiyle nefret eden şahsıma, doğru yerde kullanıldıklarında, oldies şarkıların o kadar da kötü olmadığını göstermiştir. figüran eleman reaper'dan kaçarken arkada don't fear the reaper çalan kaç tane dizi biliyorsunuz ki? bir de bu dizinin casting firması hangisiyse pek takdir ediyorum, dizide sadece 5 saniyeliğine gözüken dişi figüranlar bile taş arkadaş, bir dizinin bütün kadınları mı bir şekilde güzel olur yahu..ah hele o eski ruby yok mu...ahem, neyse. güzel dizidir.

carry on my wayward son..
  • ayrıca tam bir redneck dizisidir. olayların geçtiği mekanlar çoğunlukla orta ve güney eyaletleri, bobby, ash, ellen gibi yardımcı karakterlerin neredeyse hepsi redneck olması, klasik arabalar ve pickup'lar ve dizideki tüm zenci karakterlerin kötü çıkması (yedi ölümcül günahın öldürdüğü hunter'ı saymazsak -ki o da kötü olmasa bile salaklık etmiştir karısıyla), hard rock/southern müziklerin ağırlığı gibi bir çok element insanı düşündürür bu konuda. ha ama redneck'leri sever miyiz? elbette.
  • en başından hikayesi 5 sezon olarak düşünülmüş dizidir. ne eksik ne fazla. ha bundan sorna 6. sezon gelirse o zaman uzamış olur gereksiz yere...
  • ben şahsen bölümlerin senaryolarını, bölümlerde kullanılacak şarkılara göre hazırladıklarını düşünüyorum. daha evvel şarkıların senaryoya bu kadar paralel ilerlediği bir yapım görmemiştim. 10 yıldır wanted dead or alive dinlerim, 3. sezon finalinde ilk defa dinliyormuşum gibi hissettim, öyle beğendim. olayların başladığı yerin lawrence, kansas olması ve carry on my wayward son'ın sözlerinin diziyle uyumuna değinmiyorum bile. resmen büyülü bir dizi bu.
  • 1 gunde 22 bolum izledim, evet izledim. 4. sezon final bolumuyle winchester brotherlardan sam' in nakadar yav$ak, nakadar top oldugunu gormu$ olduk.

--- spoiler ---

lan sam lan sam, olm insan olsan azcık abini dinlerdin lan!

--- spoiler ---
4311 entry daha
hesabın var mı? giriş yap