• jensen ackles ve jared padalecki'nin başrollerinde oynadığı mistik dizi. geçenlerde içimde oluşan özlemden tekrar 1.sezondan izlemeye başladığım her bölümden tekrar tekrar keyif aldığım he birde dizinin müziklerinin de unutulmaması gerektiğini düşündüğüm dean'in son of a bitch demesini bile özlettiren yegane dizim benim.başlasın artık..
  • sam ve dean'in şimdiye kadar kullandıkları sahte isimler için: http://www.supernaturalwiki.com/…p?title=pseudonyms
  • anneannem bu diziyi izlese tövbe allahım diyerek izler.olsun biz onları bu şekilde seviyoruz.melek-şeytan ittifakı kulağa saçma gelse de bu işin tarafları castiel ve crowley olunca iş değişiyor tabi.bu sezon castiel ortalığın resmen a..öhöm öyle işte.gittikçe eski havası kalmasa da güzel dizi yani.
  • cuma günü 7. sezonu başlayacak olan harika dizidir. bir gecikme olursa olay çıkar yeminle.
  • son zamanlarda her bölümü sezon finali olup izleyiciyi sürekli bekleten,ilk zamanlar muhtelif yaratıkları konu alıp daha sonra cini, şeytanı, meleği dahil eden bir ara tanrıyı bulmaya çalıştıklarına şahit olduğum ve son sezonuyla da artık senaryonun iyice şaşırdığını anladığım ve tüm ilişkimi kestiğim, keşke 5.sezonda bıraksaydım diye söylendiğim dizi
    not: hala izliyorum
  • 7. sezonunun ilk bölümü "meet the new boss"un fragmanı yayınlanmış dizi.

http://www.youtube.com/watch?v=goki3c2ffas

sabırsızlıkla bekliyoruz efem.

edit: sezon promosunda komik bir detay var. castiel hak teala'nın mevkiine ulaştıktan sonra bir kilisenin girişindeki cümle şöyle diyor: "believe in god he walks among us" (tanrı'ya inanın, aramızda geziyor)

http://img90.imageshack.us/img90/6125/cassg.png
  • başlamasına saatler kalmış dizidir.

--- spoiler ---
    yeni bir sezona giriş yapmak üzereyiz ve kafamda soru işaretleri var:

öncelikle kemik kadrodan iki as bu sezon içinde ayrılacaklar. bobby ve castiel olmadan dizi ne hale gelir, yerlerini kim, nasıl doldurur bilemiyorum. aslında biliyorum, yerleri dolmayacak iki adamdan bahsediyoruz. bobby'i severim ama şahsım için esas kayıp castiel olacaktır. yabancısı olduğu insanların hayatının içerisinde bir şekilde tutunmaya çalışırken yaptığı şapşallıklar, soğukkanlı bir şekilde verdiği süper cevapları, takındığı surat ifadelerini ve özellikle dean ile olan diyaloglarını çok özleyeceğim. daha önceden çok melek kaybettik ama en çok koyanı bu olacak galiba. balthazar'ı geri getirin bari...

geriye kalan sağlar bizimdir. en sağ olanları crowley gibi gözüküyor. adamın tarzını, aksanını beğenerek izliyorum. özellikle cehennem konseptinden sonra beni feci ele geçirdi. death olayların içinde olacak gibi duruyor. ya da bir iki bölüm takılıp önemli işlerine döner. bir şekilde akışa katabilseler, o da crowley gibi izlemesi zevk veren karakterlerden. başka da öyle aklıma gelen, yer tutacak adam yok. peki koca sezon sadece üç, bilemedin dört karakter ile mi geçecek? yoksa radikal bir karar ile yeni avcılar ile mi tanışacağız? altı sezon izledikten sonra bünye ne kadar kabul edecek? meraklar içindeyim.

en başından beri süregelen teorim bakalım bu sezon gerçek olacak mı? o john winchester bir yerden hortlayacak arkadaş! bir şekilde geri gelecek. şu ana kadar iyi direndiler ama artık vakti geldi. madem o kadar adamı yolladınız, bari tanıdık bir yüzü getirin, sokun hikayenin içine. olursa kazanacağım çok bira var, hadi be kuzum!

bu arada gözümden, kulağımdan kaçmayan bir sorun da, sezonlar ilerledikçe müziklerin azalması, vasatlaşması. halbuki daha underground olduğu zamanlarda ne güzel şeyler çalardı. yapımcıların biraz bu konuda da kafa yormaları gerekiyor. bu iş, gittikleri her yerde ajan isimleri olarak metal&rock grubu üyelerinin ismini vermekle bitmiyor. o isimlerin hakkını vereceksin!

ek bir not olarak ve takdir ettiğim bir konu da, yaklaşık 7 senelik bir süreçte dizinin içindeki bazı ögelerin gerektiği gibi güncellenmesi ve güncellenmemesi gereken şeylerin özüne sadık kalması ve geleneksel yapıda devam etmesi. aslında bu konuda güzel bir ayrım var: dean daha gelenekçi takılırken, sam daha bir teknoloji manyağı olarak göze çarpıyor. sanırsam hayran kitlesinin ayrılmasındaki önemli nedenlerden birisi de bu ve güzel bir ayrım olmuş. açıkcası ben de sam'i pek bir nerd görüyorum. adamımsın dean!
    --- spoiler ---

yıllardan beri değişmeyen, en istikrarlı doğum günü hediyem olacak. peki nasıl olacak, ağızda nasıl bir tat bırakacak? şu an bir yorum yapmak güç. izleyelim ve görelim.
  • 7. sezon mükemmel bir bölümle başladı. bu sezon nispeten sönük geçen 6. sezondan daha hareketli geçecektir.

--- spoiler ---

leviathan sorunu birkaç bölüm sonra çözülecektir. sam ise, lucifer'ın akıl oyunlarıyla gerçeklikten kopup dean'i karşısına alacaktır. sezon sonunda kafes açılacak; lucifer ve michael'a karşı bizimkiler ya tanrı'ya, ya da ölüm'e başvuracak; crowley tek güç kaldığı için ortalığı dağıtacaktır...

--- spoiler ---

hadi böyle bir yol çizdim bakalım. editlemek olmaz umarım.
  • 7.01 ile dönüşü muhteşem olmuş, tv tarihinin efsanesi. spoiler içeren yorumlardan evvel supernatural olmadan geçirilen bir yazın ne kadan tatsız ne kadan keyifsiz olduğuna değinmek istiyorum. 6.sezonun finaliyle -ki çok da iyi bir sezon değildi- gözlerim dolu dolu olmuş, koskoca yaz gözümde büyümüş, sevgilisinin askerden dönüşünü bekler gibi eylülü bekleyen patetik bir tipe dönüşmüştüm. zaman zaman kalabalıklarda kah dean'i kah sam'i görür gibi oluyordum. hatta bir defasında rüyamda boby bana gelip tavsiyelerde bulunmuştu. evet işte ben böyle bir manyağım kabul ediyorum. ama söylemeden edemiycem 5.sezonda bitmesi gereken dizi uzayınca bir çokları "artık izlenmez" " bu kadar da uzatılmaz" "boku çıktı" diye türlü türlü yorumlar yapmaya başlamıştı. o zaman da söylüyordum şimdi de söylüyorum; gerekirse hiçbir olay olmasın saçma sapan bir senaryo olsun ben yine izlerim hacı. bunlar üçü bobbynin evinde otursun geyik yapsın arada crowley gelsin hal hatır sorsun bunlara, bana uyar ben izlerim. bitecek de ne olacak? winchester bros. ve impala hayatımızdan öylece çıkıp gidecek. bunu mu istiyorsunuz ha bunu mu?

gelelim bölüme:

--- spoiler ---
    evvela bu bölüm dean'in daha da yaşlandığını hissettim. sam'in durumu karşısında "artık umutlanıp tekrar hayal kırıklığına uğramak istemiyorum" derken ki yüz ifadesi ve ses tonu içimi cız ettirdi. ağbeylikten babalığa çoktan terfi etmiş dean'in artık hepten anneliğe bağladığını da gördük. çocuğuyla uğraşmaktan yorulmuş ama buna rağmen "hele şu arabayı tamir edeyim sonra da sam'i iyileştiricem" tavrı benim içimi dağladı. dean için iyi şeyler istiyorum. kendine göre biz kız bulsun lisa gibi mıymıntı olmasın ama lisa da iyi kzıdı gerçi ama dean gibi hunter olsun mesela. onun hayatını elinden almayacak bir kız çıksın karşısına. yazık bu adama ya.

gelelim kardeşlerin ufağı ve salağına. ah sam canım sam. hala tutmuş tanırıyı nasıl avlasak diye soruyorsun. acaba bi aleti var mıdır diye düşünüyorsun bir de utanmadan. hee süpürgesi var içine çekiyorsun. sen ezelden saftın zaten sırf abinin başı beladan kurtulmasın diye varsın resmen. yedin zaten ayvayı, lüciferi filan da görür oldun. bu beladan da kurtulduktan sonra o vefakar cefakar abine tek bi laf edersen, yine bilip bilmeden burnunu herşeye sokarsan öl artık. öl seni salak. ölme de gerçi abin dayanamaz bu sefer. of ya. nedir senden çektiğimiz.

crowley sana aşığım resmen. bir şeytanın olabilecek en karizmatik halisin. hadi beni öldür diye casse kollarını açtığında o kadar sevimliydin ki o ruhsuz meleklerin topuna seni tek geçerim. bizim winchersterlara bi şekilde hep yardımın dokunuyor bunda artık kendi menfaatinden de öte birşeyler olduğundan şüpheleniyorum. bobbyle öpüştüğünden beri kendine itiraf edemediğin hisler içindesin aahah.

cass. düzgün bi melek olamadın başarılı bir tanrı da olamadın. neye inanacağını bilemeyen bir ergendin sezonlarca. artık aramızdan ayrılıyorsun. senin olabileceğin en iyi şey insan olmaktı. bu yüzden deanle samin paçasından ayrılmıyordun. sanırım öldün. tanrıya verilecek çok hesabın var allah yardımcın olsun :p

bundan sonra leviathan denilen şeylerle uğracağız o belli oldu. muhtemelen incilde geçen canavarlar bunlar. baya fena şeyler. yavşaklar biraz. ölüm onlar için ben sevmiştim eğlencelilerdi diyorsa şenlik var demektir.

yeni sezon hepimize hayırlı uğurlu olsun.

son olarak sözüm sana god. nerdeysen çık ortaya şu cocukların hali perişan ortalığı bir toparla düzene sok.

sevgilerimle...

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

"her kim ki benim adımı kullanarak yalan söyler, o yalancı diliyle boğulacak ve o zehirli sözleri ona ihanet edecek."

ah be cass reyiz bi ara bi türkiye'ye de uğrasan hiç fena olmaz.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap