*

• superonline fiber internet bağlatmayı düşünen arkadaşlar veya bağlatmış olan ve bu problemi yaşamakta olan arkadaşlar için söylüyorum superonline ile torrent download yapmanız tam bir zulüm işkencedir. özellikle torrent download için kullandığınız program utorrent'se. bu programla download yaparken hızınız hiç bir zaman istediğiniz seviyede olmayacaktır. sebebinin superonline denilen dandirik markanın kullanıcısına sağlayamamış olduğu torrent desteğidir. superonline torrent için gerekli portları engellemiştir. kısacası superonline ile torrent download etmek istiyorsanız bilgisayarınıza port açmanız gerekmektedir. buna rağmen utorrentle download hızınız hala yavaş olabilir. bunun çözümü ise torrent programınızı bitcomet ile değiştirmektir.

çözümü sırasıyla özetleyeyim;
    1- modem arayüzünüze girip port yönlendirme kısmında tcp ve udp değerleri için tek tek port açmak.
    resimli anlatım
    2-superonline bu port açma durumununda önüne geçmek için her modeme bağlandığınızda bilgisayarınıza yeni bir ip veriyor bu nedenle bilgisayarınıza modemden gelecek ip sabitlemeniz gerekmektedir.
    resimli anlatım
    3- torrent programınıza dinlenme portu olarak açtığınız portu yazmalısınız.
    resimli anlatım

karmaşık olmuş olabilir. çözüm çok basit almayın lan superonline fiber bir boka yaramıyor.
  • vpn açmak suretiyle bir nebze önüne geçebiliyor olduğum durum. nerede o tellcom dedirtendir.
  • sozde fiber internetle yasadigimiz problemler arasina mail.ru ve vk tabanli sitelerden video izlenememekte eklendi. sozlesmeyi onayliyor musunuz sorusuna evet diyen agizlarima edeyim ben.

neyse arkadaslar bunun cozumunu de buldum. bir cok sitede vk ve mail.ru nun hissedarlarinin yandex oldugu, yandex dns ile sorunun cozulebilecegi yazilmis. bende ise yaramadi. bu nedenle chrome da kullandigim "zen mate" isimli eklentiyle sorunu cozdum. bu eklenti proxy vpn karisimi bir sey ve cogu yerde is goruyor. eklentiyi kurun, ufak bir uyelik istiyor onu yapin ve baglanin. adres cubugunun yaninda kalkan resmini gorecekseniz. kalkana tiklayip istediginiz zaman altta acma kapatma islemini yapabilirsiniz. unutmadan ulke secme imkaniniz var honkong, germany, united kingdom...gibi. germany onerimdir. 720 p takilmadan izleyin.
    umarim aciklayici olmustur. firsat oldukca resimli sekilde anlatirim.
  • bu niye böyle dersen torrent programından derler. oldu kasayı da ters çevirelim o zaman.
  • daha komik olan; "yasa disi olan bir seyi bizim neden desteklemedigimizi mi soruyorsunuz?" cumlesini duydum.

kendi ne izliyorsa icerigini de bilmiyor degil.
  • mesaj atan bir arkadas musteri hizmetleriyle gorustugunu burada yazanlari yapmasi durumunda bir sikinti yasayip yasamayacagini sordugunu cevap olarak bunlari yaparsan ek ucret odeyebilirsin gibi bir cevap aldigini yazmis.

arkadaslar boyle bos laflara inanmayin. kendi dert musteri hizmetleri apayri dert!
  • her yerde fiyasko bu superonline her gun yeni facia!! statik ip istedim aylik 9 tl istediler. tesekkurler sipironlayn!
  • kamu spotu!
    tasindigim yeni sehirde fiber altyapi olmadigi icin yalin adsl kuralacak dediler. tamam dedim islemler baslatildi aradan gecen 1 haftalik surede arayan soran olmadi sonradan ben aradigimda bulundugum adreste ttnet fiber oldugundan adsl baglanamadigini ttneti arayarak port talep etmem gerektigini ogrendim. her seyi ben yapacagim parayi onlar alacak ohh ne ala! bu islemi kabul etmedigimi soyledim ne yapacaksaniz yapin dedim aradan gecen 2. haftada tekrar aradim ne kadar aciz bir kurulus olduklarini kendilerine anlattim ve kabul ettiler. 24 ay taahhud olmasina ragmen cayma bedeli olmadan iptal ettiler. turkcell superonline pismanliktir. sonunda ben kurtuldum. sira sizde.
  • eskiden ttnet kullanırdık,torrenti de fazla kullanmazdım. taşındık falan derken superonline denen şu lanet şirketin fiber interneti olduğunu duydum. fiber,super,online kafamda farklı bir şey hayal ediyorum ben.geldi modem,kurulum yapıldı;1 ay çok iyi bir internet deneyimi.hakikaten hd video,filmler çok hızlı yükleniyor, (bkz: abi süpermiş bu fiber) muhabbetleri dönüyordu ki;

3.ayda torrente başvurmak zorunda kalmayayım. 1080p videoyu saniyesinde yüklerken bir anda kendimi (bkz: seeding) gibi terimleri araştırırken buldum. sonra (bkz: seedleyin şunu amk) gibi torrent yorumları attım. acı günlerdi, hala devam ediyor.

superonline'de torrent eziyettir.

--- spoiler ---

indirimli sözleşmemin fiyatın üzerine 2 kat artırarak ve yine indirimli fiyat olduğunu söyleyerek yeni bir sözleşme önermişler. ay bitiminde modemi götüreceğim,antenini falan bi incelesinler bakayım.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap