şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ben bu işi anlamadım, bir el atın.

  şimdi 2 yıllık taahhüt sürem doldu ve ücretsiz abonelik feshi hak kazandım. ama ben yeni bir taahhütle kampanyalı aboneliğe geçmek istersem iki tıkla aboneliğimi değiştirecek superonline, benden 2 yıl içerisinde abonelik iptali durumunda 300 tl kurulum ücreti talep ediyor.

  taahütlü abonelik boyunca indirim olarak gösterdiği miktarı geri talep etmekte haklılar, ama hiç bir kurulum yapmadan nasıl böyle bir şey talep edilir?

  ben 6 ay sonra taşınabilirim ve taşınacağım yerde fiber olmayabilir.

  edit: aşağıdaki maddede yer alan varsa ibaresi sanırım benim sorunumu ortadan kaldırıyor. müşteri hizmetlerindeki arkadaşın bundan haberi olmaması kötü.

  --- spoiler ---

  aboneliğin 24 aydan önce sonlandırılması durumunda ab?onelik süresince kullanılan ücretsiz ve/veya indirimli servislerin toplam bedeli ( (varsa) tüm vergiler dahil 240 tl fiber kurulum ücreti, kampanya kapsamında seçilen hız paketine istinaden alınan indirim miktarının yararlanılan ay sayısı kadar bedeli, (varsa) tüm vergiler dahil 96 tl fiber aktivasyon ücreti, (varsa) “diğer servis sağlayıcı indirimi” başlığı altında tarafınıza yansıtılmış olan indirimin aykırılığın gerçekleştiği tarih itibarıyla tahakkuk eden toplam tutarı, (varsa) numara taşıma kapsamında 24 ay boyunca yararlanılan ücretsiz 100 dakika paketinin aylık tüm vergiler dahil 6,99 tl tutarının yararlandığım ay kadar bedeli ) ile kampanya kapsamında belirlenen kampanyalı aylık paket fiyatının taahhüt süresi bitimine kalan ay sayısı ile çarpılarak hesaplanacak faturalandırılmamış toplam tutar karşılaştırılıp düşük olan bedel kampanya iptal bedeli olarak faturaya yansıtılır.

  --- spoiler ---
 • superonline'da kurulum olmadan ücret istenmez. ayrıca ekstra bir cihaz istemediğiniz takdirde de kurulum veya cihaz ücreti ödemezsiniz. modem size satılmaz çünkü. abonelik sonrası iadesi istenir. istediğiniz fiber kampanyası nedir bilmiyorum ama şartlarından bahsedilmiştir. bahsettiğiniz şeyde muhtemelen cayma bedelidir. o da kullanımınıza ve kampanyanıza göre değişir. fakat müşteri temsilcisi ile görüştüyseniz iptal ettirmemeniz için fazla söylemiştir. söylenir çünkü biliyorum.

  taahhüt süreniz dolmuşsa iptal ettirebilir bedel ödemezsiniz. yeni aboneliğe farklı kampanyaya geçebilirsiniz. superonline aboneliklerinde alınan tek ekstra şey eğer kampanya kapsamı dışında bir modem alındıysa odur. haricinde ilk aya mahsus devlete ödenen bir sefere mahsus damga vergisi alınır. haricinde kampanyanız ne ise, her ay faturanız aynı şekilde gelir.

  fiber abonesiyseniz ve taşındıysanız ücretsiz taşıma yapabilirsiniz. eğer taşındığınız yerde fiber altyapı yoksa ister adsl e geçer, istersenizde cayma bedeli veya ekstra bir yaptırım olmaksızın aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz.

  bilginiz olsun.