şükela:  tümü | bugün
  • eren holding'e bağlı çok markalı ayakkabı mağazası zinciri.
  • (bkz: dubstep)
  • şimdilik buyaka avm de, taksimde ve kadıköyde şubesi bulanan mağazalar zinciri.
  • 4. mağazasını forum istanbul'da açmış zincir. bünyesinde burberry, lacoste, le coq sportif, adidas, nike, new balance, camper, vans, diesel, polo ralph lauren, havaianas gibi markaların modelleri var.
  • kadıköy'deki şubesi için konuşursak, kamil çalışanlara sahip ayakkabı mağazası. müşteriyle senli benli muhatap olmalar, batuhan karadeniz-vari kımıl kımıl hareketler, ayakkabı modelinin hentbol için mi yoksa koşu için mi olduğunu bilmemeleri vs... . ulan eşşek kadar fiyat koymuşsunuz zaten, bu tavırlar nedir kamiller?
  • müşteri hizmetleri kötü olan mağaza. bunlardan sebago marka bir ayakkabı satın aldım ve daha 3. gün ayakkabının sol tekinin üst tarafındaki dikiş yeri açılır gibi oldu, neyse bunun için gidemem diyip salladım. aradan bir hafta geçti sağ tekin arkasındaki dikişin de attığını görüp incelemeye verdim. 7-10 gün arası dönüş yapılır dediler neyse 10 günü geçti ses yok, aradım müşteri hizmetlerini süre 7-13 e çıktı ve ya sabır neyse tamam dedim ama yine ses yok. bugün yine aradım çünkü tenezzül edip arayacakları yok 16 gün geçmiş aradan, aynı müşteri temsilcisi çıktı ve halen incelemede vs oyalama taktikleri. neyin incelemesi bu arkadaş anlamıyorum, sürekli yalan bilgi verip beni oyalıyorsun, yaz aylarında giymek için aldığım ayakkabıyı giyemeden yaz bitti sayelerinde. bir daha ne buradan ayakkabı alırım ne de çevremdekilere aldırırım, paranla rezil olmak böyle bir şey herhalde, sanki bedavaya aldık da sallanıyoruz.
  • dolandırıcılık ve hırsızlık yapan mağaza. taksim'deki mağazasından aldığım ayakkabı 3 kez giydikten sonra yırtıldı. 9. gün ayakkabıyı alıp götürdüm. satış elemanı ali, ayakkayıbının incelemeye gideceğini ve 15 gün içersinde telefonuma gönderilecek bir mesajla bilgilendireleceğimi söylemişti. 15 iş günün dolmasına 10 dakika kala "arızalı fişinizle gelip yeni bir ürün alabilirsiniz" yaziyordu. mağazaya gidip ali'ye fişi gösterdikten sonra aynı ayakkabıyı almak için yukarı kata çıktım. ayakkabı sezonluk olduğu için tükenmiş, mağazada kalmamıştı.

tekrar ali'nin yanına gittim ve ayakkabının tükendiğini bu yüzden paramin iadesinin yapılmasını istedim. para iadesi yapamadıklarını aynı değerde başka bir ürün alabileceğimi söyledi. aynı değerde bir ayakkabı beğenmiyeceğimi ve boyle bir yere para harcamak istemediği söyledim.

olmayan bir ayakkabı için 15 gün bekletildim ve paramı geri alamadım. değerli zamanımı çaldılar.

ali'ye en yüksek maaşı alan kişiyle görüşmek istediğimi söyledim. o da müşteri hizmetlerini aramam gerektiğini söyleyip eren holding a.ş çağrı merkezinin numarasını verdi. verdiği numaradan müşteri hizmetlerini arayıp yaşadığım saçmalığı anlatıp nasıl düzelteceklerini sordum. anlattıklarımdan sonra müşteri hizmetlisi gülsüm, mağazayı arayip oradan birisinin konuyla ilgili beni arayacağını söyledi. zamanımı daha fazla çalmayın bir an önce telefon bekliyorum dememe rağmen 22 saat sonra tekrar ben aradım.

telefonu aydın açtı. aydın'la da işler iyi gitmedi. özetle muhabbet organıza işler'deki "araba nerde? para nerede?" olayına döndü.

ben de tüketci haklarına felan şikayet etmek için yarın kaymakamlığa gideceğim. zamanımı bu kadar fazla çaldıkları için mağazanın yayınında ve yapımında emeği geçen herkeşe de lanet okuyacağım.

edit: bugün kaymakamlıkdaki tüketici hakları hakem heyetiyle görüştekten bir kac saat sonra aydın geri arayıp paramın iadesinin yapılacağını söyledi.
  • kesinlikle bir daha gitmeyeceğim ve kimseye de gitmesini tavsiye edemeyeceğim ayakkabı mağazası.

ankara cepa avm'deki mağazaları için diyebilirim ki müşteri hizmetleri ve stokları berbat. çalışanların ilgisi de ürünün ödemesini alana kadar. şaka gibi bir müşteri memnuniyeti anlayışları var.
  • tünel mağazasından alınan new balance bir ayakkabının, kapalı alanda giyilmesi, hiçbir darbe almamasına rağmen 8. gününde önünün açılması üzerine maceramız başladı kendileriyle. şikayet etmek için gittim, inceletelim dediler. tünel mağazasında sistem çalışmadığı için ya da çalışanlar yeterince bilgilendirilmediği için istiklal girişindeki mağazada manuel yöntemlerle incelemeye gönderildi. 15 iş günü içinde cevap geleceği söylendi ve 14 gün tam da söyledikleri gibi mesajla bilgilendirildim. değişim yapıldı, biraz alengirli durumlarla numaramın bir büyüğünü çantama atıp çıkmışım. sonra dedim bu büyük.. dediler elimizde numara yok 2 gün içinde gelir, size de haber ederiz. tam da dedikleri gibi iki gün içinde geldi, dedikleri gibi aradılar. pek de güler yüzlü adımı da hatırlayarak ürünü teslim ettiler. yukarıda yazanlar pek içaçıcı olmasa da böyle bir durum da var. böyle devam gençler. tünel çalışanı ali bey'e selamlar.*
  • açıkhavadaki reklam görselleri tam bir epic fail. vans markalı, online satışa yönlendiren görselleri var. sitede vans satmıyorlar. şaka gibi.

http://i.imgur.com/5cruod7.jpg