• ezilir, protein tozuyla beraber sabahları süt ile karıştırılır biraz da muz.
    yıllarca sadece 3 saat uyku yeter.
    ereksiyon günde 6 defa.
  • ekim 2007: 5,75 tl
    ekim 2010: 9,90 tl
    nisan 2011: 11,50 tl
    nisan 2012: 13,00 tl
    ağustos 2012: 14,95 tl
    ekim 2012: isim ve ambalaj değişikliği (bkz: supradyn all day)
  • çişi sapsarı, sarıyı geçtim kapkahverengi yapan vitamin hapı. helal olsun, bana da bu yakışırdı dedirtiyor işerken.
  • saç dökülmesini azalttığını klinik olmayan deneylerle ispatlamış bulunuyorum.
  • istah actigi dusunulen fakat aslinda dusuk istahi normal haline donduren vitamin. ben bunu ictigimde acaip acikmaya basliyorum diyenler cogunlukla duzensiz beslenen, ogunleri takip etmeyip gunu bir ogunle kurtarmaya alisik bunyelerdir. adam akilli gida alanlarda bu sikayet gorulmez, zaten o insanlar supradyn de almaz, uzayli onlar.
  • enerji(kcal) vermediği halde insanı enerjik hissettiren vitamin kompleksi.

enerjik hissettirmesinin nedeni vitaminlerin vucut sistemlerinin çalışmasında üstlendiği rollerdendir. şöyle örnek verebiliriz; otomobile hareket etmesi için gerekli enerjiyi benzin sağlar. lakin otomobilinizin yağı azalmışsa performansı düşebilir. siz otomobile yağ takviyesi yaptığınız anda otomobilinizi perfermansı artmış, daha enerjik bulabilirsiniz. işte vitaminlerde böyledir. enerji vermesede motoru yağlayıp enerjinin daha etkin kullanılmasını sağlar.

yani eğer öğrenciyseniz, haftada 6 gün makarna, 1 günde sosisli makarna yiyorsanız, en son 3 yıl önce koştuysanız, kıçınızda yara oluşturabilecek kadar çok oturuyorsanız için faydasını görün. aksi taktirde motorunuz kendinden yağlıysa bir faydasını göremezsiniz.

supradyne alternatif (bkz: dengeli beslenme)
  • gelinim olur musun yarışma programında geçen haftalardan birinde cuma gecesi oğluyla görüşme imkanı bulan annenin oğluyla arasında geçen diyaloğun ana öğesi:
    *bak ata, bişi sorucam, yemin et doğruyu söyliceğine...*
    *sor anne
    *yavrum, supradynlerini almıyormuşsun ata. ölümü gör al onları yavrum...*
  • ortaokul döneminde sınıflar arası maçlar yapardık, nasıl olduysa bizim sınıf finallere kadar geldi. final macını oynayacaz ama korkudanda altımıza sıçmak üzereyiz çünkü rakipler son sınıf, yani izmandut gibi herfiler. neyse bu ayılara karşı pek bir bok yiyemiyeceğimizi biliyoruz. hatta bundan o kadar eminiz ki, bu ayılar 2 yıldır kazanıyormuş. takımımız kendinden ümidi kesmiş kısacası.

maçın yapılcağı günün sabahı beden hocamız elinde bir kutu supradyn ile geliyor :"yutunlan şundan birer tane , dağıtırsınız sonra onları" türünden gazı verdikten sonra, hepimiz balıklama dalıyoruz haplara. dahamaç saatine yaklaşık 5 saat felan var. neyse efendim , biz bu 5 saat boyunca kendimiz superman gibi bişey sanıyoruz böle dünyayı ben yaptımlan ayakları var herkezde. korku yerine sabırsızlık başlıyor, maç başlasada dağıtsak şu ibneleri kahraman falan olsak gibi hayaller kuruyoruz.

maç saati geliyor, bütün okul orda, herkezede yaymışız "rezil edecez onları" şeklinde haberleri . sonra başlıyoruz oyuna, ama maç bitmek bilmiyor , 90 dakika dolmuyor, hapı içtiğimizi bile unutmuşuz, öyle güzel goller yiyoruz ki sormayın. koşamaz hale geliyoruz, "lan yanlış bişeyler var, biz haplandık falan" diye düşünmeden bi bakıyoruz 8-1 bitmiş maç. dağılmışız.

şimdi okuldaki hocama şunu söylemek isterdim "lan bu hap enerji değil vitamin veriyo, ben senin hoca kadar taaa..."
  • üniversitede 3. sınıfa geçtiğimiz zaman dilden dile yayılıp illegal doping ilacı gibi gizli gizli bulunmaya çalışılan vitamin karması markası. kız arkadaşlardan birinin "kitarobit, bir ilaç öğrendim, iki tane içince hem uykun kalmıyormuş, hem de algılaman öğrenmen daha kolay oluyormuş. biraz pahalı ama arkadaşım bulup getirecek." dedi. bekliyorsun ki atletlerin, sanatçıların kullandığı doping ilaçlarından, uyaranlardan biri gelecek.

bonibon gibi bişiy geldi lan!.. çeko ve iktisatın önemli bir bölümü içip içip girmişti finallere.
  • bir gün bir gün bir çoocuk diye başlayan şarkıda bahsedilen ilaç olsa olsa bu olabilir. bonibon gibi bir şey.
hesabın var mı? giriş yap