• gidilmemesi gereken yerlerin ilk sirasinda gelen, gecirdigi kazigin haddi hesabi olmayan yer.
    denizdeki butun baliklari cikartmaniz durumunda bile koyduklari hesaba yakla$ilmamakta.
  • bu akşam ilk defa gittiğim, orhan pamuk ve sevgilisini de gördüğüm balıkçı. kesinlikle servis, lezzet harika ama fiyatlar ilk entryleri desteklercesine halen pahalı.
  • çiztanbul'a sponsor olarak çizgi roman alanında enteresan bir ilk gerçekleştirmiş görünen lüküs restoran. http://ciztanbul.com/sponsorumuz/
  • cumartesi aksamlari gelen herkesi arayan herkesi "bir sekilde araya sıkıstırırız" mantigi ile korkunc bir rezervasyon krizi yasayan ve daha da boktani bu durumu musterilerine de yasatan mekan. yemekler guzel mezeler guzel de istisnai bir durum yok ortada. ama o domatesli sogan salatasi...aslinda her sey onun icindi ve bitti gitti. bes katli mekan, kosusturan ve yalan degil mumkun oldugu kadar yardimci olmaya calisan garsonlar, ellerinde rezervasyon listesi ile dolasan ama cozum bulamayan hanim kizlar ama sonuc fiyasko. bu deneyimden cikan hayat dersi ise bildigin, gittigin, kral oldugun mekandan sasmayacaksin, ozellikle de cumartesi geceleri.
  • hatunla beraber geçenlerde gittiğimiz ve 2 şişe moskado beyaz şarap (tanesi 75'ten 150 papel), 4 jumbo karides (kilosu 150 papel), 1 kalamar tava, 4 çeşit soğuk meze (beyaz peynir, karışık deniz ürünü, uskumru söğüş, ceviz ezmesi), 1 paçanga böreği, 1 porsiyon patlıcanlı börek için 350 tl hesap ödediğimiz mekandır. manzara güzel, herşey çok leziz, servis şahane ki kendinizi kölelerin hizmet ettiği padişah gibi hissediyorsunuz ama bunun da bir bedeli olacak tabi...
  • ekonomik krizi fırsatçılığa çeviren müessese.
    7 eylül 2018 itibariyle 15 kişilik bir rezervasyon için verdikleri fiyat şöyle;
    limitli içki kişi başı 55 euro
    limitsiz içki kişi başı 75 euro
    evet euro!!
    ne euro'su abi noluyo yaa.
    balık türk balığı, mezeler de bildiğim kadarıyla ithal değil, günün sonunda barbunya, haydari falan yicez.
    resmen insanlarla dalga geçiyorlar.
  • servis kalitesi her zaman aynı değil malesef bu lokantanın. her balık restoranı gibi de yıllardır iç mekanda bir değişiklik yok, yemek+manzarayla idare ediyor
  • avanos kızılırmak kenarında çok nezih bir şubeleri var...
  • parayı işeyerek kazananların gidebileceği balık hedesi.
    bazı şeyler lezzetli ancak
    70'lik rakı 1500tl
    35'lik rakı 1000tl
    5 parça lakerda 750tl
    servisti kuverdi derken
    5 kişi hesap 13000tl

*sıfırın ayarı kaçmış
    @shaquilleonebe sağolsun
  • istanbul'lu olmayan, istanbul'a uzun süre sonra gelmiş, avrupa yakası'nı hiç bilmeyen bir çift olarak, eş dostun "abiğ rakı balık için arnavutköy abiğ, en kaliteli mekanlar ordadır ağbi" tavsiyesiyle biraz da google araması sonucu gittiğimiz arnavutköy şubesi özelinde:
    - en üst katta terasta oturduk, benim kıyafetim ortamın "fancy"liği ile uyumlu değildi biraz casualdı ondan çok sallamadılar herhalde, orta masalardan bir yere oturttular bizi. zaten yemekhane gibi bir oturma düzeni vardı, böyle mekanları hiç sevmem. "uzun zamandır deniz ürünü yemiyorum, ürünler güzelse ne ala" diye düşünerek oturmaya devam ettim.
    - 50cl'lik rakı yok, yokmuş yani menülerinde. am biz iki kişi 50'lik içiyoruz standart olarak nabıcaz dediğimizde "abi 35'lik getireyim sonra duble rakı olarak devam edersiniz" diye cevap veren suratsız garson var. default bir öneri de sunuyor yani.
    - daha önce de yazılmış salatalarından bilinmeyen objeler çıktığı. bizim de çıktı. çok olağan bir şey edasıyla değiştirdiler.
    - #59018440 örneğinde olduğu gibi kuver+servis ücreti saçmalığına biz de maruz kaldık. bunun ne olduğu soruldu, "işte biri masaya gelenler diğeri de servis ücreti" diye baştan savma bir cevap verildi. "anladık" dedik.
    - mekana oturunca qr kodla açtığınız menüdeki fiyatlar ile gecenin sonunda önünüze gelen hesaptaki fiyatlar birbirini tutmuyor. itiraz ettik düzeltildi. ama bunlar işte ekstra efor, kafan güzelken bunları gözden kaçırabilirsin. restoranın geçim kaynağı bu tarz ketenpereler gibi duruyor.

ha bir de kardeşim boğazda rakı balık diyorsun da, bu restoran boğazda falan değil ki;
    yani zaten akşam saati denizi göremezsin, deniz kokusunun gelmesi gerekir boğazda yiyorum içiyorum demen için, restoran yolun diğer tarafında olduğundanbu yok, anca pavyon gibi ışıklandırılmış bir köprü silüeti var orda ona bakarak mı feyz, ilham, aşk alınacak ben onu anlamadım. ben hep diyorum avrupa yakası "-mış gibi yapanlar" ın yakası diye.
    iyi günler.
hesabın var mı? giriş yap