• fethullah gülen kişisinindir efendim sürat şeysileri. iş görüşmesinde sizin ne derecede müslüman olduğunuz veya ne derece yatkın olduğunuz konuşulur dolaylı yoldan. zaten bütün soruları dolaylı olarak sorarlar. aramızda şöyle bir konuşma geçmiştir sözde insan kaynaklarıyla:

günlerden çarşamba
    s.k : cumartesi günü nerde olduğunu hatırlıyormusun
    emayti : pek hatırlamıyorum ama evdeydim sanırım.
    s.k : peki pazar
    emayti : pazar günü evdeydim ama bir ara dışarı da çıktım
    s.k : cuma günü nerde olduğunu hatırlıyormusun
    emayti : sanırım evdeydim hatırlamıyorum
    s.k : öğlen vakti 12-13 arası
    emayti : evdeydim
    s.k : peki

"be insanoğlu hayvan sorsana cumaya gidiyormusun diye ne dolandırıp duruyorsun" diyemedim ya kaldı içimde.
  • eskişehir antalya arası göndermek istediğim çerçeveli fotoğrafı "abi biz bunu kırarız" diye almak istemeyen, karton ve çıtalarla destekleyip tekmelenmezse kırılması mümkün olmayan bir hale getirdikten sonra yine "abi bak biz bunu kırarız" diye almak istemeyen, ısrarlarım sonucu en güvenlikli paketlerine koyup almayı kabul eden ve neticede camı çerçevesi dağılmış halde teslim eden kargo şeysi. bunları kızgınlıkla yazmıyorum, adamlar sözünün eri çıktı ne de olsa, kargo firmalarında pek bulunmayan bir özellik bu. lakin büyük araçlarından birinin şöförünü şehir içinde, kırmızı ışıkta bira kutusunu fondiplerken görmek pek iç açıcı olmadı açıkçası. bu kırma parçalama konusundaki kendine güvenin kaynağı da belli olmuş oldu.
  • ödemesi 250 lira olan kargoyu, kapıyı annem açtı diye, biraz bu konularda bilgisi yok diye, biraz yaşlı gördüler diye, üzerinden faturasını almak suretiyle 350 lira alarak dolandıran firma,

tam 48 dakika çağrı merkezinde telefonları açmayan firma

ümraniye, tepeüstü şubesinin müdürüne durumu anlatıp izah ettiğimde bana gelen para tam sen işini kurye ile hallet diyen firma*

sikayetimvar.com 'dolandırıcılık' başlığı ile yazdığım şikayetten hemen sonra beni arayıp konuyu pazartesi ilk başa koyup size dönüş yapacağız diyerek sırf o şikayetin altında 'gerekli açıklama yapıldı' ibaresi yazsın diye beni olayalan ve hafta bitmesine rağmen dönmeyen kargo şirketi.

yani kısaca götsünüz olum
  • sürat kargo'dan "el yazısı ile dilekçe" konusunda açıklama geldi. (bkz: #23274551)

sürat kargo'nun kurucusu sururi bey'in 5 yaşındaki oğlu 1968 yılında kaçırılmış ve aylarca süren aramalara rağmen kendisinden bir daha haber alınamamış. küçük sururi'den geriye kalan soluk bir kaç fotoğraf ve 4. yaş gününde annesine yazdığı bir şiirmiş. işte o günden beri, bir umut el yazısından buluruz diye sururi bey sahibi olduğu tüm işletmelerde başvuruların el yazısı ile yapılmasını şart koşmuş. müşterilerden alınan el yazısı örnekleri sürat kargo uzmanlarınca küçük sururi'nin el yazısı ile karşılaştırılıyormuş. işin aslı buymuş. skynet falan gibi komikliklere gerek yokmuş. "ayrıca el yazısından karakter analizi de yapıyoruz. örneğin siz iflah olmaz bir yavşaksınız" diye de eklemeyi ihmal etmemişler açıklamaya. bayan sururi'nin acısına duyduğum saygıdan cevap vermedim.
  • "ara beni kargocuyum" diye sms attı bunlar bana geçen gün. sapık mısınız lan?
  • istanbul - çorlu arası kargoyu 4 günde teslim etmeyen beşinci günde telefon açtığınızda görevli müdürün "abi haklısın söz bugünde gitmezse ben kendi arabamla götüreceğim" dediği yiğit özgür karikatüründen çıkmış gibi görünen kargo şirketi.
  • oldukça hızlı servisleri var ama sözlükte yazılanlara da katılıyorum adamlar laubali.

-kardeş sizin sokak dar evin önüne çıkar mısın ?

aşağı inerim her yer gayet müsait.

-kardeş arkadaş hastalandı da tek başıma çıktım bugün ondan şeettim.

yalanını sikeyim senin.
  • bekleyişlerimi beşinci gününde de boşa çıkaran şirket.

sanırım araç olarak at arabası kullanıyorlar.
  • kesinlikle profesyonel olmayan kargo şirketi.

çok üşengeç bir insan evladı olduğumdan yurdumuz tarafından tanınmış bilinmiş kargo firmalara gitmek yerine hemen yan apartmanın alt katında açılmış olan sürat kargoyu deneme şanssızlığına nail oldum. perşembe sabahı verdiğim kargonun eskişehirden ankaraya ulaşması tam bir hafta sürdü. şirkete telefon edip kargonun ulaşıp ulaşmadığını sorduğumda aldığım cevap "belkide kaybolmuştur" oldu. ben pes diorum başkada bi şey demiyorum.
  • yeditepe şubesinin uzay zaman devamlılığını yitirdiğinden şüphelendiğim kargo şirketi.

tnt 21aralıkta hong kong'dan yola çıkan kargoyu üç günde evime getirdi ancak "sürat" 21aralıkta yola çıkan kargoyu çorumdan istanbula getiremedi. aslında kargo istanbulda yeditepe şubesine ulaşmış görünüyor.
    tek sorun yeditepe şubesinin var olmaması. firmanın resmi sitesinde şubenin bulunduğu iddia edilen alan duvar. yıllardır duvarlık yapan stabil bir duvar. şubenin var olduğu iddia edilen koordinatı:
    http://imgur.com/jfiiy8y alternatif: http://postimg.org/image/opipknkrj/

gittim gördüm gayet muntazam örülmüş bir duvar.
    şu güzelliğe bakar mısınız

yurtiçi gelir seni evde bulamaz, sürate sen gidersin şubeyi yerinde bulamazsın. :(

belki yeditepe şubesi başka zamanlarda başka mekanlarda varlığını sürdürüyordur. hatta belki bu entry'yi okur kim bilir.
hesabın var mı? giriş yap