• iş süreçleri düzgün olmadığı için işi hem yaparken hem düzeltirken eziyet çeken kargo firmasıdır.

süreç şöyle işler:

1. kargonuz şubeden teslim edilir. bu sırada görevli adı soyadı yazıp o il de ilk bulduğu kayıtlı adres için etiket basar. aslında her şeyin başı bu kişidir.
    2. sonra hali ile kargo yanlış adrese gider. burada alıcı tanınmayınca kargo üzerindeki adres kontol edilir ve yönlendirme gelir.
    3. kargo yeni şubeye gitmek üzere tekrar toplama merkezine döner.
    4. gerçekten gitmesi gereken şubeye gönderilir ve şanslı iseniz kargonuz sizi bulur.
  • buradaki hata kargo firmasında değil bu kargo firmasıyla anlaşma yapan ucuzcu internet sitelerinde. çünkü internet siteleri hariç kimse bu firmayı kullanarak gönderi yollamıyor.

öncelikle popüler alışveriş sitelerine baskı yaparak bu şirketten uzaklaşmalarını sağlamak gerekiyor ki bu iş bilmez şirket batsın.

ayrıca kendileri sizi evde bulamayınca cep telefonundan size ulaşmıyorlar bunu yapmak için sizden ayrıca para istiyorlar bunu da belirteyim.
  • azalarak bitmesi gereken kargo şirketi, mümkünse kimse bulamasın
  • başıma bir şey gelmeyecekse bugüne kadar gönderilerimizi daima en hızlı teslim eden kargo şirketi olmuştur. kargomu en geç getirdikleri süre 24 saat, nasıl sevmeyeyim bu adamları.
    not: şube önemli.
  • eve kurye çağırma gafletinde bulunmamanız gereken kargo şirketi. internetten form doldurarak çağırdığınız eve kurye hizmeti için şubeyi aradığınızda sizi sizin randevunuz yarına verilmiş zaten diyerek dumura uğratır. sitede 15:00 öncesi yapılan taleplerde kurye'nin gün içerisinde geleceği söylenmesine rağmen neden yarına atanmış olduğunu sorunca şube çalışanı merkez kafasına göre iş yapıyor, bizimde çalışma saatimiz sabah 9 akşam 5 ama öyle olmuyor diye dert yakınıyor. müşteri hizmetleri ise internetten oluşturduğum randevuyu göremediklerini ve gerekirse yeni randevu oluşturacaklarını söyledi. kurye'nin 15:00 ve 18:00 arası gelip kargoyu alacağını söyledi. peki gelen oldu mu ? hayır.
  • bugün buradan kargo yolladım. bu firma da mı kötü yahu?!
    sürat kargo rezaleti başlığı var mı?
  • telefonu açmadıkları için aşağıdaki şikayeti yazdım bugün, yanıt verirlerse editlerim.
    tanım : rezalet kargo şirketi, sakın bulaşmayım.

merhaba,

sanırım kocasinan - bahçelievler şubenizi ticari hayata tepki için kurdunuz. bu adamlar şu ana kadar bir kere telefonlarını açmadı (3 yıldır) işin komiği beni de 3 yıldır bir kere bile aramadılar.
    aynı muhitteki 2 farklı adresteki evime de kargo teslim edemediler. ayrıca evde 24 saat insan olduğu halde kapıyı da bir kere çalmadılar.
    baktım siz teslim etmiyorsunuz hem böyle bir şubeniz var mı diye meraktan hem de kargonun aciliyetinden gittim. gerçekten varmış, hayret ettim.

neyse siz kargo teslim edemediğiniz için ben de çözümü bütün e-ticaret sitelerine mail atarak buldum. ayrıca n11 vb sitelerden ürün almadan önce satıcıya sürat kargoysa almayacağım diyorum, kargo şirketini değiştiriyorum.

merak ettiğim sizin performans kriterleriniz yok mu? şubenizin teslim & iade oranını ölçmüyor musunuz? telefonlarını neden açık bırakıyorlar diye hesabını sormuyor musunuz?

inşallah yakın zamanda kocasinan şubeniz batar da çevre bölgedeki ticari işletmeler, esnaf ve benim gibi tekil kullanıcılar biraz rahatlar.

çok kaale almayacağınızı bilsemde yazayım da rahatlayayım dedim. sürat ve kargo kelimelerinin ikisini de haketmiyorsunuz. kamyonculuk yapın desem onda bile daha çok iş etiği vardır, o yüzden başka bir meslek grubuna sizi benzetemeyeceğim. bu açıdan benzersizsiniz gerçekten.

saygılar diyeceğim ama haketmiyorsunuz,
    ny101214
  • 17 ekim tarihinde antalya'dan verilen kargoyu, bana gore 21 saat gibi kisa surede getiren kargo sirketi, subeyi aradim, ogleden sonra geldigi icin yarin dagitima cikacak dediler bende gidip kendim teslim aldim. kargo oyle zarf filan degil 108 ekran televizyon, hos konusmak icin erken belki de servis yarin kutuyu acinca neler olabilecegini kim bilir ki
  • kötü olduğu konusunda pek çok kişinin hemfikir olduğu firma.
    fakat herkes kötü kargo firmalarını yazmış. bunu kullanmayın filan denmiş. iyi de hangisini kullanalım?
    buyurun oylayın:
    (bkz: türkiye'nin en iyi kargo firması)
  • 3 gündür adrese kurye çağırmama rağmen göndermeyen kargo şirketi.
    küçükyalı şubesi kapalı merkezin haberi yok bence. telefonları da açmıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap