şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık 1 ay kadar önce aynı işyerinde çalıştığım bir kişi, gg üzerinden bir alışveriş yaptı. karşı taraf sürat kargo ile paketi gönderdi. bundan sonra aramızda max 1 km olan acente ısrarla kargoyu adrese getirmedi. telefon açıldığında her defasında şimdi geliyoruz, yarın çıkıyoruz gibi palavralarla kargonun ayaklarından teslim alınması için yıldırma politikasına girdiler.

  tabi arkadaş gg üzerinden para aktarımını durdurdu ve sonrasında da kargo inatla gelmeyince parasını iade aldı.

  neyse ben de geçen hafta bir alışveriş yaptım. yine aynı şekilde ürün aldığım kişi sürat kargo ile anlaşmalıymış ama ben bakmama gafletinde bulundum. yukarıda anlattığım olayların birebir aynısı benim de başıma geldi. neyse ki benim aldığım ürün de çok elzem birşey değildi. ilk önce efendi gibi aradım "kargomu ne zaman teslim edeceksiniz" dedim. kargo şubesindeki arkadaş "abi biz çok yoğunuz, siz alabilirsiniz isterseniz" çakallığına yattı. ben de"ben gelemem oraya iş yerinden çıkamam" deyince, "biz yarın getiririz" dedi. tamam diyerek kapattım telefonu. tabiki sonraki günlerde gelen giden olmadı.

  esas komiklikler silsilesi bundan sonra başladı. yine para aktarımını durdurdum ve şikayetvar.com üzerinden bildirim yaptım.

  bugün sürat kargodan arayan bir bayan "beyfendi siz adresinizi verin, biz kargonun bugün teslimini sağlayacağız" dedi. neyse verdim adresi. sonra aynı kişi "bir de kargonuzu aldıktan sonra, altta teşekkür butonuna basabilir misiniz" dedi. :)

  yavuz hırsız ev sahibini bastırır dedikleri bu olsa gerek. "hanfendi neden o butona basacağım. benim şikayetim kargonun gelmemesi değil. acentenizin kargoyu vermemek için ahlaksızlık yapması. o butona basamam." dedim.

  şimdilik gelen giden birşey yok. "yurtiçi kargonun müşterilerini evde bulamaması" başlığında saydırırken bir de sürat kargo çıktı başımıza.
 • sürat kargonun 4 kargo firması arasında en kötüsü olduğunu düşününce tuhaf gelmeyen durumdur. zaman zaman en iyisi hangisi falan diye başlıklar açılıyor, en iyisi tartışmalı, bölgesel olarak vs değişiyor. ama en kötüsü sürat kargo, onu ben tartışmıyorum.
 • benzeri bir olayla ben karşılaştım ama biraz farklı tabi.
  ayın 8inde ayın 10unda evden kargo alımı için müşteri hizmetlerini aradım ve talep oluşturdum. erken arıyorsunuz ama yine de talebinizi alalım dediler. ben de yoğunluk olur diye erkenden aradığımı söyledim.aldılar da allah için.
  ayın 10unda tekrar aradım sabahtan. sabahtan kargo dağıtıyorlar öğleden sonra gelecekler dediler. beklemeye başladım. öğleden sonra tekrar aradım beni şubeyle görüştürdüler. elemanın bana söylediği şaka gibiydi.gelmiyoruz siz getirin kargoyu. getiremeyeceğim kadar büyük bir parça olduğunu taksiye falan sığmadığını söylediğimde de ne haliniz varsa görün dediler.
  kargonun iade ürün olduğunu ve zamanında teslim etmezsem firmayla sorun yaşayacağımı söylememe rağmen bana mısın demediler.
  yarın tekrar arayacağız bakalım nelerle karşılaşacağız..
  uzak durun sürat kargodan..!
 • şubelerine ulaşılamaz ya da ulaşılır telefonu açan olmaz. merkez numara hiç düşmez. dağıtım merkezine ulaşabildim bir keresinde. açan abla cep telefonuyla ilgili şubedeki birini aradı. "bak ablam götürün artık. 3 gün olmuş. bugün götürün bak gelmeyim oraya" dedi. o gün yine gelmedi. ertesi gün geldi.

  bilerek ve isteyerek yapılan bir çakallık olduğunu düşünüyorum.
 • 15 haziranda verdiğim bir sipariş sürat kargo ile gönderildi. kargo firmaları normalde cumartesileri de öğlene kadar çalıştığı için cumartesi günü gelmesi umudum vardı, öyle olmasa da en kötü pazartesi gelir diye düşünüyordum.

  bugün kargo takip sayfasından bakayım dedim, hareketlerde bir şey değişmiş mi diye. çünkü pazar günü en son baktığımda paketin alıcı şubede olduğu yazıyordu. açtığımda şöyle bir şey gördüm * .

  daha kargo bana gelmeden, hadi kapıma gelmelerini de geçtim (ki sen kargo firmasının, tabii ki kapıma geleceksin de neyse); beni telefonla bile aramadan, bilgim dışında iade işlemi başlatmışlar.

  otuz kere hem çağrı merkezini hem de alıcı şubeyi aramama rağmen elbette ki bir muhatap bulamadım. telefonu açan olmadı, hem de arada bir meşgul çalmasına rağmen. çıldırdım çünkü sipariş ettiğim şeyin bir an önce elimde olması gerekiyor, iade etmeleri demek tekrar sipariş vermem gerekecek demek ve buna vaktim yok.

  neyse ki az önce alıcı şubeye bir tanıdığımı gönderip kargo iade edilmeden teslim aldırdım.

  o kişi şubedeyken de telefonlar çalıyor, açan yok. "sen kimsin bana sormadan kargomu iade ediyorsun" denilince de boş boş bakan, iki bahane geveleyen şube çalışanları var. gönderip aldıracak biri olmasaydı ve o kargo iade edilseydi şu an çok zor durumda kalmış olacaktım.

  sizin yapacağınız işe sokayım ben. nereye şikayet edeyim bilemiyorum ama bir şey yapasım var. böyle kargo şirketi olmaz olsun.
 • (bkz: #69433967)
 • bugün başıma gelen durum. dünden beri kargo şirketinde. arıyorum yoğunluktan dolayı bla bla bla.
  ana merkez numarasını arıyorsun, 444 lüyü arayın daha hızlı müşteri hizmetlerine bağlanırsınız diyor. arıyorum 800lü oldu numaramızı arayın numaramız değişti diyor. hay allah belanızı versin.
 • benzer bi olayı az önce denk geldim. bir hediye yolladım arkadaşa. doğum günü diye. bir gün önce şubeye vardı. dağıtıma çıkmadı. ve az önce sisteme girdim iade edildiğini gördüm. şubeyi aradım gittik kağıt bıraktık dendi. dedim ki yoktunuz. sonra telefon kapandı. bu kargo şirketinin gelmiş geçmiş sistemini beceriyim.
 • bugün başıma gelen durum. muhasebeciye gönderdiğim evraklar ulaşmamış. sistemde 1 haftadır çamlıca acentede görünüyor. neden teslim edilmediği konusunda açıklama yok.
 • kargonun az olduğu lokasyonlara sürekli olarak aynı şeyi yapan kargo firmasının yaptığı iştir.