• yaklaşık 1 ay kadar önce aynı işyerinde çalıştığım bir kişi, gg üzerinden bir alışveriş yaptı. karşı taraf sürat kargo ile paketi gönderdi. bundan sonra aramızda max 1 km olan acente ısrarla kargoyu adrese getirmedi. telefon açıldığında her defasında şimdi geliyoruz, yarın çıkıyoruz gibi palavralarla kargonun ayaklarından teslim alınması için yıldırma politikasına girdiler.

tabi arkadaş gg üzerinden para aktarımını durdurdu ve sonrasında da kargo inatla gelmeyince parasını iade aldı.

neyse ben de geçen hafta bir alışveriş yaptım. yine aynı şekilde ürün aldığım kişi sürat kargo ile anlaşmalıymış ama ben bakmama gafletinde bulundum. yukarıda anlattığım olayların birebir aynısı benim de başıma geldi. neyse ki benim aldığım ürün de çok elzem birşey değildi. ilk önce efendi gibi aradım "kargomu ne zaman teslim edeceksiniz" dedim. kargo şubesindeki arkadaş "abi biz çok yoğunuz, siz alabilirsiniz isterseniz" çakallığına yattı. ben de"ben gelemem oraya iş yerinden çıkamam" deyince, "biz yarın getiririz" dedi. tamam diyerek kapattım telefonu. tabiki sonraki günlerde gelen giden olmadı.

esas komiklikler silsilesi bundan sonra başladı. yine para aktarımını durdurdum ve şikayetvar.com üzerinden bildirim yaptım.

bugün sürat kargodan arayan bir bayan "beyfendi siz adresinizi verin, biz kargonun bugün teslimini sağlayacağız" dedi. neyse verdim adresi. sonra aynı kişi "bir de kargonuzu aldıktan sonra, altta teşekkür butonuna basabilir misiniz" dedi. :)

yavuz hırsız ev sahibini bastırır dedikleri bu olsa gerek. "hanfendi neden o butona basacağım. benim şikayetim kargonun gelmemesi değil. acentenizin kargoyu vermemek için ahlaksızlık yapması. o butona basamam." dedim.

şimdilik gelen giden birşey yok. "yurtiçi kargonun müşterilerini evde bulamaması" başlığında saydırırken bir de sürat kargo çıktı başımıza.
  • sürat kargonun 4 kargo firması arasında en kötüsü olduğunu düşününce tuhaf gelmeyen durumdur. zaman zaman en iyisi hangisi falan diye başlıklar açılıyor, en iyisi tartışmalı, bölgesel olarak vs değişiyor. ama en kötüsü sürat kargo, onu ben tartışmıyorum.
  • şubelerine ulaşılamaz ya da ulaşılır telefonu açan olmaz. merkez numara hiç düşmez. dağıtım merkezine ulaşabildim bir keresinde. açan abla cep telefonuyla ilgili şubedeki birini aradı. "bak ablam götürün artık. 3 gün olmuş. bugün götürün bak gelmeyim oraya" dedi. o gün yine gelmedi. ertesi gün geldi.

bilerek ve isteyerek yapılan bir çakallık olduğunu düşünüyorum.
  • 15 haziranda verdiğim bir sipariş sürat kargo ile gönderildi. kargo firmaları normalde cumartesileri de öğlene kadar çalıştığı için cumartesi günü gelmesi umudum vardı, öyle olmasa da en kötü pazartesi gelir diye düşünüyordum.

bugün kargo takip sayfasından bakayım dedim, hareketlerde bir şey değişmiş mi diye. çünkü pazar günü en son baktığımda paketin alıcı şubede olduğu yazıyordu. açtığımda şöyle bir şey gördüm * .

daha kargo bana gelmeden, hadi kapıma gelmelerini de geçtim (ki sen kargo firmasının, tabii ki kapıma geleceksin de neyse); beni telefonla bile aramadan, bilgim dışında iade işlemi başlatmışlar.

otuz kere hem çağrı merkezini hem de alıcı şubeyi aramama rağmen elbette ki bir muhatap bulamadım. telefonu açan olmadı, hem de arada bir meşgul çalmasına rağmen. çıldırdım çünkü sipariş ettiğim şeyin bir an önce elimde olması gerekiyor, iade etmeleri demek tekrar sipariş vermem gerekecek demek ve buna vaktim yok.

neyse ki az önce alıcı şubeye bir tanıdığımı gönderip kargo iade edilmeden teslim aldırdım.

o kişi şubedeyken de telefonlar çalıyor, açan yok. "sen kimsin bana sormadan kargomu iade ediyorsun" denilince de boş boş bakan, iki bahane geveleyen şube çalışanları var. gönderip aldıracak biri olmasaydı ve o kargo iade edilseydi şu an çok zor durumda kalmış olacaktım.

sizin yapacağınız işe sokayım ben. nereye şikayet edeyim bilemiyorum ama bir şey yapasım var. böyle kargo şirketi olmaz olsun.
  • rezil herifler. 1km uzagimdaki firma biz sizin mahalleye sadece cumartesi gunleri dagitim yapiyoruz diyor. rezalet firma.
  • bunu sadece sürat kargo yapmamakta efendim. bir çok kez yurtiçi ve mng'nin yaptığına da şahit oldum. çok şükür bir tek aras yapmadı.
  • oldukça doğru bir tespit. dün sabah 1-2 km mesafede olan şubeye erişen teslimatım 30 saatten fazla zaman geçmesine rağmen dağıtıma çıkmadı. diğer firmalar istanbul'dan gelen kargoyu toplamda 24 saat geçmeden ulaştırıyorlar.
    edit: 2 gündür şubeyi arıyorum ya meşgul ya da açan yok.
  • benim de başıma geldi, dün sabah ankaraya gelen kargo 2 gündür teslim edilmedi. pazartesi kargolanan ürün perşembe günü hala ulaşmadı elime. telefonları 50 kere aradım hep meşgul. çok ilginç bir zihniyet.
  • şubeyi ararsınız telefona bakmazlar, denediğim 3-5 şubesi de aynısını yapmaktadır, sonra ararsınız meşgul çalar. tekrar ararsınız çalar açmazlar, sonra tekrar ararsınız meşgul çalar. gün içinde 20 kez denemede pes edip bırakırsınız aramayı. böyle de kepaze bir firmadır kendileri.
  • (bkz: keyfi kargo)

keyif taşır...
hesabın var mı? giriş yap