şükela:  tümü | bugün
 • din felsefenin kurtarıcısı, ateizmin fatihi, ulu hakan caner taslaman'ın kitaplarından gördükleri şeyleri kendince yeniden yazıp bir yere kaydeden, sonra aynı yazıyı sadece birkaç cümle değiştirerek sürekli paylaşan canlı birimi. sürekli ateistlerin felsefi-bilimsel yetersizliklerinden bahseder lakin kendisinin taslaman dışında bir birikimi olduğu meçhuldür. sürekli ateistleri provoke etmeye çalışır. bunlardan birine konuyla ilgili yabancı kaynakları okuyup okumadığını sorduğumda ingilizce bilmediğini söylemişti. ingilizce bilmemek ayıp değil ama literatür hakkında en ufak fikir sahibi olmadan kendinden bu kadar emin, bu kadar üstten bakan biri olmak büyük sıkıntı. ha bu taslaman'da da var gerçi. konuyla ilgili literatürün sadece işine gelen kısmını okuyan biri taslaman, gerisine bakma zahmeti bile göstermiyor, imam-cemaat ilişkisi demek ki.
 • taslaman’ın kendisinin sürekli william lane craig‘ten copy paste yaptığını düşünürsek çok da şaşırtmayandır (keza kendisi de craig’in işine gelen taraflarını alır)

  bu da bazen komik durumlara yol açıyor.

  en sevdiğim örnek

  taslamancı
  --- spoiler ---
  “2003 yılında 3 büyük kozmolog; sabit bir hızla genişleyen evrenin başlangıcı olduğunu söylemesiyle de, bu tez bilim dünyasında genel kabul görüyor ve yıllarca "maddenin ezeli ve ebedi olduğunu" savunan ateizm, ensesine şamarı yiyor
  --- spoiler—-

  bahsedilen 3 büyük kozmolog arvin borde, alan guth ve alexander vilenkin. onların 2003’te yazdığı makaleden bahsediyor. ama aslında makalenin böyle bir iddiası yok.

  peki niye taslamancı böyle söylüyor? çünkü taslaman’ın kitabında öyle yazıyor.
  peki taslaman’ın kitabında niye öyle yazıyor? çünkü william lane craig’in kitabında öyle yazıyor.

  --- spoiler ---
  …three leading cosmologists, arvin borde, alan guth, and alexander vilenkin, were able to prove that any universe which has, on average, been expanding throughout its history cannot be infinite in the past but must have a past space-time boundary.
  --- spoiler ---

  peki craig makaleyi yanlış anlamış ya da çarptırmış olabilir mi?
  borde, guth, and vilenkin’s past-finite universe
  alexander vilenkin’s model of cosmic origins