şükela:  tümü | bugün
  • çocuktan soğumama sebebiyet veren tiplerdir. günün minimum 2 saatini çocuklarının okulda ne yaptıklarına, ne yediklerine, ne içtiklerine ve aralarında geçen diyaloglarına ayırmaktadırlar. karşısındaki insanın dinlemek isteyip istemediğini sormadan direk saatlerce anlatmaya başlarlar. ısrarla ısrarla anlatmaya devam derler. ebeveyn olmalarından ötürü çocuklarının yaptıkları mutlaka eğlenceli, tatlı geliyordur. ama sevgili ofis insanları emin olun ki anlattığınız insanlara hiç ilgi çekici gelmiyor. çocuğunun okulda yaptığı çalışma umurumda olmuyor. “çok şirin” diye zorla gülümseme ile izlettiğiniz videolar hiç mi hiç “şirin” gelmiyor.

(bkz: yaş ortalaması yüksek olan iş yeri)
  • kocasindan da babamız diye bahseden tiptir aynı zamanda.
  • kaç yakın arkadaş bu uğurda telef oldu. yedi, içti, sıçtı...sıçamadı... bıktım sözlük.
  • herkesin çocuğu süper zeki, herkesin çocuğu süper yetenekli mi olur insaf ya! ikide bir o çocuğunun fotoğraflarını göstermek için ölür bu modeller, benim tepkim ise hep aynı; - ehehe çok tatlı maşallah

ek olarak yaşadığım bir diyalogu paylaşmak istiyorum;

çılgın anne 6 yaşındaki kızının tablet kullanmasından bahsetmektedir,

çılgın anne: - aaay görmen lazım nasııl kullanıyoo o tableti ben kullanamıyorum onun gibi ayyaha
    emore: - eheh o tabletler zaten 6 yaş çocuk zekasına göre hazırlanıyor

sessizlik.
  • bokunda boncuk olan çocukların anne babalarıdır.
    benim çocuğumun bokundan boncuk çıkmadığı için susuyorum.
    beni annelikten soğuttu bunlar. kendi anneliğimden şüphe ettim ya.
    çocukları süper, kendileri süper. hiç mi bir falsonuz olmaz lan. sizin ev, hiç mi karışmaz, sizin çocuklar hiç mi burnuyla oynamaz.
    içim şişti bu muhabbetten
  • rutin olarak evdeki bakıcıyı arayarak ofis içinde bağıra çağıra çocuğunun mamasını dıdısını bilmem nesini konuşur yetmez daha konuşamayan çocuğu telefona ister annesinin balı lokumu aman da aman diye eynimizi bi,rkere daha .... ya sabır
  • tabletle oynayan çocuğunu zeki sanan ebeveynlerdir. tablet yani ne olacak ekrana dokunuyosun ekrandaki kayıyor; olmasa zaten miskette de yaratıcı olur gazoz kapağında da çamurdan oyuncak da yapabilir ayrıca bok da çıkabilir yani.
  • bir de öyle anlatıyorlar ki dersin küçük albert einstein anasını satayım.
  • çocuğu olmayanlara batar çünkü anlamazlar anne ve babalar çocukları büyüdüğünde her geçen gün her şeye şaşırır küçük yaşına rağmen büyük akıllarına laf edişleri bile tatlı gelir onlara, susun da dinleyin ya da dinlemeyin uzaklaşın
  • işin garibi şu ki aslında çocukları kendilerinin de umrunda değildir.

ya anneleri bakar, ya kayın anneleri ya da bakıcı vardır.

bakacak kimse olmadığında ofise getirirler ve hiç ilgilenmezler. eğer düşünceli biriysen, çocuk haylazlık yaptığında peşine sen takılırsın. annesi kadar acımasız değilsindir çünkü. hiç alakan olmasa da camdan düşecek diye korkarsın, kabloya takılmasından, üzerine bir şey düşmesinden sen endişelenirsin. ve ihale üzerine kalır.

her gün, olağan bakıcıyı zırt pırt arayıp, çocuğu soran, o olağan bakıcı annesi bile olsa haddini aşıp "şunu şunu yap" diye yönlendirmeye kalkan afedersiniz orospu anne, işyerinde çocuğu siklemez. işi varmış gibi yapar iş de yapmaz. alışveriş sitelerinde gezer, çocukla yaptığı 3-4 kare selfieden ya da bize "çocuğumla ilgileniyormuşum gibi çek panpa" diyerek çektirdiği 3-4 kareden birini seçmek ve ona efekt atmakla meşguldür. fotoları yarın boşanırken mahkemede "çocukla hep ben ilgilendim" diye, para koparmak için de kullanacak.

bu kaltak kadının çocuğuyla ilgilenme ihalesi kalmıştıya hani... hah şimdi efekt seçme ihalesi de kaldi. kendi ilgilenmez ve bırakmaz ki çocuğuyla sen ilgilenesin. "bu nasıl ? sephia. yoksa soft mu yapsam ?"

bitti mi tabi ki hayır.

seçilen foto face, tweet, instagrama koyulur.

gelen yorumlar tüm ofise okunur, her yorum tek tek cevaplanır.

yorum yazmayanlara küfredilir.

"görüyo musun nejla'yı ? kendi çocuğu yokya, ne beğendi ne de yazdı. onu engelliyimde nazar değdirmesin"

hasbunallahi venimelvekil !

kudururum çocuğunu işyerine götüren kadınlara.