şükela:  tümü | bugün soru sor
  • nedensiz bir şekilde sürekli evi yanan aile. daha önce de böyle bir olay olmuştu. siirt taraflarındaydı galiba. eve kamera yerleştirince ne hikmetse bütün yangınlar kesilmişti. bir kaç yangın ise kameranın görüş açısı dışında çıkmıştı ve bir aile ferdi yangın çıkmadan önce kameralarda oraya gidip geldiği görülmüştü. bir psikolojik dava daha.

    --- spoiler ---

    van’ın gürpınar ilçesinde bilinmeyen bir nedenle kendi kendine yandığı iddia edilen evler çevre sakinlerini tedirgin ediyor. gürpınar ilçesi uzungedik mahallesi’ne bağlı çılgı mezrasında 4 ev ve 2 tandırda bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın, iki aileyi perişan etti. çılgı mezrasında 6 yıl önce 3’ü engelli 7 çocuk babası necmettin sönmez’e ait evde esrarengiz bir şekilde çıkan yangınlar, mahalle halkını da endişelendiriyor. sönmez, nedeni anlaşılmayan yangınlardan kurtulmak için çareyi köye 500 metre uzaklıkta yeni bir ev yapmakta buldu. yeni evinin de bundan 2 ay önce tutuştuğunu gören çaresiz vatandaş, ailesini alarak eski evine geri döndü. bu sırada çocuğu olmayan kardeşi selim sönmez’in de evinde yangın çıkmaya başladı. nedeni bilinmeyen esrarengiz yangınlar, selim sönmez’in evini kullanılamaz hale getirdi.
    --- spoiler ---
  • o kamera konan evin gizemi çözülmüştü evdeki kımıl zararlısı çocuk evi yakıp yakıp duruyodu
  • eskişehir’de de var böyle bir yer. yanık kahve. bu kıraathane periyodik aralıklarla yanmaktadır. öyle bir nam saldı ki , o lokasyonda yol tarifleri yanık kahve üzerinden yapılmaktadır. bursa, istanbul otobüsleri burayı durak olarak benimseyip, yolcu indirip bindirmektedirler.