şükela:  tümü | bugün
  • hem de 7/24, aralıksız, mola vermeden!. ''benim de bir hayatım var, zamanımı ona ilgi göstermeye ayırırsam, ben nasıl ve hangi ara yaşayacağım?'' kadın sürekli ilgi bekler!. yapacak bir şey yok...

seni seviyorsa ve hep sevecekse sonsuza kadar ilgi bekler... sevgini anlatmak istersin; sözcükler ve kelimelerin yetersiz kalır. yine ilgi açlığını dolduramazsın. sevgini belli edecek şekilde ve biraz da abartarak sarılırsın, bu sefer de ''ayy... yavaş, nefes alamıyorum, kemiklerimi kıracaksın!'' der. hep onu düşünmelisin, yoksa yersin triplerin en okkalısını. ruju gereğinden koyu mu? fark edeceksin! saçlarını mı kestirdi? fark edeceksin!

kadın neden sürekli ilgi bekler? kadın candır, narindir...

ee, bizimki de can be arkadaş!
  • kadınlığın fıtratında vardır.
  • mutluluk tatminle ilgilidir. hayatında ne eksikse onu kovalarsın. bir kadını dolu dolu ,içini yaka yaka, en sertten en şefkatli vuruşlara geçişlerle orgazm etsen bile, her türden gündelik sıkıntısını çözsen bile, sonsuz bir hoşgörü ve anlayışla yaklaşsan bile yeterince başı okşanmamışsa içinde hiçbir şeyle dolmayan bir boşlukla yaşar. ruhunun açlığını doyuramadığın birine dilediğin kadar koşarak yaklaş, dizlerin çürür ama varamazsın varacağın yere. ısıtamazsın o hep üşüyen yeri. o da bilir o boşluğun doğmayacağını sen de bir yerden sonra kabullenmelisin. yine de hor göremezsin o boşluğun doldurulmak istenmesini dolmaz zaten ama insan çektirdiği dişini bile arada dilinin ucuyla yokluyor. orada olsun istiyor. çoktan gitmiş ve unuttun sandığın sevgilinin kokusunu bile arıyorsun yastığında.
  • sevgiyi ilgiyle ölçen kadındır. ne kadar çok mesaj o kadar çok sevgi.
  • aslında her kadın ilgi bekler bu doğru. ama bu durum biraz kadından çok erkeğin karakteri ile alakalı. (kendimden biliyorum)

bazı erkekler sıkılgan ruhludur. mesela ben çok sevdiğim bir mekanda bile yarım saatten fazla oturamam. illaki şöyle bi dolanıp geleceğim. fifa oynamayı çok severim ama ardarda 3 maç yapınca sıkılır bi dolanır gelir öyle devam ederim. işte bazı erkekler böyle sıkılgan ruhludur. hani bazen kurtlu tabir edilen ama bazen de üşengeç tabir edilen. tam böyle iki zıt karakteri de üzerinde taşıyanlar. ben yay burcu erkeği derim ama bir kalıba sokmak da istemem.

her neyse çok sever ve kendince ilgi de gösteriyordur ama bu sıkılgan ruhundan dolayı karşı taraf ona bir türlü inanmaz, davranışları hep yüzeysel gelir. sevişirken bile sıkılabilir çünkü. uzun uzun sarıldığı zaman nefessiz kalacakmış gibi hisseder. aslında çok seviyordur ama karakteri böyledir sevgisini gösterme konusunda pek aşırıya kaçamaz. sadece sevgilisine değil bütün insanlığa karşı böyledir aslında. ailesi bile "lan bizleri unuttun niye arayıp sormuyorsun sen sevmiyor musun bizi?" diye sorduğunda bile "ne alakası var anneciğim daha 3 hafta önce çaldırıp kapatmıştım" gibi cevaplar verebilir.

sevgilisi "neden ilgi göstermiyorsun?" dediği zaman "daha yarım saat önce mesajlaştık, ondan önce de telefonla konuştuk" gibi şeyler geveler. aslında bunlar bile karakterine terstir bu sıkılgan ruhlunun ama sevgisi için bunları bile bir fedakarlık olarak görür. çünkü sevgilisi olmadan önce toplam aylık telefon konuşma süresi 15-20 dakikayı bile geçmezken sevgilisi hayatına girdikten sonra bu süre saatleri geçer. bu bile sevgisinin, ilgisinin kanıtıdır kendince ama bir kadın bu kadarıyla asla yetinmez. bu yüzden 24 saatini sevgilisinin neden ondan kaçmaya çalıştığını, neden soğuk ve yapmacık olduğunu düşünerek geçirir ve daha fazla sorgu, daha fazla bunaltma yöntemine geçer. erkeğin ise her daim aklından geçen "daha ne yapayım amk!" olur.

kadınlar, erkekler. sevgi dili denen kavramı öğrenin. sen dokunarak sevgini gösterirsin, bir diğeri konuşarak. bir başkası ise jest ve mimikleri ile sevgisini belli eder. ama işte bazı adamlar vardır ki onlar için hayatınızda var olmaları bile sevgilerinin kanıtıdır. lütfen bu adamları daha fazla bunaltmayın, seviyorum diyorsa seviyordur, ilgileniyorum diyorsa ilgileniyordur işte. daha fazlasını istemek, bu insanları bunaltıp daha yapmacık olmalarından öteye götürmez. bakın önce, bir mekanda maksimum 30 dk sonra "hadi kalkıp yürüyelim" diyorsa bu o adamdır.

ekleme: bir de şunu ekleyeyim bu adamları tanımanıza yardımcı olmak için;

sırf cenazeye gitmemek için dua eder "allahım bütün eş, dost, akrabalarımın ömrüne ömür kat, benim ömrümden al onlara ver uzun yaşasınlar hiç biri ölmesin" diye dua bile ederler. hatta yakın arkadaşları, akrabaları evlenmesin de düğün müğün olmasın diye de dua ettiklerine dair söylentiler vardır. * sevmiyordur işte bu adamlar yapmacık olmayı, sevmiyordur toplumun onlara biçtiği rolü oynamayı. bu adam aslında samimidir. lütfen daha fazla üzerine gelip onu samimiyetinden uzaklaştırmayın.
  • muhtemelen bahsi geçen ilgiyi herkesten beklemeyen kadındır ancak neticesinde kadındır.
  • kadın ruhudur, hoş görmek gerek.
  • sizin onu sevdiğinizden değil, kendisinin neyi/kimi sevdiğinden emin olması gereken kadındır. yani sizden gördüğü ilgi aslında sizin ona olan hislerinizi değil, kendisinin bu durumla ilgili neler hissettiği konusunda bir his uyandırır. ama büyük ihtimalle bunun farkında değildir. bu yüzden de bazen ne yaparsanız yapın beğenmez. önce kendi halletmesi gereken meseleler vardır. onları görmesini sağlayın.
  • kadını erkeği yoktur bu olayın, iki taraf da bekleyebilir, ifade ve beklenti şekillerine göre değişir.