şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insanlık edip soruyoruz " selamın aleyküm abi, ne var ne yok, işler nasıl?" diye. hemen derin bir offf çekip, "piyasada yaprak kımıldamıyor abicim, fed faiz indirdi, küresel kriz, konjonktürel etmenler bık bık bık" bir de poz kesiyor böyle uzaklara dalarak. bütün gün 37 ekranlık tvde duyduğu lafları uzmanlık alanıymış gibi kasıla kasıla anlatıyor.

  ulan dalyarak her sene arabanın modelini yükselten sen, dublex evde oturan sen, yazlık almak için piyasa araştırması yapan sen. ondan sonra " yok rus uçağı, yok emtia fiyatları"
 • dikkat edin erdal bakkal çıkabilir.

  aynı zamanda sürekli "siftah yapmadım daha" diye yakınması da işler kesat cümlesinin yapışık ikizidir.

  esnaf olmanın ilk kuralı; para kazanabildiğinden hiç kimseye bahsetmemek
  2.kuralı; siftah yapmadım dahaa diye ağlaya ağlaya paranın gökten indiğine insanları inandırmaya çalışmak
 • işler kesat diyen iyi kazanıyordur, çakaldır, konu komşuya acitasyonla fakir görünüp pariste suitlerde kalır.

  işler ne iyi ne kötü yuvarlanıp gidiyoruz diyen dediği gibidir. dürüst insandır içinde hinlik yoktur. gerçekten orta seviyedir.

  işler çok iyi diyen ticarete daha yeni atılmıştır. cironun hepsi kendisinin sanacak kadar tecrübesiz ve saftır. heyecan yapar mutlu olur ama sonra batar. durumu en kötü olan bu arkadaştır
 • klasik türk esnafı özelliğidir. kazansa bile sanki kazanamıyormuş gibi söylenir, davranır. elemanlarına bile sanki kazanmıyormuş gibi cimrilik yapar. ama bi süre sonra bi bakarsınız ev alır, araba alır vs. ağlaklık, açgözlülük kanımıza işlemiş.