şükela:  tümü | bugün
  • shewhart'ın ortaya attığı bu kavram, toplam kalite yönetimi'nin en temel etkinliklerindendir.
    bir kuruluştaki bütün fonksiyonların (ürün, hizmet ve süreç) sistematik bir şekilde sürekli iyileştirilmesi demektir. üst yönetimin liderliğinde eğitilmiş personelin takımlar halinde organize olması ve "müşteri odaklı yönetim" sonucu belirlenen hedefler doğrultusunda sürekli iyileştirme çalışmaları yapmasıdır.
  • (bkz: kaizen)
  • işlerin yapılış sırasındaki sorunları sürekli daha iyiye gidecek şekilde düzeltmek.
  • prosesin, zamanını ve maliyetlerini minimize ederken stabilitesini maksimize etmeye yönelik yapılan faaliyetler bütünü.
  • ben işin kalite yönetim sistemi kısmını bir köşeye koyup aslında ne boktan bir yönetim şeklidir onu söylemek istiyorum.

iyileştirmek - bir şeyin gelişimini sağlamaktır.
    sürekli - bu gelişimi zorla insanlara dayatmak suretiyle nefes alamaz bir hale getirerek çabalamalarını sağlamaktır.

sen geliştirmeye çalışyıorsun diğeri de geliştirmeye çalışıyor. insanlık olarak hiç bir faydası olmayan terim. sonu ucu bucağı yok. kahrolsun kapitalzm.