şükela:  tümü | bugün
  • kesin öğrencidir dediğim, aldıkları da ders kitabıdır.
  • vakti yoktur. içi gider alır ama okuyamaz bir türlü.
  • (bkz: #31115036)
  • bir şeylere başlama niyeti vardır hep ama o niyet olarak kalır, teoriden pratiğe geçemez bir türlü. mesela spora her hafta düzenli olarak gitmeye niyetlenir, baya da kararlıdır ha! ama tutup spor salonuna yazılmaya üşenir. nereden mi biliyorum? çünkü sürekli kitap alıp okumayan insan benim. evimdeki tarih, siyaset kitaplarından apartman diker, bir daire kendime alıp kalanını kiraya veririm amma gel gör ki bir türlü şöyle 2-3 hafta falan eve kapanıp bitiremiyorum. daha doğrusu eve kapanıyorum da ben yarısında bunalıp şiir okuyorum.
  • işte bu benim.kitaplığa baksan kitap dolu ama tüm boş vaktimde film izliyorum ya da dışarı çıkıyorum.kıçını kır da otur bir allahın belası.bari otur ders çalış yok.final dönemi gelince hayıflanmalar başlıyor insanın iradesi olacak yoksa hepsi boş.
  • merak eder alır, başucuna koyar ve sonra'' zaman bulup '' ilk yaprağını bile çeviremez lafta.hep bu olur bahane, her şeye zaman bulunur ama laf kitap okumaya gelince dınkk '' zaman doldu!''.
  • bu iflah olmazlardan bir tanesi zatımdır. akıl akıl sikime takıl hesabı yaşıyoz aminimm
  • bu şahısların film indirip izlemeyenlerle akrabalık ilişkisi olduğu düşünülmektedir.
  • surekli kitap alip mumkun olan her vaktinde, hatta yolda yururken bile okudugu halde alma hizina yetisemeyen insandan farklidir.

gunun 24 saat olmasi gercekten cok aci. son zamanlarda haftaici gunde en fazla 3-4 saat uyuyorum, bazi gunler uyumuyorum, yine de yetisemiyorum. mesela simdi oturup bir suru makale okuyup hepsi hakkinda bir seyler yazip, bir tane odev bitirip, ogleden sonra sunulacak makaleyi okuyup, eger vakit olursa dus alip, 10.30'da danismanla gorusmeye gidip, ordan cikip 5 saat falan uyuyacagim. sonra oturup calismiyorum yalniz, aksam parti var. parti. insan. bir suru insan. ay ben gulerim. neyse iste "dur bir sunu ogreneyim" deyip giristigin literatur essek yukuyle makale iceriyorsa, birini bitirmeden digerine de basliyorsan ama yenisine basladin diye bitirmedigini de yarim birakmiyorsan kacari yok bunun. ben bunlarla ugrasirken gelip bana "ya sen bu kitaplarin hepsini okuyor musun simdi?" diyeni islanmis budakli mese odunuyla dovmek boynumun borcu.
  • koleksiyonerdir.