şükela:  tümü | bugün
  • ruhun kusması eylemidir ki sürekli küfür eden kusar da kusar;ruhu bulanmıştır bi kere...
  • bazen bir bebek kadar masumdur surekli kufur eden insan. sakin sakin ortalikta salinirken, birileri gelir, zorla kufrettirir kendilerine. ulan etmeyeyim dersin, sakin olayim, terbiyeli olayim. yok. rahat durmazlar. illa isterler o lafi. verirsin istediklerini.

sonra da arkandan laflar doner:
    ''cok terbiyesiz ya'', ''ayy, o cok kufrediyor'', ''iyy pis herif''.

hasiktir ordan! kalpazan ibne!

inceleyelim:

esas cocuk: c
    esas yavsak: y

y- naber lan pezevenk?*
    c- kotu. sermaye sikintim var. anani da alip gelsene?
    y- ...*

c- falan da filan, bik bik da bik bik...*
    y- yarraaamiiiyeeeooooooooooo!*
    c- bamya sevmiyorum.
    y- ...*

y- sen nerden ciktin lan got?*
    c- anamin seyinden.
    y- ...*

y- ulan var ya, senin anani sikerim!*
    c- sen once elini sik layikiyla.
    y- ...*

y- senin ben gotunu sikeyim!
    c- sikemezsen ben seninkini sikerim.*
    y- ...*

daha gider bu ornekler...

simdi sorarim size ey sozluk ahalisi;

hangisidir surekli kufur eden insan? hangi adamdir terbiyesiz? hangi adamdir igrenc olan?
    kimdir esas suclu? kimdir butun bunlarin sorumlusu?
    kim kufur ediyor amina koyayim?
    bu da mi gol degil be?

(bkz: amina korum kalbini kirarim)
    bu da esantiyon:
    (bkz: arkadas ne sikildi ne sokuldu su ortamda be)
  • öncelikle bu entry'nin bol küfür içerdiği ikazını yaparak, küfürden ve bu tür insanlardan haz etmeyen biri olarak beni rahatsız ettiği için yazma gereği hissettiğimi belirtmek isterim...bu kişi geçen gün tanışmak zorunda kaldığım bir arkadaşımın arkadaşı tam olarak...her lafın sonuna bir insan neden amına koyayım ekler ki diye düşünmeye teşvik etti beni eksik olmasın? aldığı fotoğraf makinesini ve yaşadığı süreci anlatırken otuz cümle kurduysa otuz kez de amına koyayım dedi...işin garibi anlattığı şeyin ne olduğunu önemsemeden her lafın sonuna sanki zorundaymış gibi eklemesi ve yanımıza gelen ev arkadaşına orospu çocuğu diye seslenmesi...aralarında konuşurken ananı s.keyim şeklinde birbirleriyle atışmaları daha neler neler...yarım saatte bol küfürden beynim bir süreliğine tüm fonksiyonlarını yitirdiği gibi, bir statta edilebilecek tüm küfürleri tek bir kişinin ettiğini görünce hem şaşırdım, hem acayip rahatsız oldum...tamam samimi arkadaşlarının arasında küfürlü konuşursun eyvallah ama ilk kez tanıştığın birinin yanında ananı s.keyimli konuşmalar ne lan? bunu okuyorsan eğer o gün söyleyemedim ama şuan söylüyorum adam ol akıllı ol...
  • nefret dolu bir zavallıdır.
  • aynı otelde çalışıyoruz bir tanesiyle. üstelik henüz lise öğrencisi, stajyer.
    tik haline getirmiş; gündelik konuşmalarda bile birine koymadan, bir yere sokmadan rahat edemiyor..

ilk günlerde tatlı sert uyarılarla düzeltmeye çalıştık, ama bir sonuç alamadık.

dün ofise çağırdım. birdaha ağzından küfür duyduğum takdirde haftalık iznini iptal edeceğimi, devam etmesi durumunda ise stajını yakacağımı söyledim.

- çok sinirlensen bile, küfretmek yerine sen haksızsın de karşındakine. küfüre ağzını alıştırma. üstelik burası bir işyeri.

+tamam müdürüm.

bu sabah otele girdiğimde, resepsiyonistle tartışırken gördüm.
    benim geldiğimi görünce, önce korktu. sonra hızını alamayıp, güne fıkra tadında başlamamı sağlayan şu cümleyi kurdu.

-sen de haksızsın. anan da haksız. eben de haksız.!!
  • küfür, içerikleri nedeniyle özellikle erkeklere kendini iyi hissettirmektedir. bir olay, bir kişi, durum veya düşünce karşısında kendini güçsüz hisseden erkek cinsel argo kelimeler kullanarak güçlü hissetmeye çalışır. o kelimeler gizli bir tatmin kaynağıdır. çünkü penisi erkeğin gücüdür. âciz kaldığında da bu gücü ortaya çıkarmak ister.
    (freudian yaklaşım baz alınarak açıklanmıştır. )
  • küfür etmeden konuşmak varken niye küfürlü konuşuruz hiç bilmem. galiba toplumun bize dayattıklarını sorgulamadan almayı sevdiğimiz için. bu öyle bir hal almış ki, küfürlü konuşmayanlar kınanır hal gelmiş. bir parçamız gibi adeta küfürlerimiz. küfürlü konuşanları severiz, küfürlü diziler filmler bizi çeker, küfür eden teyze videosunu görünce, “işte tam bir anadolu kadını,” der, mutlu oluruz!
    kuran öyle gerçekçi bir kitap ve islam öyle kolaylaştırılmış bir din ki, allah, zulme uğrayana bunun iznini dahi veriyor. çünkü insan zulme uğradığında gerçekten kendine hakim olamayabiliyor, belki küfür etmese daha kötü bir şey yapacak, sinirle ağzından kötü sözler dökülebiliyor. allah da bunun iznini veriyor. fakat tabi biz zulüm gördüğümüzden ötürü değil keyfimizden küfür ediyoruz. fakat ayette gördüğünüz gibi, allah, bunu sevmediğini söylüyor.

kuran'da dilimiz ile alakalı yasaklar

veya buradan: http://allahvar.blogspot.com.tr/…akal-yasaklar.html
  • beyniniz varsa küfürlü söz söylemeyin ve yazmayın. bazıları da var ki eleştireyim derken hakaret etmeden kendini alıkoyamıyorlar. hakaret etmekle eleştirmek aynı şey değil. hakaret etmeden neden konuşamıyoruz? benim düşüncem bu tür insanların karşısındaki kişiye benim kelime dağarcığım bu kadar, ancak seni bu şekilde küçük düşürebilirim mesajı barındırıyor.