şükela:  tümü | bugün
  • zamanını yapılması gereken işleri düzenlemek ve bunların yapabildiği kadarını yapmakla geçiren, eğer zaman kalırsa listeye yeni işler eklemeyi de ihmal etmeyen insanın düştüğü durum.
    bir süre hiçbir iş yapmamak ve şöyle bir çocukluğa gidip gelmek, hava almaya çıkmak gibi olacaktır. işe yarayabilir.
  • doğruluk payı çok yüksek olan yalanlardan biridir. (bkz: hayat zor hep mücadele)
  • daha beteri "sürekli meşgulmüş gibi görünmek"tir.
  • etrafinizdaki insanlari sinir eden durumdur.

eger surekli mesgul olan bir arkadasiniz, vesaireniz varsa bir sure sonra sizde etkilenmeye baslarsiniz. bisey yapamazsiniz mesguldur, ararsiniz mesguldur, arayamaz mesguldur, konusamazsiniz mesguldur, plan yaparsiniz olmaz mesguldur, bos vaktinde haber verecektir ama bos vakti yoktur cunku mesguldur, mesgul, mesgul, mesgul... ilk basta sinirlerinizi torpuleyen bu olay daha sonra sizi sabir tasi haline getirir, iyi bir ozellik kazanirsiniz. (bkz: polyanna mode on)
  • (bkz: hyperblue)
  • 5 gündür entry girmediğimi, entry girmeyi bıraktım badilerimin bile entrylerini okuyamadığımı farkettiğim anda içinde bulunduğumu anladığım durum. bu durumdaki insanlar uykularında bile rahat değildirler. sürekli kafasında planlar, yetiştirilmesi gereken işler döner durur. kronik yorgundur aynı zamanda bu insanlar. yazıktır onlara. en kısa zamanda bir fırsatını bulup bu durumdan kurtulmaları ve camış gibi yayılıp dinlenmeleri, uyumaları farzdır.

yıllar sonra gelen edit: lan o zamanki halime kurban olaymısım ben. yerim ben seni 5 gündür entry girememiş, çok yoğunmuş. lan gelirim 4 sene öncesine pataklarım seni!
  • (bkz: burn out)
  • özelikle kafamın karışık, canımın sıkkın olduğu dönemlerde içinde bulunmaktan mutlu olduğum durum. durup düşünmeye zamanının olmaması güzel oluyor böyle durumlarda.
  • -demin fark ettim de günlerdir burnumu bile karıştırmamışım.