şükela:  tümü | bugün
  • her zaman, her şekilde ve de her nasılsa mutsuzdur bu. zaten mutlu olacak hiç birşeyi de yoktur. bazen küçük mutluluklar yaşasada hiç bir zaman tam anlamıyla mutlu olamaz. sahip olduğu hiçbirşeye sevinemez. aslında suçu da yoktur. bütün suç ondan herşeyi esirgeyen kaderdedir.
  • her şeyi olsa bile onları kaybetme ihtimaliyle mutsuz olmayı başarabilen ademoğlu. mutsuz olmak için çok şey gerekmez onlara, senden daha iyi kazanırlar, çok daha güzel/yakışıklıdırlar, mutlu huzurlu bir aileleri vardır ama ne yapıp edip mutsuz olmayı başarırlar. sadece zamanın akıyor olması bile mutsuzluk sebebidir. bir de sen mutlusun diye sana takar bunlar. neden mutlusundur? mutlu olmamalısındır. yaşını başını almışsın, hala evlenmemişsin (!) çok iyi bir işin de yok, ne hakkın vardır senin mutlu olmaya? bu arkadaşlara tavsiyem, diyojen gibi fıçıda yaşamaları. hayır öyle de mutsuz olacaklar biliyorum da bari kaynak israfı yapmasınlar, ellerindekini onlarla yetinip mutlu olabilecek olanlara versinler. teallam ya.
  • kişinin çevresinde olduğunda hayat enerjisini emen insandır.

çözüm önerisi kabul etmemeleri en deli edici özellikleridir.
  • sürekli mutlu olan insana kin güden insandır. bu sebeple sinsi sinsi yaklaşarak ona da mutsuzluk bulaştırmaya çalışır.
  • sanki dünyanın yükü onun omuzlarındadır, hiçbir şey onu mutlu etmeye yetmez, içinin karanlığını bulunduğu yere sızdırmakta üstüne yoktur, yarım saat sonra omuzlarınız çökmüş, enerjiniz boşalmış, güçsüzleşmiş hissedersiniz kendinizi.
    güzel kardeşim, çocuğu yıllardır hastanede yattığı için hastanenin her köşesini ezberlemiş, orayı yaşam alanı yapmış bir kadın tanıdım ben.
    çocuğunu okutabilmek için gecesini gündüzüne katıp çalışan adamlar da.
    istanbul'da her gün en az bir evsizin yanından geçtim, biri eski yeşilçam oyuncusuydu.
    ceketine kuşlar pislemiş, karikatür faik'in yaşlanmış gerçek halini gördüm sokağımda aylarca, elinde gazetesi, üç kuruş parasıyla her gün şans oyunu oynarken.
    yıllarıma tanık olan güzel kadının, yavaşca nasıl delirdiğini de gördüm.
    onlar bile gülüyordu, sen neyin derdindesin?
    bi sömürme mutlu olduğum anları, bi bit allah rızası için.
  • somurtkan suratini cekmek zorunda kaldigimiz insandir bu , yapilan ve edilen hic birseyden memnun kalmaz , sürekli dib de oldugunu söyleyip icinizi karartir , motive etmeye calstiginizda da kolaysa gel sen yap der , bu durumda ya memnundur mutsuzlugundan ya da üsengec .
  • çok şey isteyen ama hiç bir şeyi hak etmediğine inanan öz saygısı olmayan insandır. hayatta bir amacı vardır ama o amac başka birisinin ona dayattığı bir şeydir. örneğin babası tarafından pc mühendisi olması için öss de ilk 10bine girmeye zorlanan bir genç olabilir. ya da sırf ailesi hatırı için üniversite okuyan bir insan veya zorunluluktan dolayı iş hayatında sevmediği işi yapmaya devam eden birisi olabilir. bununla beraber bir insanın sürekli mutsuz olması imkansızdır. çünkü uyuduğunda ve rüya gördüğünde gayet te mutlu olabilir.
  • son bir iki senedir benim bu insan.
  • hiç sevmediği bir şehirde yine günahı kadar sevmediği bir işi yapan hayatı aile baskısı altında geçen özel hayatı da ona keza bombok olan orada burada mutluluk pozları veren insanlara bakıp iç geçiren mutlu olabilmekten umudu kesmiş insandır.